Viac ako 30% žien nenavštevuje gynekológa pravidelne

0
2

Z prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť LadeePharma pod značkou Lactofeel na vzorke 579 žien vyplynulo, že viac ako polovica ženskej populácie dbá na preventívne gynekologické prehliadky. Konkrétne až 69,58% opýtaných žien uviedlo, že navštevuje pravidelne svojho gynekológa minimálne raz za rok v rámci preventívnej prehliadky. Na druhej strane sa však 28,15% žien priznalo, že sa rozhodnú navštíviť gynekológa iba v prípade, ak trpia konkrétnym problémom a 2,27% žien vynechá prehliadku odborníkom úplne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takmer 40% žien nevie ako predchádzať vaginálnym infekciám
Z výsledkov prieskumu spoločnosti LadeePharma, ktorý realizovala pod značkou Lactofeel a zúčastnilo sa ho 579 žien vyplynulo, že až 38,19% žien nevie ako predísť vzniku vaginálnych infekcií. Otázka vaginálnej infekcie je závažným problémom sužujúcim veľkú časť ženskej populácie. Aj napriek tomuto faktu vie iba 61,81% opýtaných žien, aká prevencia platí pri vaginálnych infekciách. Na popredných pozíciách sa umiestnilo pravidelné dodržiavanie hygieny, nosenie kvalitnej bavlnenej spodnej bielizne a stály sexuálny pomer. To je prevencia podľa zistení slovenských žien zapojených do prieskumu.

Takmer 70% žien trpí každoročne intímnymi problémami
Aj v dnešnej modernej dobe plnej technológií, informácií, dostupných liekov a riešení, uviedlo v rámci dotazníka až 67,19 % žien, že každý rok bojuje s nepríjemnosťami v oblasti intímneho zdravia. Ide o problémy v podobe výtoku, svrbenia, začervenania, zdurenia a zápachu. Zvyšných 32,81% žien uviedlo, že problémy tohto typu  nezažíva. Vyplynulo to z prieskumu realizovaného spoločnosťou LadeePharma pod značkou Lactofeel, ktorého sa zúčastnilo celkom 579 žien.

Samoliečbu uprednostní pred návštevou gynekológa až 16% žien
Poradiť sa s odborníkom pri výbere adekvátneho lieku je nevyhnutnosťou. Spoločnosť LadeePharma realizovala prieskum pod značkou Lactofeel, ktorého sa zúčastnilo celkom 579 žien. Na otázku, či v prípade výskytu intímneho problému preferujeme liečbu gynekológom, alebo sa rozhodneme liečiť sami, zvolilo až 15,94% žien tzv. samoliečbu. Pri tejto forme liečby je veľmi dôležitý fakt, na základe ktorého sa ženy rozhodujú pre výber prípravkov, ktoré v opačnom prípade predpisuje kvalifikovaný lekár.  49,90% opýtaných si nechá poradiť od lekárnika a až 31,79% žien si kúpi prípravok, ktorý im naposledy predpísal lekár aj napriek tomu, že teraz môžu mať úplne iný problém. Takmer 11 % žien v prieskume sa spolieha na rady na internete.

Takmer 75% žien mylne pokladá mykózu za najrozšírenejšiu infekciu
To vyplynulo z prieskumu spoločnosti LadeePharma, ktorá realizovala prieskum pod značkou Lactofeel. Tohto prieskumu sa zúčastnilo celkom 579 žien a až šokujúcich 73,75% opýtaných žien, chybne pokladá mykózu za najrozšírenejšiu vaginálnu infekciu.

Pravdou však je, že omnoho menej známe ochorenie – bakteriálna vaginóza, predstavuje pre ženy väčší problém v oblasti intímneho zdravia. Postihuje viac ako polovicu ženskej populácie. Konkrétne ňou trpí až 64% ženskej populácie a vzniká poruchou bakteriálnej rovnováhy pošvového prostredia.

30% žien nevie odhadnúť reálne príznaky svojho ochorenia v oblasti intímneho zdravia
Neznalosť ženskej populácie v oblasti intímneho zdravia je šokujúco vysoká. Na základe výsledkov prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť LadeePharma pod značkou Lactofeel, až 52,81% z opýtaných 579 žien uviedlo, že vedeli presne aký typ ochorenia ich trápi. Avšak pri kontrolnej otázke, ktorá zisťovala o akú chorobu išlo a akým spôsobom sa prejavovala, odpovedala až viac ako polovica z týchto respondentiek (30,63%), že mali problém s úplne obyčajným, prirodzeným bielym výtokom, ktorý nepredstavuje žiadnu formu vaginálneho zápalu.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.