Menu Zavrieť

Viete, ako si vybrať správny tablet?

Tenký a ľahký? Taký je tablet dnešnej doby. Svojej popularite sa teší u stále väčšieho počtu ľudí. Dospelí si ho obľúbili najmä kvôli práci s internetom, programom a aplikáciám. Deti ho zas využívajú na hranie hier či pozeranie rozprávok.

Ako si však vybrať ideálny model pre vás a zorientovať sa v širokej ponuke tabletov, ktoré trh ponúka? Pripravili sme pre vás desať tipov, ktorými sa pri výbere riadiť.

1. Koľko chcete investovať
V prvom rade by ste mali zamyslieť, koľko ste ochotní do vášho nového tabletu investovať. Ak v tablete hľadáte praktického pomocníka, ktorého budete využívať dennodenne k bežným úkonom, oplatí sa nešetriť. Modely v rozpätí cien od 140,- do 600,- eur sú ideálnym kompromisom medzi kvalitou a cenou a splnia očakávania väčšiny kupujúcich.

 2. Na čo ho budete využívať
Zamysleli ste sa reálne nad tým, prečo tablet potrebujete? Plánujete si ho zaobstarať kvôli práci, alebo škole, cestovaniu, deťom, internetu, alebo len tak pre zábavu? Petr Šimek, brand manažér tabletov GoGEN, radí: „Ak ste často na cestách, budú pre vás dôležité predovšetkým výdrž batérie a kvalitné ochranné puzdro. Pevná konštrukcia a obal prístroja sa hodia aj v prípade, že tablet budete požičiavať deťom. Keď plánujete na tablete hrať hry a pozerať filmy, potom sú rozhodujúce výkonný procesor, veľkosť operačnej pamäte, kvalita grafickej karty a rozlíšenie displeja. Model na pracovné či študijné účely by mal jednoznačne umožňovať pripojenie pre myšku, klávesnicu, flash disk alebo 3G modem.“

 3. Dizajn
Či už ste zástancom kovového alebo plastového prevedenia, dnešný trh vám dokáže ponúknuť naozaj širokú škálu dizajnov a farieb. Ak o sebe viete, že sa vaše oči dokážu rýchlo nasýtiť a radi vymýšľate nové veci, pre výbere tabletu sa radšej informujte, či sú k vami vybranému modelu k dispozícií aj rôzne praktické obaly. Pomocou nich dokážete vzhľad tabletu v okamžiku premeniť.

4.Sedem palcov pre cestovateľov, desať palcov na doma
Najobľúbenejšími uhlopriečkami displeja sú 7, 9 a 10-palcové. Heslom „čím menší, tým lepší“ by sa mali riadiť tí, ktorí chcú mať tablet stále po ruke a nosiť ho pravidelne pri sebe. Pre takých odporúčame tablet so 7-palcovou uhlopriečkou displeja. Modely s 10-palcovou sú zas vhodné do domácností. Často krát slúžia i ako náhrada notebooku. Vďaka tejto veľkosti poskytujú značný komfort pri pozeraní filmov či prehliadaní fotografií. Ideálne na surfovanie po internete sú tablety s 9,7“ displejom, vďaka príjemnému pomeru strán 4:3.

5. Rozlíšenie displeja
Keď chcete váš tablet využívať na pozeranie filmov, videí či prácu s fotografiami, kritériom pre vás bude rozlíšenie displeja a obraz v HD kvalite. Vo všeobecnosti platí, čím vyššie rozlíšenie a väčšia uhlopriečka displeja, tým príjemnejší zážitok z pozerania prakticky čohokoľvek. Ideálnou voľbou sú preto 10-palcové tablety s  rozlíšením 1280 x 800.

6.Váha tabletu
Aj váha hrá dôležitú úlohu pri rozhodovaní. Treba si poriadne zvážiť, či budete tablet so sebou nosiť každý deň do práce, školy, alebo či zostane doma. V prvom prípade jednoznačne odporúčame model s čo možnou najnižšou hmotnosť a najtenším spracovaním. „Domáce“ tablety môžu byť aj ťažšie a širšie.

7.Dáta a pripojenie
V dnešnej dobe sú snáď už všetky tablety vybavené Wi-Fi modulom a podporujú pripojenie externého 3G modemu, do ktorého je možné vložiť SIM kartu s následnou možnosťou využitia dátových prenosov operátora.  Ak radi cestujete a často sa nachádzate na miestach, kde bezdrôtové siete nie sú k dispozícii, oceníte samostatný slot na SIM kartu priamo v tablete.

