Menu Zavrieť

Súťaž! Bolesti kĺbov – nepríjemné ťažkosti, ktoré trápia aj ľudí v produktívnom veku

Bolestivé kĺby sú problémom, ktorým trpia mnohí už v produktívnom veku. Dôvodom môže byť vek, úraz, priveľa športu, alebo naopak jeho nedostatok. Úprava jedálničku a pravidelný pohyb sú základ. Veľkou pomocou pri riešení je kĺbová výživa – doplnky stravy. GS Condro® DIAMANT s obsahom glukosamín sulfátu spomaľuje úbytok kĺbovej chrupavky a jeho účinnosť je potvrdená medzinárodnou klinickou štúdiou.

Najohrozenejšou skupinou sú ľudia starší ako 65 rokov, ale nie je výnimkou, že ochorenie kĺbov postihuje aj mladších. Osteoartróza najčastejšie ohrozuje dokonca ľudí v produktívnom veku, medzi 20 a 40 rokmi. Pritom prvé príznaky sa priemerne objavujú v 48. roku života. Podľa štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie musí najmenej 50 % pacientov s týmto ochorením do 10 rokov od prvej diagnózy kvôli svojmu zdravotnému stavu opustiť zamestnanie.

Pre zdravie kĺbov je nevyhnutný dostatok pohybu. Cvičením sú kĺby lepšie vyživované, spevňujú sa kĺbové väzivá a posilňujú sa svaly, ktoré kĺby chránia. Odborníkmi sú kvôli malej záťaži kĺbov najviac odporúčané vychádzky, turistika, či cyklistika, plávanie, joga aj beh v mäkkom teréne. Významnú zohráva samozrejme váha človeka. Každý kilogram naviac totiž predstavuje pre kĺby, hlavne pre kolená a bedrá, zvýšenú záťaž.

Dostatočný pitný režim je ďalšou dôležitou súčasťou starostlivosti o kĺby.  Málo vody spôsobuje zvýšenú únavu, čo znižuje chuť človeka hýbať sa. Voda však pomáha aj udržiavať chrupavky medzi kĺbmi dobre premazané a znižuje ich trenie, ktoré spôsobuje bolesť.

Pre správne fungovanie a výživu kĺbov zvnútra nám pomoc ponúka tiež príroda. Odborníci odporúčajú dopriať kĺbom a chrupavkám tučné morské ryby, pre obsah omega-3 nenasýtených mastných kyselín; čerstvé ovocie a zeleninu, najmä listovú, pre obsah vitamínu C, betakaroténu, antioxidantov či celozrnné výrobky, pre obsah selénu alebo avokádo, orechy, slnečnicové semienka, pre obsah vitamínu E. Vyhnúť by sme sa naopak mali bielemu pečivu či cukrom.

„Existujú účinné látky pre spomaľovanie úbytku kĺbovej chrupavky, ktoré môžu byť veľmi efektívnym riešením,“ hovorí MUDr. Karel Metyš. „Pritom najviac testovaným z týchto látok je glukosamín sulfát. Je odporúčaný Európskou ligou proti reumatizmu a obsahuje ho množstvo liekov aj doplnkov stravy.“

A je to práve glukosamín sulfát, ktorý je obsiahnutý vo voľne dostupných výživových doplnkoch, ako napríklad GS Condro® Diamant. Ten je skvelou výživou pre kĺby a ich okolie. Je ideálny nielen pre správne zásobenie kĺbového púzdra, väzov a šliach, ale aj okolia kĺbu. Okrem glukosamín sulfátu, obsahuje tiež vitamín C pre tvorbu pevnej kolagénovej siete chrupaviek a meniskov a tiež aescin pre správne krvné zásobenie väzov a šliach.

Správnosť voľby výživového doplnku GS Condro® DIAMANT podporuje aj to, že sa v roku 2017 stal už druhý rok po sebe víťazom najväčšieho prieskumu dôvery českých spotrebiteľov Najdôveryhodnejšia značka v kategórii „Prípravky na kĺby a kosti“. GS Condro® je jediným výživovým doplnkom na českom a slovenskom trhu, ktorý bol testovaný počas dvoch rokov (2004 až 2006) Reumatologickým ústavom Praha.

SÚŤAŽ:
Hrajte o výživový doplnok GS Condro® Diamant

Stačí, ak do komentáru napíšete, v ktorom roku sa stal tento výživový doplnok druhýkrát po sebe víťazom najväčšieho prieskumu dôvery českých spotrebiteľov Najdôveryhodnejšia značka v kategórií “Prípravky na kĺby a kosti.”

Víťazov žrebujeme 25.10. 2018

9 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie