Menu Zavrieť

Viete si správne čistiť pleť? Príďte a dozviete sa omnoho viac.

Len voda na čistenie pleti nestačí

Každodenné čistenie pleti by malo byť čo najšetrnejšie, nemalo by pleť dráždiť, inak dochádza k narúšaniu jej povrchovej ochrannej vrstvy a to sa následne prejaví dehydratáciou, presušovaním či naopak nadmerným mastením pleti.

www.andawell.sk

Pleť býva stiahnutá aj začervenaná, zhoršuje sa jej pružnosť a rýchlo sa tvoria vrásky. Spôsob čistenia pleti je preto rovnako dôležitý ako jeho frekvencia. Čistiacu kozmetiku odporúčame používať dvakrát denne – ráno a večer.

Ak ste zvyknuté používať k čisteniu pleti vodu, je to v poriadku. Je však potrebné pridať aj čistiaci prostriedok, ktorý dá pokožku do žiadaného stavu. Ak máte napríklad mastnú pokožku, čistiaca kozmetika by vás mala zbaviť všetkých nečistôt, a to aj z pórov. Pri suchej pokožke si vyberte takú kozmetiku, ktorá pokožku ešte viac nevysuší.

Je teda veľmi dôležité, poznať svoj typ pleti a následne si vybrať vhodné čistiace prípravky. Navyše, naša voda je veľmi tvrdá, čo negatívne vplýva na PH pokožky.

Dokonale vyčistená pleť s prípravkom, ktorý je vyvinutý na daný typ pleti je základom jej zdravia.

Ďalším krokom je pleťový tonik.

Čistenie pleti spočíva v dvoch krokoch. Na trhu sú prípravky 3 v 1, 2 v 1, ale tonik je nenahraditeľný. A je pritom jedno, či je pokožka mastná, suchá či zmiešaná. Vždy je dôležité použiť hydratačný tonik. Ono totiž aj napriek tomu, že sa stále zdôrazňuje nutnosť hydratácie, máme jej stále veľmi málo. Prijímame nedostatok tekutín, vysúšajú nás klimatizácie, či radiátory. Pokožka ako orgán teda nedostane od tela toľko vody, koľko potrebuje. Keď máme nedostatok tekutín, voda sa sústreďuje inde a do pokožky vôbec nepríde.

Vďaka vhodným kozmetickým prípravkom vieme pleti dodať vodu, vitamíny, ochranné látky a všetko, čo naša pokožka potrebuje na to, aby bola zdravá. „Veľmi často sa stretávam so ženami, ktoré majú na sebe hrubú vrstvu mejkapu, aby zakryli svoje nedostatky a pritom majú veľmi znečistenú pleť a zanesené póry,“ hovorí Helena Antalová, Independent Sales Director Mary Kay, Inc a-studio

Podľa jej slov je naša pleť často ako špinavý tanier. Umyjeme ho vodou, ale nečistoty zostanú. Potrebujeme teda aj trochu čistiaceho prostriedku, aby sme ho dokonale zbavili všetkých nečistôt.

Pri pleti je to podobné. Môžeme použiť vodu, najlepšie s čistiacim prípravkom. Medzitým ako si umyjeme zuby, nám čistiaci prostriedok vyčistí pleť. Následne použijeme tonik, ktorý pleť hydratuje.

Nanesieme hydratačný krém a …..O tom, konkrétne o korektoroch, správnom nanášaní mejkapu a rôznych vychytávok už v ďalšej časti.

Andrea Hinková – Tarová 

Na mesiac apríl pripravuje andawell.sk v spolupráci s Helenou Antalovou interaktívne stretnutie plné skvelých rád a kozmetických vychytávok. Budeme aj žrebovať tri výherkyne, ktoré Helenka nalíči. Vstup je voľný a verte mi, že okrem toho, že získate veľa informácií, zažijeme aj skvelý babinec.

Čaká na vás aj prednáška o numerológií a jedna vyžrebovaná dostane kompletný karmický výpočet.

Podujatie sa uskutoční v Malackách, termín ešte upresním.

Predbežný záujem mi dajte prosím vedieť na adrese hinkova@andawell.sk 

Čítajte tiež:

https://andawell.sk/cisla-hovoria-o-ziadnej-sanci/

www.andawell.skwww.andawell.sk

Pred líčením
Pred líčením
Po nalíčení Líčila Helena Antalová
Po nalíčení
Líčila Helena Antalová

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie