Menu Zavrieť

Záušnice, ktoré vracajú ženám sebavedomie

Eva Vokounová od detstva milovala divadlo a výtvarné umenie. Neskôr ju život zavial na štúdium VŠMU, kde vyštudovala odbor bábkarská réžia a dramaturgia. Nakoniec skončila pri bakalárskom štúdiu po ktorom sa doslova hodila do vody a vrhla sa na podnikanie, v ktorom sa musela naučiť plávať, nakoľko to bolo pre ňu niečo úplne nové.

 

Eva Vokounová umeleckým menom Vivien Esme tvorí ojedinelé šperky – nádherné a jedinečné záušnice.

Bez pravidiel
Popri štúdiu chodila na bridády a tam pochopila, prečo sa v škole cítila zviazaná. „Nemám rada normy a pravidlá, či dogmy. Potrebujem sa cítiť slobodná a akonáhle je niekto nado mnou a určuje mi mantinely, necítim sa v tejto pozícií dobre. Som veľmi cieľavedomá, čiže všetko, sa snažím robiť čo najlepšie, ak ma to baví, alebo mám motiváciu. Pokiaľ v tom však nevidím budúcnosť, radosť a možnosť rastu, ubíja ma to a vtedy utekám. Preto som sa rozhodla pre svoju vlastnú značku, „ hovorí Eva Vokounová umeleckým menom Vivien Esme.

Vášeň pre tvorbu
Eva žije od detstva umením. V tom čase to bol pre ňu útek do svojho sveta, kde nie sú žiadne mantinely. „Bola tam len moja nekonečná fantázia. Útek z reality ktorá sa mi nie vždy páčila. A rovnako je to s mojou tvorbou i teraz, avšak už je k tomu pridružená aj zodpovednosť. Avšak stále je tam vysoká miera slobody za ktorú som vďačná každý deň.“ Po skončení školy ani neuvažovala nad tým, že by sa niekde zamestnala, len preto, že by sa to malo, alebo očakávalo. Išla do plnenia svojho sna s obrovským nasadením, verila svojej práci a na začiatku je chýbala sebareflexia. „Vrhala som sa všade, kde som to nepoznala a niekto by si mohol myslieť, že tam nemám čo robiť, ale bolo to to najlepšie, čo som mohla urobiť. Otravovať, padať a znova sa postaviť. Najlepšia škola!“

Pripomína ženám ich jedinečnosť
Záušnice sú veľmi ojedinelým šperkom, ktorý sa nosí položený na uchu, ale v podstate zdobí okolie za uchom. A prečo práve záušnice? „Pretože moje záušnice sú pre mňa symbolom vášne, slobody a krehkosti. Sú jedinečné, rovnako ako každá žena. A ja sa snažím vďaka osobným záušniciam pre každú jednu dámu, im to znovu pripomenúť. Zrútiť všetky bariéry, komplexy a normy. Byť odvážna, silná a zároveň ženská…Jedinečná lebo som to ja a nik iný taký neexistuje.“

Vášeň, radosť aj živiteľka
Tvoriť krásne veci je jedna vec, avšak vedieť predať seba a svoje produkty ďalšia. Na to je potrebný určitý marketingový a obchodný duch, ktorý sa dá získať aj rôznymi kurzami. Aspoň tak to robila Eva. „Zo začiatku som sa snažila čo najviac vzdelávať v oblasti sociálnych sietí a marketingu. Pochopila som, že môžem robiť krásne veci, avšak bez marketingu a PR ich nikto neuvidí. Takže áno, vzdelávala som sa aj cez kurzy, avšak väčšinou, vzhľadom na moje finančné možnosti začínajúceho podnikateľa, som sa učila sama cez knihy alebo formou pokus – omyl. Môj cieľ ma hnal vpred a naučila som sa veci, ktoré by som nikdy nepovedala, že dokážem.“ Aj vďaka tomu je dnes jej tvorba vášňou, radosťou aj živiteľkou.

Láska, úcta a úprimnosť
Dnes si všetko okolo značky riadi sama. „Aj marketing. A riešim ho s láskou, úctou k zákazníčkam a úprimne. Možno sú to zvláštne spojenia v súvislosti so slovom marketing, ale pre mňa už prirodzené a neodmysliteľné. S láskou preto, že ma to naozaj baví. Myslím, že každý podnikateľ by mal poznať aspoň základy všetkého čo sa týka jeho značky. Tá totiž naozaj nie je iba o tvorbe, ale o mnohých oblastiach dôležitých pre to, aby vôbec tvoriť mohol a mal pre koho… S úctou pre to, lebo vediem svoju značku ako veľmi osobnú. Je pre mňa nesmierne dôležité, udržať si osobný a úctivý prístup ku každej zákazníčke, pretože oni majú rovnakú úctu k mojej tvorbe a to je na nezaplatenie. A úprimnosť? Baví ma spoznávať príbehy žien, ktoré mi píšu a celkom úprimne mi opisujú prečo sa rozhodli pre záušnicu. čo im v živote možno chýba a kam a kedy sa stratilo ich sebavedomie. Oni sú nesmierne úprimné ku mne a ja chcem byť rovnako úprimná k nim. Čiže, sa snažím aby naozaj vedeli od koho si kupujú svoj šperk, aby poznali i mňa, moju energiu, ktorá je tam niekde vložená v srdci každej záušnice.“ Dodáva Eva Vokounová.

Andrea Hinková – Tarová

Fotogaléria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie