Menu Zavrieť

Všetko čo nám zostalo

Silný príbeh a brilantne napísaný. Autorka vás hneď na začiatku vtiahne do deja a nebudete chcieť z tohto príbehu odísť. A tak je to aj na konci. Budete chcieť, aby to pokračovalo :)

Ja som veľký knihomoľ. Čítam všetko, čo mi príde pod ruku a sú knihy, ktoré odložím po 20 stranách, lebo ma ničím nezaujmú, potom také, ktoré ma niečo učia (tie neposúvam, lebo v nich mám “tisíc” svojich zápiskov a potom takáto – dovolenková. Nič náročné, ale to na dovolenke nepotrebujeme, ale veľmi, veľmi zaujímavé.

A tieto knihy posúvam ďalej. Aby urobili radosť niekomu inému. Od vás chcem len, aby ste mi napísali, ktorá kniha vás vo vašom živote zatiaľ najviac zaujala (inšpirujte ma) a 11.7. 2018 náhodným výberom vyžrebujem jedného, komu pošlem túto knihu. A chcem, aby ju po prečítaní posunul ďalej. A napísal mi, ako sa mu páčila. OK?

Tu je anotácia, teda krátka návnada:

Aimee a James si naplánovali krásny spoločný život, lenže v ich svadobný deň sa v slávnostne vyzdobenom kostole koná Jamesov pohreb. Ten nešťastnou náhodou spadol v Mexiku z plachetnice počas rybačky s obchodným partnerom a utopil sa. Nie je to však jediný úder, ktorý mladú ženu zasiahne. Aimee sa musí vzchopiť a vybudovať si nový život. Takmer sa jej to podarí, keď sa dopočuje, že so smrťou snúbenca to bolo inak, navyše jej z domu záhadne zmiznú Jamesove obrazy. Vyberie sa preto do exotického mexického letoviska, odhodlaná vypátrať pravdu, a tá ju ohromí.

Z anglického originálu Everything We Keep (Lake Union, USA 2016) preložila Zuzana Thérová.

Za knihu ďakujem Vydavateľstvu Ikar

https://www.bux.sk/knihy/383606-vsetko-co-nam-zostalo.html

6 Comments

 1. Jana Lascsáková

  Čítam veľa a veľmi rada najmä slovenských autorov ale moja kniha naj je asi Jana Eyrova od detstva vždy sa k nej rada vraciam…je plná lásky a prekonávania prekážok..dáva odvahu a silu ísť ďalej keď je tazko

 2. Iva

  Je neskutočne veľa kníh, ktoré ma zaujali,lebo som veľmi podobný,ak nie rovnaký knihomoľ,preto napíšem posledné dve,ktoré som čítala: Keď som ťa stratila a Stretol som ťa bosú od Kelly Rimmer. Obe sú skutočným čitateľským zážitkom s veľkou výpovednou hodnotou. Aspoň pre mňa ?

 3. silvia

  Tajomná sila slova od Sinelnikova je úžasná, odpoucam :-). Teraz od neho čítam Ako nájsť svoju pravú cestu, Knihy si s kamoskami vzdy posuvame a kuoujeme nove, aj dnes smerujem do knihkupectva :-)

 4. alena

  Zaujala ma kniha od Karla Čapka rozhovory s T.G.Masarykom, lebo v nej autenticky približuje život a dielo velikána, akým pán Masaryk bol.

 5. Monika Buštorová

  Aj keď nie som knihomoľ čo sa o mojej dcére nedá povedať? odporúčam Hviezda nad arabským peklom od Monika Wurm. Nevedela som sa od nej odtrhnúť. Prečítala som za dva dni ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.