Takto chcem písať! Opäť skvelá Steelová!

0

Byť predávanou a rešpektovanou autorkou bol vždy môj veľký sen. Po výške som nastúpila do médií a takmer 20 rokov som pracovala v ekonomických médiách. Do toho prišla rodina a môj sen zostal v úzadí.

www.andawell.sk

Keď som pochopila, že ma táto práca síce baví, ale nenapĺňa, začala som svoj život reštartovať. Čítala som motivačnú literatúru, absolvovala rôzne kurzy na ktorých som dávala zo seba von svoj zadupaný potenciál. Behaním po žeravých uhlíkoch som spálila strachy, lebo tie sú na druhom konci úspechu. Stabilitu som sa snažila získať ohýbaním roxorovej tyče na mojom krku, čítala som jednu motivačnú knihu za druhou, počúvala múdre rady….

A bola som múdra, ale nešťastná.

Prax mi v plnej paráde predviedol až môj druhý manžel, ktorého verím, že mi Vesmír do života priam dokopal. On je totiž stelesnením všetkého, čo na motivačných seminároch počúvate a čo sa v týchto knihách dočítate. A naučil ho to život. Nepotreboval žiadneho kouča, ani nakopávača. Má to proste v sebe. A ja každý deň ďakujem Vesmíru za to, že som ho stretla a to nielen kvôli jeho zdravému sebavedomiu a obrovskej vnútornej sile ísť stále dopredu a pri zakopnutí vstať a ísť silnejší ďalej.

Trochu dlhší úvod, ale chcela som objasniť, že som tej motivačnej literatúry prečítala na tony. Teraz si už vyberám a zameriavam sa skôr špecifickejšie. Aktívne sa venujem numerológií, takže svoju pozornosť smerujem najmä na tento smer. Čítanie je však pre mňa ako čistého introverta najväčšou vášňou.

Nič nie je náhoda a zrejme teda ani to, že sa mi dostala do ruky knižná novinka od Daniele Steelovej s názvom Stratený syn.  Povedala som si: „Čo môžem stratiť?“.

V ten deň, teda počas noci bolo novolunie, čiže čas na reštart – odchod starého a príchod nového. Mne bolo trochu ťažko na duši a nemohla som preto spať. Že som chytila do rúk práve túto knihu určite nebola náhoda. Zhltla som ju za jednu noc. Nemohla som od nej odtrhnúť oči, proste som chcela vedieť, ako to celé dopadne.

TÁTO KNIHA JE SILNE MOTIVAČNÁ – takým ľudským spôsobom. Nie vymetaním mozgov. Je to príbeh o tom, čo sa môže stať každému jednému z nás.

Daniele Steelová príbeh zasadila do New Yorku, do času, kedy začala kríza. A jedna banka krachovala za druhou. Špičkového manažéra Petra stiahla finančná tsunami zo sebou. A domček z kariet, ktoré roky budoval, sa rúcal rýchlosťou blesku. Postupne začal rozpredávať všetok luxus, ktorý za tie roky života nadobudol. Za tretinovú cenu. Áno, na kríze zarobili najmä tí, ktorí mali hotovosť a nie úspory v bankách či v rôznych fondoch. Takto odišlo Ferrari, a ďalšie luxusné autá, majetok nadobudnutý na prestížnych aukciách a tiež nádherný, luxusný byt na prepychovej adrese. Peter však nehromžil, nemstil sa, jeho dušu ovládla pokora.

To sa však nedá povedať o jeho manželke, ktorá v prepychu vyrastala a žila po Petrovom boku aj s dvoma synmi takmer 20 rokov. Keď sa však objavil problém, zdupkala. K ockovi za prepychom. Nepočúvala Petra, že si nájde prácu a o rodinu sa postará. Nebude to síce už taký luxus, ale žiť sa dá aj inak. S inými hodnotami, ako je luxusný život, ku ktorému patria samozrejme aj nákupy u najvychytenejších módnych návrhárov.

Manželka odišla, Peter si hľadal prácu. Absolvoval nejaké pohovory, všade ho prijali s podmienkou, že nastúpi hneď, ako ho budú potrebovať. Takže nič. Jedno mizérium strieda druhé. Zadumaný v aute brázdi ulice v Bostone, keď odbočí na tú, ktorá vedie k nemu domov. Nie do lacného hotela, kde momentálne býva, ale tam, kde sa narodil a vyrástol. Nebol tam 15 rokov. Zdedil však malú chalupu pri jazere, ktorú má v pláne predať.

A tu sa začína karmická časť príbehu. A verte mi, karma má na každého adresu. Presne je tomu tak aj v tomto príbehu. Začína sa to stretnutím so svojou chorľavou švagrinou, ktorá presvedčí svojho muža Michaela, ktorý je Petrovým dvojčaťom, aby zanechali staré spory a začali znovu. Michael bol v očiach všetkých vždy ten úžasný a Peter ten zlý. Okrem iného mal dislexiu, ale keďže nikto nevedel, že trpí touto poruchou, bol za hlupáka.

Minulosť sa však začína otvárať a karma si vyberá svoju daň.

Viac neprezradím. Len toľko, že Daniele Steelová je právom považovaná za jednu z najúspešnejších autoriek na svete. Pri štýle, akým podáva príbeh, sa nebudete nudiť ani minútu a navyše sa v ňom nájde každý jeden z nás.

Ja tu svoju knihu dopíšem :)

Andrea Hinková – Tarová    

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.