Rozhodnite sa, že budete šťastní

0

Šťastie navštívi len toho, kto ho očakáva. Toho, kto ho dokáže vnímať a tiež toho, kto šťastie vyžaruje. Šťastie je stav duše. Je všade tam, kde je láska.

Každá životná skúsenosť je naším učiteľom. Každý deň je nová cesta. Každá hodina je novým rozhodujúcim momentom. Každá sekunda je vašou novou šancou.

Zaslúžite si byť spokojní každý okamih. Preto všetko, čo túžite robiť inak, môžete zmeniť tu a teraz, stačí sa len zamyslieť a ponoriť do vlastného vnútra. Odpovede sú vo vás. Nikto vám pritom nedokáže dať zaručený spôsob na šťastie, ani balíček rád „ako na to“, aby to práve teraz vyšlo podľa vašich predstáv.

Existuje však niekoľko krokov, ktorým keď dáte svoj osobný obsah, stanú sa vašou cestou k spokojnému a naplnenému životu. Tomu vášmu.

Odpustenie vás oslobodí
Zmierte sa so starými krivdami- vy nie ste to zlé, čo sa vám v živote stalo. Zbavte sa statusu obete a budujte si svoj svet s čistým štítom. Odpustite ostatným a najmä odpustite sebe. Zaslúžite si byť sám sebou a tiež to všetko dobré, čo na vás v živote čaká.

Prejavujte vďačnosť za to čo máte
Každý deň prináša milión malých, no za to krásnych zázrakov. Otvorte oči a pozrite sa na tú krásu. Poďakujte sa za lúč slnka počas mrazivého dňa, za úsmev neznámeho človeka na ulici, za všetky dobré veci, ktoré nemá každý- za to, že sa ráno zobudíte, že máte kam večer skloniť hlavu, že sa máte s kým smiať i plakať.

Odvážte sa cítiť svoje emócie
Emócie nie sú „dobré“ alebo “zlé“, to iba naša myseľ ich za také chce považovať. Emócie prichádzajú prirodzene a našou úlohou je im dať voľný priebeh. Zmieriť sa s nimi a otvoriť sa im. Množstvo psychosomatických ochorení má svoj pôvod práve v potláčaných emóciách- nevyriešených vnútorných pocitoch, ktorých sme sa báli príliš na to, aby sme sa im otvorili. Nebojte sa strachu, samoty, smútku, lebo aj najbolestivejšia emócia príde a potom zas odíde- trvá to len pár sekúnd alebo minút. Následne nastúpi pokoj a uvoľnenie. Naberte odvahu si uvedomiť a precítiť svoje pocity.

Milujte ľudí, svet i seba
Milujte hlboko a nezištne, bez potreby a nátlaku. Dávajte a berte a tešte sa z každého ďalšieho dňa, ktorý do vášho života prinesie lásku. Milujte ľudí, seba, prácu i celý svet. Nechajte sa pohltiť láskou. Myslíte, že vás sa láska netýka? Nemáte partnera, alebo vás váš vzťah nenapĺňa? Naučte sa milovať seba. Vytvorte si svet, v ktorom sa budete cítiť milovaný aj bez každodenných prejavov lásky zo strany partnera. Vaše šťastie je len na vás.

Žite v prítomnosti
Život je tu a teraz. Minulosť sa už stala. Prečo hľadať odpovede na milión otázok, ktoré vám víria hlavou? Oplatí sa tráviť čas hľadaním odpovedí na otázky čo sa mohlo stať inak? Žijete tu a teraz. Len to je skutočnosť.

Pôda pod nohami, vzduch okolo, farby, tiene, hudba… Zastavte sa a vychutnajte si čaro okamihu, ktorý už viac nebude. Minulosť je už za nami a budúcnosť sa pravdepodobne odohrá inak ako v našich predstavách, ktoré poháňajú naše obavy, či doposiaľ nenaplnené túžby.

O týchto krokoch ste bezpochyby už počuli. Nie sú zložité, musíte ich však spraviť sami. A pridruží sa k ním ešte množstvo iných, ktoré už dávno poznáte, stačí si len spomenúť.

Tento rok bude skutočne iný, tento rok bude váš. Šťastie nie je náhoda. Prešli ste kus cesty a napriek tomu, že pred vami sa len pomaličky objavujú ďalšie a ďalšie schody, ktoré ešte presne neviete kam vedú, viete že ste na tej správnej ceste.

Andrea Hinková – Tarová

Sledujte ma na mojom Instagramovom profile: Klikni sem: https://www.instagram.com/andrea_hinkova_tarova/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.