8.Rozlíšenie kamery a jej umiestnenie
Využívate na komunikáciu s priateľmi video hovory? Potom by ste si mali vybrať tablet vybavený prednou kamerou, ktorá vám umožní vzájomný „face-to-face“ kontakt. A ak je fotografovanie jednou z vašich vášní, rozhodnite sa pre tablet, ktorý disponuje aj zadnou kamerou, pokiaľ možno s čo najväčším rozlíšením.

9.Pamäť a procesor
Čo sa týka procesoru, na väčšinu aktivít postačí dvojjadrový procesor. Štvorjadrový procesor zas využijete napríklad pri hraní niektorých náročných hier. Operačnú pamäť zvoľte aspoň takú s veľkosťou 512 MB, štandardom je však 1024 MB. Interná pamäť predstavuje priestor na ukladanie dát. Ak si do tabletu budete ukladať veľké súbory, napríklad filmy, odporúčame aspoň kapacitu na 32 GB dát. Na sťahovanie dát z internetu a príležitostné hranie hier postačia 4 GB. Múdrym počinom je zaobstarať si tablet, ktorý dovoľuje rozšírenie kapacity internej pamäte pomocou pamäťových kariet.

10. Batéria
Batériu najviac zaťažuje intenzívne hranie hier, pozeranie filmov a povolenie Wi-Fi alebo 3G. Premyslite si, na čo a ako často budete váš tablet používať a tomu prispôsobte i kapacitu batérie.

Uvažujete nad kúpou tabletu? Ponúkame zopár tipov…

Nadštandardná výbava, ktorú si môže dovoliť každý

Štýlový dotykový tablet GoGEN TA 10300 QUAD predstavuje všestranného pomocníka vďaka svojej nadštandardnej výbave. Medzi jeho prednosti patria displej s vysokým rozlíšením, dlhá výdrž batérie a pamäť s veľkou kapacitou. O výkon sa stará 4-jadrový procesor Rockchip ARM Cortex A9, podporený 2 GB operačnej pamäte. Súčasťou tabletu je najaktuálnejší operačný systém Android 4.2 Jelly Bean. Popýšiť sa ďalej môže najmä svojim IPS 3 displejom s vysokým rozlíšením 2048 x 1536 pxl, ktorý zabezpečí kvalitu obrazu, farieb a dobré pozorovacie uhly. Samozrejmosťou je zabudovaná Wi-Fi, vstup pre MicroSD karty, zabudovaný reproduktor a mikrofón, Bluetooth, mikro HDMI výstup, USB vstup a možnosť pripojenia slúchadiel. Tablet je vybavený aj prednou, aj zadnou kamerou. To všetko ukrýva GoGEN TA 10300 QUAD za cenu, ktorú si môže dovoliť každý.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tablet pre nežné pohlavie
Štatistiky hovoria, že dámy a slečny pri výbere tabletu často siahajú práve po čistom bielom dizajne. Odporúčame vám tablet GoGEN TA11400 QUAD v bielo-striebornom prevedení s uhlopriečkou 10,1“ a rozlíšením 1280 x 800 pxl. Užívateľsky príjemný operačný systém Android 4.2 Jelly Bean ponúka množstvo aplikácií. Poteší vás aj dlhá výdrž batérie, 4-jadrový procesor, pamäť s veľkou kapacitou a kvalitný HD IPS displej, vďaka ktorému budete môcť pohodlne pozorovať obrazovku z rôznych uhlov.  Nechýba ani predná a zadná kamera, slot pre MicroSD kartu, zabudovaný reproduktor a mikrofón, mini HDMI výstup, USB vstup a slúchadlový výstup.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Na cesty to najlepšie
Hľadáte tablet, ktorý splní vaše cestovateľské nároky? Siahnite po modeli TA 8500 QUAD značky GoGEN s uhlopriečkou displeja 7,9“ a najaktuálnejším operačným systémom Android 4.2 Jelly Bean. Cez Wi-Fi s ním môžete surfovať po internete a batériu rýchlo dobijete. Štvorjadrový procesor sa postará o bezproblémové pozeranie filmov v HD kvalite a hranie graficky náročnejších hier. Ak radi fotografujete všetko, čo vidíte, poteší vás zadná kamera. Tablet disponuje však aj prednou kamerou. Nechýba ani mini HDMI výstup, Bluetooth, slot pre MicroSD kartu, zabudovaný reproduktor a mikrofón, slúchadlový výstup a USB vstup.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie