Príbeh o dospievaní, ktorý musíte vidieť!

0

BOYHOOD (2014)

Tento letný filmový hit zaútočil na cinefilov už na festivale v Sundance, ďalej dojímal na nemeckom Berlinale a následne sa stal najväčším festivalovým obľúbencom aj u nás v Karlových Varoch.

Jedinečný film, ktorý dokázal zakonzervovať 12 rokov dospievania jedného chlapca by rozhodne nemal chýbať v žiadnej DVD a BD kolekcii. Boyhood je ďalší míľnik v modernej kinematografii, ktorú režisér Richard Linklater tak pravidelne zásobuje, a to napríklad so svojou americkou kultovkou Slacker alebo s konverzačnou romantickou trilógiou Pred úsvitom, Pred súmrakom a Pred polnocou. Okrem iného film Boyhood určite zaujme i hudobných fanúšikov – pretože každá éra má aj svoj definujúci soundtrack.

 

 

Réžia: Richard Linklater

Hrajú: Patricia Arquette, Ellar Coltrane, Ethan Hawke, Evie Thompson, Tamara Jolaine, Lupe Trejo, Nick Krause, Zoe Graham, Lorelei Linklater

 

O filme:
Boyhood je výnimočný film. Príbeh o dospievaní jedného obyčajného chlapca chcel režisér Richard Linklater (Pred súmrakom, Pred polnocou) natočiť čo nejpoctivejšie, aj preto na ňom pracoval dvanásť rokov. Každý rok, na tri až štyri natáčacie dni, sa zišla tá istá zostava hercov a tvorcov, aby nakrútila ďalší čriepok do jednej životnej mozaiky. Výsledkom je snímka, ktorá je neobyčajná svojou obyčajnosťou a tiež tým, ako neuveriteľne pestrú škálu emócií dokáže zo svojich divákov vydolovať. Mason (Ellar Coltrane) je sympatický šesťročný chlapec, ktorý po rozvode rodičov žije so staršou sestrou Sam (Lorelei Linklater) a mamou (Patricia Arquette). S otcom (Ethan Hawke) sa ale obe deti pravidelne vídajú a majú s ním kamarátsky vzťah. Taká je Masonova východisková životná situácia, z ktorej sa vydáva v ústrety puberte, dospievaniu a dospelosti. Po ceste míňa hŕbu známych a priateľov, prvých a druhých lások, konfliktov a zmierenia so sestrou a matkou a ďalších životných križovatiek, ktoré všetci tak dôverne poznáme.

Bonusy:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.