Menu Zavrieť

Súťaž o detskú spoločenskú hru – súťaž je ukončená, výherovia budú oznámení 2.6.

Hry, pri ktorých sa skĺbi zábava s učením
Škola nemusí byť vždy len synonymom učenia, môže sa stať aj skvelým miestom pre hry a zábavu. Šikovní učitelia zvládnu skombinovať edukačný proces so zábavnými spoločenskými hrami tak, aby ponúkli deťom skvelú alternatívu. Oživia tak vyučovací proces a zároveň možno v deťoch prebudia väčší záujem o školské povinnosti.

Výslovnosti pomôže aj hra
Zaujímavá spoločenská hra Raketofix deti nielen zabaví, ale hravou formou podporí rozvoj detskej reči a schopnosti vyjadrovania. Pri tvorbe hry sa na jej vymýšľaní a realizácii podieľali odborníci na logopédiu, a tak zohľadňuje viaceré overené postupy ako zlepšiť detskú výslovnosť. Rovnako ale precvičuje aj hrubú a jemnú motoriku, všeobecnú schopnosť myslieť, koncentráciu, komunikáciu a zmyslové spracovanie dieťaťa. „Hra Raketofix je umiestnená vo vesmírnom prostredí, v ktorom hráči prežívajú dobrodružstvá na špeciálnych planétach ako Mobilix, Animalix a Chaotix. Popri tom plnia zadané úlohy, pričom najšikovnejší získavajú večne žiariace hviezdičky priateľstva,“ vysvetľuje Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik Praha.

Patríte do exkluzívneho klubu 2 %?
Logické myslenie môžete zdokonaľovať aj u detí v predškolskom veku. Spoločnosť Piatnik ponúka zaujímavú hru Club 2%, ktorá obsahuje 84 úloh plných výziev na preskúšanie logického myslenia hráčov. Úloha vychádza z dávnej hádanky, o ktorej sa hovorí, že ju dokážu vyriešiť len 2 percentá ľudí na svete. Na jednej ulici bývajú rozliční obyvatelia, niektorí z nich vlastnia aj domáce zvieratko. Úlohou je vyriešiť logickú hádanku – kto kde býva? Náročnosť hry môžete neskôr zvyšovať s pribúdajúcim vekom alebo šikovnosťou dieťaťa.

Zábavné čísla
Ak je s deťmi potrebné precvičiť ich matematické schopnosti, žiaci si môžu zahrať hru Rummikub. Ide o pútavú hru s číslami a ich rôznymi kombináciami, pri ktorej sa rozhodne nikto nenudí. Cieľom hry Rummikub je poskladať herné kamene s číslami do postupiek alebo skupín. „Deti s dobrou logikou si hru určite užijú, keďže im dáva možnosť využiť svoju šikovnosť a ukázať ich kombinačné schopnosti. Pri školských výletoch postačí aj verzia Rummikub Mini, ktorá je vhodná na cesty,“ dopĺňa Jana Karásková.

Menšie aj staršie deti sa hrám v škole potešia. Často si pri nich ani neuvedomujú, že okrem zábavy sú hry aj časťou vyučovacieho procesu a cibria si nimi svoju šikovnosť a vedomosti. Príjemným spôsobom spájajú školu so zábavou a táto nenásilná forma v nich zbudí záujem o učenie.  

Súťažná otázka:
Pri ktorej hre je potrebné poskladať kamene s číslami do postupiek a skupín?
Súťaž trvá do 25.5. 2014

[contact-form-7 id=”1423″ title=”Súťaž o detskú spoločenskú hru”]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie