Preneste si slnko domov

0

Jar a leto s F&F home

Preniesť si domov dojmy a spomienky z dovolenky je túžbou mnohých cestovateľov.

Dizajnéri kolekcie jar/ leto 2015 od F&F Home zašli po inšpiráciu na ostrovy v okolí Stredozemného mora, kde má voda prekrásne odtiene, aby vznikla línia Oceanic (Lagúna). Prešli aj vyprahnutý americký západ, aby mu vdýchli nové prvky s líniou New West (Nový divoký západ). Premiestnili sa aj do trópov, aby krídla motýľov a exotických vtákov pretavili do línie Tropics (Tropikárium). Najdlhšia však bola cesta v čase, konkrétne do polovice dvadsiateho storočia, aby mohla vzniknúť moderná verzia 50-tych rokov s líniou Mid Century (Roky päťdesiate). Nádych leta, farieb, vzorov i textúr bude možný s F&F Home Jar/Leto 2015 každý deň, po celý rok.

 

 OCEANIC / LAGÚNA

Esencia oceánu s dávkou slaného vzduchu je základom línie Oceanic (Lagúna). Nespočet odtieňov modrej na vankúšoch, pohároch i sviečkach dokáže vytvoriť atmosféru Stredozemia svojim moderným a upokojujúcim dizajnom.

 

Vankúše na seba strhnú pozornosť  vodou inšpirovanými potlačami aj jemnými materiálmi. Abstraktné vzory efektne dopĺňajú  zamatové prevedenia v zelenej a fialovej farbe.

Poháre so zamrznutým efektom dodajú každému nápoju dojem slnečného Grécka. Podobne skvele bude vyzerať rizoto, paradajková polievka či cestoviny na modrých a tyrkysových tanieroch s oranžovým lemovaním.

Subtilným dotykom sú kúpelňové doplnky v priesvitnom, tmavomodrom recyklovanom skle a príjemné uteráky, ktoré hrajú farbami modrej lagúny.

 

NEW WEST / NOVÝ DIVOKÝ ZÁPAD

 F&F home_new west-2

Jednoduchosť nikdy nevyzerala tak dobre. Chuť amerického západu s kaktusmi, vyprahnutou krajinou a zvedavými surikatami inšpirovali k vytvoreniu témy New West (Nový divoký západ). Naturálne a zemité farby dopĺňajú slnkom pobozkaná červená, piesková a khaki zelená.

 

Základnou instanciou tejto línie sú textúry. Objavujú sa na vankúšoch i plédoch. Pôsobia drsne, ale na dotyk sú fantasticky jemné. Celkový dojem dotvárajú potlače na vankúšoch a posteľných obliečkach zobrazujúce kaktusy, či odkvitnuté púpavy.

 

Čas jedla bude časom oddychu a jedlo bude liekom na tanieroch s vintage nádychom v antracitovej farbe s pohármi jemne zažltnutými.

Zóna príjemného relaxu sa premietne aj do kúpelne, kde prevažuje béžová s bielou. Dekoračné prvky v podobe nápisov Relax, sviečok a svietnikov s priznanou textúrou dreva, len doladia lenivú atmosféru horúceho dňa.

 

MID CENTURY / ROKY PÄŤDESIATE

 

Jasné farby, milé nápisy a geometrické vzory sú ťažiskovými v línii inšpirovanej 50.rokmi minulého storočia. Retro prenesené do súčastnosti je plné hravých vankúšov s vtáčikmi, bodkami či výšivkou Home sweet home.

Veselé obliečky na periny s geometrickými potlačami budú nielen príjemne pozývať večer ku spánku, ale aj naladia na veselú nôtu ráno pri vstávaní. Ďalší úsmev vyčaria podložka do kúpeľne s jasným sloganom Wet Feet, ako aj vešiaky s obrysmi muža a ženy. Aby skrátka každý vedel, ktorý je jeho uterák.

 

  TROPICS / TROPIKÁRIUM

 

 

Mať v domácnosti neustále tropické leto s rozkvitnutými exotickými kvetmi a zvukmi pralesa je možné „na dosah vankúša“ z línie Tropics (Tropikárium). Sviečky voňajú ovocne, na lampášoch sa vznášajú motýle a plédy pripomínajú horúce dni a chladnejšie noci.

Obývačka bude žiariť farbami. Spoločným prvkom vankúšov sú pom-poms alebo mäkké brmbolčeky umiestnené po okrajoch. Kvety a papagáje pretvoria každý priestor na každodennú dovolenku. Škála farieb je viac ako len pestrá so sýtou oranžovou, fuksiovou, žltou či tyrkysovou.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.