Menu Zavrieť

Recyklujte a ušetrite

Slová ako recyklácia, znižovanie produkcie odpadu či opakované používanie materiálov patria do slovníka modernej ekologickej domácnosti. Ako ich však uplatniť v skutočnom živote bežnej rodiny a ešte aj ušetriť?

Jedným zo spôsobov je využívanie pitnej vody z vodovodu a používanie čo najmenšieho počtu plastových fliaš. Jednoducho stačí otočiť kohútikom v kuchyni. SodaStream ponúka zábavný a ekologický spôsob pre celú rodinu, ako ušetriť prírodu, uniknúť smädu a vychutnať si lahodný osviežujúci bublinkový nápoj.

Ak aj vy patríte k spotrebiteľom, ktorí sa v rámci rodinných nákupov naťahujú s balenou vodou či inými nápojmi v PET fľašiach a plechovkách, viete, že manipulácia s nimi nie je práve ľahká ani príjemná. Skúste obmedziť ich spotrebu. Bežná slovenská rodina spotrebuje za 3 roky približne 2 556 plastových fliaš či plechoviek. Naopak, jediná fľaša SodaStream pohodlne zvládne tri roky opakovaného používania. Prečo si teda nezjednodušiť život systémom, ktorí poznali už naši starí rodičia a vyrábať si perlivú vodu či rôzne nápoje priamo z vodovodu a vo vlastnej réžii? Okrem toho šetríte aj nadbytočné vynakladanie energií na recyklovanie už vyhodených fliaš. Tie, ktoré sa recyklovať nedajú, končia v spaľovniach či na bežných skládkach. Rozklad jednej plastovej fľaše trvá neuveriteľných 450 rokov! 

Odľahčite aj váš rodinný rozpočet. Ceny najlacnejších sýtených vôd sa v obchodoch pohybujú okolo 30 centov za liter, a to ste práve natrafili na akciu. Nezapočítali ste však dopravu domov ani čas, ktorý strávite tým, že sa do obchodu vyberiete. Ešte vždy je to však takmer trojnásobok ceny, ktorú zaplatíte za liter sýtenej vody pripravenej v prístroji SodaStream. Ak by sa vo vašej rodine denne vypila len jediná 1,5 litrová fľaša sýtenej vody z obchodu v cene 0,3 eur za liter, tak za rok je to 547,5 litra vody v hodnote takmer 165 eur. SodaStream vám rovnaké množstvo vyprodukuje za necelých 61 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie