Menu Zavrieť

Veľkonočné inšpirácie

Slovenské veľkonočné tradície sú nepochybne veľmi bohaté, a obzvlášť si ich užívajú deti. Ak vašim ratolestiam tento rok chcete veľkonočný program ozvláštniť a spestriť, ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré sú inšpirované tradíciami z iných európskych krajín.

www.andawell.sk

Belgicko
V Belgicku, ako aj mnohých ďalších krajinách, sú tradíciou veľkonočné lovy čokoládových vajíčok. Rodičia ich väčšinou skryjú v záhrade a deti si môžu zamaškrtiť na tých, ktoré nájdu.

Cyprus
Cyperskou tradíciou pred veľkonočnými sviatkami je naozaj detailné upratovanie domácností vrátane vymaľovania, prípadne rekonštrukcií.

Fínsko
Deti vo Fínsku nedočkavo očakávajú veľkonočného zajačika, ktorý ich obdarúva čokoládovými vajíčkami.

Írsko
Zábavnou írskou tradíciou sú vajíčkové závody. Každý účastník dostane bambusovú paličku alebo lyžičku, ktorou poháňa vajíčko do cieľa po vopred určenej trase.

Lotyšsko
V Lotyšsku patrí Veľká noc predovšetkým rôznym hrám s vajíčkami. Najrozšírenejšou z nich je tá, ktorej cieľom je rozbiť vlastným vajíčkom to súperove.

Luxembursko
K veľkonočným sviatkom v Luxembursku sa viaže výroba keramiky, predovšetkým píšťaliek.

Poľsko
V Poľsku je veľkonočným symbolom tzv. požehnaný košík, do ktorého sa vkladajú kraslice, chlieb, koláč, soľ, korenie a biele klobásky a nechávajú sa v kostole požehnať.

Taliansko
Veľkonočnou tradíciou v Taliansku je pečenie praclíkov, ktoré majú symbolizovať založené ruky pri modlitbe.

Veľká Británia
Vo Veľkej Británii sa konajú tradičné preteky vyhradené len ženám, kedy bežia stredom miest v ruke s panvicou, na ktorej je ešte horúca palacinka.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie