Menu Zavrieť

Slováci trávia veľkonočné sviatky mimo domova

Tohtoročná Veľká noc už nemusí byť len o studenej vode. Najmä pre tých, ktorí nie sú fanúšikmi veľkonočných šibačiek a sviatočné voľno chcú radšej využiť na spoznávanie nových destinácií.

„Čoraz viac Slovákov počas veľkonočných sviatkov uprednostňuje pred šibačkou oddych mimo domova spojený s relaxom alebo zážitkami. Preto sme do veľkonočnej ponuky zaradili nielen klasické wellness pobyty v nádhernej slovenskej prírode, ale aj netradičné pobyty pri slovenskom mori v Chorvátsku so zľavami až do 50 percent. Tamojší hotelieri hlásia už aj výbornú teplotu vody – okolo 20 stupňov Celzia,“ uviedol Tomáš Sroka, riaditeľ Zľavomat.sk, ktorý patrí do nadnárodnej skupiny Slevomat Group.

Podľa neho je rastúcim trendom aj vďaka výhodnej a širokej ponuke zľavových portálov, že Slováci voľné dni čoraz častejšie využívajú na aktívny oddych – viac cestujú, spoznávajú nové mestá a kupujú si zážitky. Na Zľavomat.sk sú najvyhľadávanejšie najmä víkendové pobyty vo wellness hoteloch a penziónoch vo Vysokých Tatrách, v Nízkych Tatrách a Liptove. Práve ubytovacie zariadenia v týchto regiónoch označilo vyše 15-tisíc zákazníkov v rebríčku Zľavomat Top Hotely a Penzióny v SR 2013 za najlepšie.

 „Pre veľký záujem o víkendové pobyty sme ako prvý zľavový portál na Slovensku spustili v apríli novinku – špeciálne last minute ponuky na víkendy. Zákazníci si tak budú môcť vybrať z ponúk last minute pobytov na najbližší víkend. Ide o novú službu a spoluprácu s hotelmi, ktorým zostanú na víkend voľné izby a  exkluzívne  ich ponúknu cez avomat.sk. Ponuka je výhodná najmä pre spontánnych dobrodruhov, ktorí si radi robia plány na poslednú chvíľu,“ vysvetlil Tomáš Sroka.

 A kedy je najlepšie rezervovať hotel na Veľkú noc? Podľa marketingovej manažérky Zľavomat.sk Evy Rodinovej majú hotely ešte voľné kapacity, no výber sa smerom k Veľkému piatku zmenšuje. „Ideálne je zakúpený pobyt rezervovať aspoň týždeň pred veľkonočnými sviatkami, záujem je skutočne veľký,“ poradila marketingová manažérka Zľavomatu. Ceny krátkodobých pobytov pre dve osoby a dve noci sa pohybujú okolo 115 €.

 A čo ešte letí na Veľkú noc? Hodovanie a zabíjačky. Hoci Slováci trávia veľkonočné sviatky mimo domova, radi si doprajú pravé slovenské dobroty. Záujem je najmä o hostiny spojené s tradičnou zabíjačkou na vidieku. Tá je pre prevažnú časť rodín žijúcich v mestách skutočným „exotickým“ zážitkom.    

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie