Tipy na valentínske prekvapenia

0

Pôvodne kresťanský sviatok sv. Valentína má v modernej dobe trochu iný charakter, ako kedysi. Jeho vznik sa datuje do roku 496 a svätému Valentínovi zverila patronát nad snúbencami a zamilovanými. V anglicky hovoriacich krajinách sa v priebehu 19. storočia udomácnila tradícia odosielania tzv. valentíniek či kvetín.

Postupne si tento sviatok získal na popularite a dnes počas neho najviac míňajú obyvatelia Singapuru, Číny a Južnej Kórey.

Nemálo partnerov a partneriek očakáva na Valentína od svojej polovičky nejaké prekvapenie, druhá časť si väčšinou láme hlavu nad tým, čím toho druhého potešiť, prípadne ostanú pri klasickej zostave kvety a čokoláda. Ak patríte k tej skupine, ktorá nevie, aké prekvapenie zvoliť, potom naše tipy sú určené práve pre vás.

Valentín si vyžaduje romantickú atmosféru

Základnou esenciou je vybočiť zo stereotypu bežného dňa, nájsť si čas a priestor na partnera. Už len naša plná pozornosť, bez vyrušovania telefónom alebo bez sledovania sociálnych sietí, je pre mnohé páry prekvapivo zaujímavá. Ak však zvyknete spoločný čas tráviť individuálne na svojich elektronických zariadeniach, možno bude chcieť trochu cviku. Valentín je ideálny čas, kedy začať :)

K dotvoreniu atmosféry určite prispeje správne osvetlenie. Úplne ideálna kombinácia je mierne prítmie a teplé (žlté) svetlo. To nás upokojuje, umožňuje nám ľahšie zrelaxovať a vo večerných hodinách nás pripravuje na spánok. Vynikajúcim spôsobom ako takúto atmosféru dosiahnuť je použiť sviečky, ktoré umiestnite na rôzne miesta v priestore, v prípade spoločnej večer na stôl.

Tip na darček: Sviečka Láska vonia čerstvými ružami a magnóliou a pomôže priniesť lásku v akejkoľvek podobe. Láska je energia a aj táto sviečka je plná láskyplnej energie a zároveň je očistná. Očistí všetko, čo negatívne vplýva na vzťah, či už k sebe alebo partnerovi a potom posilní to pozitívne. Je ekologická, obsahuje bielu šalviu, dračiu krv a šamansky nabitý talizman.

Valentín v reštaurácií

Nie je nič romantickejšie ako večera pri sviečkach. Opatrenia sa konečne uvoľňujú, reštaurácie sú v režime OP otvorené a určite mnohé budú ponúkať valentínske večere pri sviečkach. Máte svoju obľúbenú reštauráciu? Alebo chcete na Valentína vyskúšať niečo iné? Reštauráciu s pekným výhľadom? Skúste si pozrieť ponuky na zľavovom portály Zľava Dňa a určite vás niečo inšpiruje

Zľavy na reštaurácie v Bratislave

Welness na Valentína

Keď už budete pozerať ponuky alebo premýšľať nad tým, ako strávite tento deň so svojou polovičkou, určite si pozrite aj ponuku wellness pobytov. Či už pôjdete na víkend do Tatier, alebo si doprajete skvelé kúpele na zámku, prípadne sa vyberiete len na romantickú noc vo dvojici pri skvelej večeri so sviečkami na Zľave dňa si určite vyberiete.

Zľavy na wellness pobyty


Na Valentína si vymeňte vzájomne šperk

Páry si od nepamäti vzájomne vyznávajú lásku aj vonkajšími znakmi, ktoré používajú aj v bežnom živote. Takéto symboly poznáme napríklad z uzatvárania manželstva, kedy si páry vzájomne vymenia obrúčky. Bežným zvykom sú v súčasnosti aj spoločné tetovania, či rovnaké oblečenie na vybrané príležitosti.

Na Valentína sa môžete obdarovať aj šperkom, do ktorého dáte zvečniť niečo zo seba. Gravírujú sa odtlačky prstov, vzájomný tep srdca či dokonca zvukový záznam vyznania lásky. Večer si môžete spestriť tým, že si vzájomne odtlačíte prsty alebo nahráte slová vyznania na diktafón. Potom stačí už len zvoliť si typ šperku – prívesok, náramok či prstene a pár dní počkať.

Tip na darček: Náramok s odtlačkom prsta, tepom srdca alebo zvukovou stopou v zlatom alebo striebornom prevedení TOPA TOUCH si môžete vziať kedykoľvek so sebou a je univerzálnym unisex šperkom vhodným pre väčšinu príležitostí. Svojho milovaného máte tak neustále pri sebe.

Na Valentína si venujte voňavý darček

Niekedy stačí maličkosť, aby ste prejavili svojej polovičke svoju náklonnosť a lásku. Drobnosťou do kozmetickej tašky nikdy nič nepokazíte. Partnerku poteší krém, voňavý bonbón do kúpeľa alebo očné sérum. Partnerovi je vhodné vybrať napríklad prírodné mydlo s čajovníkom, pleťové sérum s vôňou santalového dreva alebo prírodný guľôčkový deodorant. V tomto prípade sa však oplatí mať oči na stopkách a venovať pozornosť tomu, čo partnerka či partner používa. Prírodné ingrediencie, ekologické parametre a pôsobivý dizajn v súčasnosti hrajú prím.

Tip na darček 1: Pleťový krém s liftingovým účinkom PomPom Natur pre partnerku obsahuje inovatívny peptid, ktorý pleť revitalizuje, posiľňuje zvnútra a robí ju odolnejšou. Guľôčkový dezodorant Dažďový prales pre partnera navodzuje počit čistoty a sviežosti podobnej exotickému vodopádu.

Tip na darček 2: Zvoliť si môžete aj spoločný unisex produkt, akým je napríklad Omladzujúci pleťový krém s aktívnym kyslíkom Oxy Addict, ktorý je vhodný pre všetky typy pleti. Dodáva hydratáciu, pružnosť, bojuje s pigmentáciami i zápalovými procesmi.

Na Valentína sa vyberte do kina

Prítmie kinosály a vhodný film patria k stáliciam romantických večerov. Vhodný film si je dobré vykonzultovať vopred, aby sa z romantickej nálady nevykľula bojová. Tento rok to môže byť napríklad tretí film na motívy knižného bestselleru Evity Twardzík V lete ti poviem, ako sa mám režisérky Marty Ferencovej. Na filmovom plátne sa stretne partia štyridsiatnikov, ktorý nie je len o hľadaní lásky a šťastia, ale aj o sile priateľstva. Film je o reálnych a zároveň vtipných situáciách.

Niekedy je zážitok viac ako hmota

Pokiaľ chcete nielen potešiť, ale aj poriadne prekvapiť, môžete na sviatok zamilovaných siahnuť aj do kategórie zážitkov. Či už si zvolíte pobyt na chalupe na samote, romantický glamping, víkend v luxusnom hoteli v centre mesta alebo relax v župane vo wellness centre.

Možností je neúrekom a nielen na Slovensku. Aj v tomto prípade však platí, že pri výbere zohľadnite svoje aj partnerove potreby. Podobný darček by ste si mali užiť obaja. Darca aj obdarovaný. Ak zvažujete napríklad niekoľkodňový výlet, nezabudnite jeho termín prispôsobiť časovým možnostiam partnera.

Tip na darček: Pobyt v Hoteli Elizabeth v Trenčíne či relax v Mountain Resort Ždiar, to sú len dve z možností, ktoré sa dajú nájsť na stránke amazingplaces.cz. Vybrať si môžete z ponuky kúzelných miest nielen na Slovensku, ale aj v Česku či Rakúsku.

Začítajte sa na Valentína spolu do knihy

… a ak ste pár, ktorý má radšej knihu, potom viete, že toto je presne typ darčeka, ktorým sa nepomýlite. Či už zvolíte román od obľúbeného autora, novinkový bestseller, nezabudnite pred tým nahliadnuť do knižnice, či si ho partnerka či partner medzičasom nekúpil.

Možno patríte do skupiny ľudí, ktorí majú radiť motivačnú literatúru, prípadne už poznáte tajomstvo, štyri aj piatu dohodu a sprievodcovia šťastným životom nechýbajú vo vašej zbierke. V takom prípade skúste nového autora podobnej literatúry prípadne vyberte najnovšie pokračovanie.

Tip na darček: Dvaja alebo viacerí (Iñaki Guerrero Ostolaza ) je zrozumiteľným sprievodcom pre šťastne prežitý život. Voľné pokračovanie knihy Ako byť slobodný vysvetľuje procesy a dynamiku dobrého vzťahu, ktorý má človek voči sebe a ktorý je predpokladom, aby sme udržiavali dobré vzťahy s inými.

www.bionatural.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.