Menu Zavrieť

Tipy, ako sa cítiť sebavedomo a dobre vyzerať

Vďaka správnemu nastaveniu mysle sa môžeme cítiť úžasne, a to aj počas zlých dní.

Všetci poznáme také dni – vstaneme ľavou nohou z postele, pozrieme sa do zrkadla a najradšej by sme sa skryli pred svetom. A aj keď zrejme vyzeráme tak, ako každý iný deň, jednoducho sa necítime krásne. A tieto pocity nám môžu nalomiť  sebadôveru. Jednoducho niečo nie je v poriadku.

Nie je to tým, že by sa náš vzhľad zmenil počas noci. Nič sa nestalo. Ide len o to, že cítiť sa pekne, je o nastavení mysle.

Tu je niekoľko tipov, ako sa cítiť úžasne, dokonca aj počas tých ,,zlých dní“.

Sebavedomie je základ
Kľúčom k tomu, aby sme sa cítili fantasticky, je sebadôvera. Vďaka sebavedomiu sa dokážu niektorí ľudia dostať do centra pozornosti, bez ohľadu nato, ako vyzerajú – čo môžete využiť vo váš prospech. Ak sa chcete stať súčasťou, musíte sa tak správať. Takže, zažeňte negatívne myšlienky a začnite sa dávkovať tými pozitívnymi. Zamerajte sa na atribúty, ktoré máte na sebe naozaj rada a zbavte sa tých negatívnych, ktoré chodia po vašej mysli. Páčia sa vám vaše vlasy? Tak sa ,,potľapkajte po chrbte“ a povedzte si – som úžasná!

Úsmev
Na okamžité pozdvihnutie nálady (a takisto aj ďalším spôsobom, ako dobre vyzerať) je úsmev. Neveríte? Skúste si nasadiť úsmev na vašu tvár, aj keď to tak necítite a uvidíte, ako sa budete cítiť. Zároveň má ďalšiu výhodu– hovorí sa, že úsmev robí ľudí krajšími a cítia sa lepšie. Keď sa človek usmeje, pre ostatných ľudí sa stáva omnoho atraktívnejší – úsmev nám navyše dokáže ubrať aj niekoľko rokov z nášho vzhľadu.

Prestaňte sa porovnávať
Je veľmi jednoduché porovnávať sa s ostatnými a ešte jednoduchšie je, spadnúť do pasce toho, ako z toho porovnávania vyjdeme.  Toto vášmu sebavedomiu určite nepomôže. Každý človek je jedinečný a určite má mnohé pozitíva, ktoré zase môžu chýbať iným. Najlepší spôsob, ako sa cítiť krásny je sa pozerať sám na seba ako na jednotlivca a neporovnávať s druhými.

Vyskúšajte nový vzhľad
Občas môžeme mať pocit, že sme zaseknutí v rutine toho, ako vyzeráme. To vôbec nemusí prispieť k dobrým pocitom o nás samých. Prečo teda nevyskúšať nejakú premenu? Úprava vášho vzhľadu môže byť vzrušujúca a zároveň je to niečo, vďaka čomu vyjdete zo stereotypu a budete sa cítiť opäť dobre. Zmena účesu, oblečenia či dokonca aj obyčajného rúžu môže byť tá zmena, ktorú potrebujete. Akceptujte sviežosť vo vašom štýle, pri ktorej sa budete cítiť dobre. Získate sebavedomie vďaka tomu, že vyzeráte výborne a odzrkadlí sa to vo vašom znovu nájdenom entuziazme.

Sledujte si postoj
Spôsob, akým sedíme či stojíme o nás veľa hovorí. Tí, ktorí majú dobrý postoj signalizujú svetu, že sa cítia sebavedomo a krásne bez toho, aby povedali čo i len slovo. Dokonca i keď máte deň, že sa necítite najkrajšia, seďte či stojte vystretá, so zatiahnutými ramenami dozadu, Budete do okolitého sveta vyžarovať sebaistotu. Zakaždým, keď budete zhrbená, venujte zopár sekúnd tomu, aby ste napravili svoj postoj. Budete sa cítiť omnoho vyrovnanejšie a sebaistejšie.

Starajte sa o seba
Niekedy sa potrebujeme trochu rozmaznávať, aby sme sa cítili krásne. Pokiaľ sa cítite unavene, pod stresom či v napätí, určite sa nebudete cítiť úplne dobre. Vyskúšajte si dať pauzu na hodinku, prípadne celý deň, aby ste navrátili späť vaše ozajstné ja. Pokiaľ máte uvoľnenú myseľ, budete mať určite viac pozitívnych pocitov o sebe. Môžete vyskúšať akúkoľvek relaxačnú aktivitu, či už je to prechádzka v parku počas pekného dňa (samozrejme s opaľovacím krémom), návštevu salóna či nákup nového oblečenia. Čas strávený v bublinkovom kúpeli so sviečkami, maskou na tvári a zlupovacím peelingom tiež nie je na zahodenie.

Starať sa o seba je základným beauty tipom. Keď sa cítite dobre, vyzeráte dobre. A ak vyzeráte dobre, tak sa cítite dobre. A to je ten úspech!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie