Súťaž! Periete s avivážou? Robte to správne! Súťaž je ukončená a vyžrebovaná!

0
6

Azda niet nikoho, koho by nepotešilo príjemne mäkké, voňavé a ľahko vyžehliteľné oblečenie. Toto všetko nám zabezpečí avivážny prípravok. Aj pri jeho používaní však platia určité zásady.

Keby ste si porovnali vyprané tričko s avivážou a bez nej, rozdiel spoznáte ihneď. Podľa mäkkosti, poddajnosti materiálu a samozrejme vône. Zložky aviváže zabezpečia zmäkčenie látky a tiež odstránenie elektrostatického náboja. Bez toho by sa nám textílie, najmä z umelých vláken, lepili na pokožku.

Opatrne s dávkovaním
Vďaka aviváži oblečenie nielen krásne vonia, ale aj dlhšie vydrží čisté, keďže odpudzuje špinu. Po každom praní sa tešíme pri otvorení práčky na sviežu vôňu, ktorú sme v drogérii dôkladne vyberali podľa svojho gusta. Pokiaľ vám oblečenie nevonia, napriek tomu, že používate tento prípravok dostupný vo viacerých vôňach, niekde sa stala chyba. Je dôležité si dôkladne naštudovať používanie a dávkovanie aviváže.

Dávkovaniu by sme mali venovať dostatočnú pozornosť. Ak použijeme aviváže málo, textil nebude voňať a tiež bude tvrdý. Pokiaľ použijeme naopak aviváže veľa, efekt neumocníme a niektorým materiálom tým môžeme aj uškodiť. Aviváž nám však môže pomôcť k zmäkčeniu tkaniny, a preto aj žehlenie ide ľahšie. Nekončiace pokrčené hromady oblečenia zvládnete bez problémov.

Pár dobrých rád
Ako teda správne dávkovať? Na bežnú náplň práčky, 4-5 kg oblečenia, postačí 35 ml aviváže, na záverečné pláchanie pri ručnom praní stačí pridať 18 ml. Aviváž dávkujte len do zásobníka pre ňu určeného, nie priamo do bubna práčky. Prípravok naliaty priamo na oblečenie môže na bielizni zanechať škvrny.

Pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou je kontakt s agresívnymi práškami či avivážou obzvlášť nepríjemný. Na trhu je však mnoho prípravkov aj pre ľudí s týmto problémom. Voľte preto tie s nápisom Sensitive, napríklad Coccolino Sensitive a podobne.

Čo so športovým oblečením?
Aviváž na športové funkčné oblečenie je absolútne nevhodná. Pýtate sa prečo? Pretože zalepí vlákna a teda priedušnosť materiálu – podmienku, ktorú má toto špecializované oblečenie spĺňať – eliminuje na minimum.

Oblečenie, ktoré je väčšinou z polypropylénu, zmäkčenie materiálu či obalenie vlákna antistatickou vrstvou nepotrebuje. Pri použití aviváže sa vlákna upchajú, a tým je potom látka nedostatočne priedušná pri našom športovom výkone.

Ďalšími látkami, na ktoré je nevhodné použiť aviváž je vlnený sveter, páperová bunda či softshellové a nepremokavé vrstvy oblečenia, ktoré potrebujú špeciálne prípravky.

www.andawell.sk www.andawell.sk

Súťaž! 

Súťažte o 3 balíčky aviváže Coccolino. Odpovedzte správne na súťažnú otázku, dajte LIKE pod túto súťaž a ste v hre.

Súťaž sa končí 10.7. 2016.

Koľko aviváže sa má dávkovať na bežnú náplň práčky (4 – 5 kg oblečenia)?

[contact-form-7 id=”1372″ title=”Súťaž Coccolino”]

Výhercovia súťaže:
Jana Báliková, RožňavaKarolína Babcová, Bratislava
Zuzana Bážiková, Liptovský Mikuláš

Srdečne gratulujeme!

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.