Premeňte svoje emócie

0

Určite to všetci dobre poznáte. Nakopí sa okolo vás veľa negatívnych myšlienok, z toho vzniknú nepekné situácie a vás navštívi smútok. Ak nemáte silu mu čeliť, celých vás pohltí. Smútok je snúbencom negatívnych vecí. Vedome sa to prejavuje tak, že sa vám nedarí. A tak pod vplyvom negatívnych emócií robíte zlo, a to prináša len ďalšie zlo. Vo vypätých situáciách môžete byť už aj zlostní. A aj keď bežne túto emóciu v sebe nemáte, je to obrana voči vášmu smutnému podvedomiu.

Snažím sa vyhýbať takýmto situáciám, pretože viem, že nie to, čo sa nám stane je dôležité, ale náš postoj k danej situácií. Občas sa však smútku a zlu človek nevyhne.

Nedávno som narazila na jednu metódu, ktorú používa Anthony Robbins, celosvetovo uznávaný motivačný kouč. Viete, ako sa začína jeho deň? Rituálom dýchania a vďačnosti. Sú dve emócie, ktoré ľudí najviac ničia. Sú to hnev a strach a keď ste vďační, nemôžete byť nahnevaní. A nemôžete sa ani báť, keď ste vďační. A pravdou je, že ľudia negatívne reagujú buď z hnevu alebo strachu, prípadne z kombinácie týchto dvoch emócií.

Takže ako na to? Ráno ešte na posteli sa nadýchnite a prudko vydýchnite, a to z brucha cez nos von a opakujte to desaťkrát. Zaberie vám to tak 10 minút. Potom strávte 3 minúty tým, že budete vďační za 3 veci, troch ľudí alebo 3 situácie. Môžu to byť aj také situácie, ktoré sa vám pri vstávaní zdali zúfalé, ale dnes s odstupom času už viete, že to bol váš učiteľ, vďaka ktorému ste sa posunuli ďalej.

Zo začiatku, keď som začala praktikovať túto metódu, bola som ešte viac nahnevaná. Moja hlava bola plná zla a tak som nevedela nájsť nič, za čo by som bola vďačná. Vedela som však, že každá zmena, aj zmena vedomia, zo sebou prináša seizmické otrasy, takže som vydržala. A dnes to robím každé ráno a každý večer a už viem, že keď deň vystrieda noc, zase príde deň a slnko sa na mňa usmeje. Poznáte citát, ktorý hovorí, že bude dobre a keď ešte nie je dobre, tak to ešte nie je koniec? A presne takto to funguje.

Verím, že vám táto technika pomôže prekonať ťažšie dni a užijete si zvyšok leta s plnými dúškami a úsmevom na perách. Tmavé farby odložte na zimu a vybehnite si urobiť radosť nákupom letných vecí za skvelé ceny. Ak máte pocit, že míňate a máte stále plnú skriňu, a pritom nemáte čo na seba, zmeňte postoj.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.