Zdravé a krásne vlasy v lete? Dá sa to!

2
Starostlivosť o vlasy v lete

V lete si chceme všetci oddýchnuť a načerpať nové sily pred jesenným reštartom do práce a škôl. To, že oddychuje naša myseľ a telo, ešte neznamená, že rovnako pozitívne vplýva leto so všetkými svojimi nástrahami na kvalitu vlasov. Letná starostlivosť o vlasy je špecifická a ako ďalšie iné vyžaduje prípravu a trpezlivosť v každom kroku. Ako na to?

Slnko nad korunou krásy

Svoje vlasy máme v moci len my, aj keď prírodné živly ako slnko a voda patria k nevyspytateľným. Ich pôsobenie na pokožku a samotnú štruktúru vlasov vieme zhrnúť do „jednej tabuľky“, preto aj príprava vlasov na leto podlieha niekoľkým všeobecným zásadám.

Viete, že intenzívnu starostlivosť o vlasy zahájime ešte 1 – 2 mesiace pred letom? Letná starostlivosť má doplnkový, ochranný charakter, resp. zabraňuje predčasnej strate vitamínov a minerálov vo vlasoch.

Predpríprava vlasov na leto zahŕňa:

  • Zastrihávanie končekov alebo aj radikálnejšiu zmenu účesu, ktorou podporíme prirodzenú regeneráciu a výživu v doposiaľ poškodzovaných, zle ošetrovaných a inak zanedbávaných častiach vlasu.
  • Postupne znižujeme a odďaľujeme tepelné účinky fénov, kuliem a žehličiek.
  • Vlasy zafarbíme, ale ďalšiu vrstvu na prekrytie odrastov použijeme až po lete.
  • Obmedzíme stylingovú úpravu vlasov, viac investujeme do viacfunkčných šampónov s čistiacim, regeneračným a osviežujúcim účinkom.


Čo vlasom škodí v lete najviac?

V lete svoju pozornosť upriamujeme na účinky slnečného žiarenia, ale hlavne na pokožku najviac vystavovaných častí tela a na pleť.

Rovnako ohrozuje aj pokožku hlavy a štruktúru vlasov. Spolu s kombináciou slanej a chlórovanej vody ničí ochranný filter a podnecuje vysušenie vlasov.

kompletnej letnej starostlivosti o vlasy zahrňujeme ochranné prípravky s UV faktorom a pri umývaní vlasov zachovávame odporúčanú triádu – šampón, kondicionér a maska.

Zvlášť v lete uprednostňujeme prípravky s posilňujúcim a upokojujúcim účinkom panthenolu a aloe.

Bežné prípravky nahradíme funkčnými, ktoré vlasové vlákno nezaťažujú, ale dopĺňajú základné rastové a antioxidačné zložky.

Výživu zabezpečujeme aj zvnútra pomocou kolagénu, keratínu, vitamínov skupiny B a účinných stopových prvkov so zastúpením zinku, selénu a železa, ideálne v jednom intenzívnom vlasovom koktaile na postupné užívanie počas celého leta.


Viete aj to, že…

S vyššou frekvenciou umývania súvisí častejšie rozčesávanie, ktoré nikdy nepraktizujeme na mokrých vlasoch? Voda ich zaťažuje a pri vyššej váhe sú náchylnejšie na každú mechanickú úpravu.

Taktiež po umytí vodu z vlasov len vyžmýkame a zabalíme do turbana. Rozčesávame až vlhké vlasy. V lete možno častejšie používať suché šampóny a bezoplachové prípravky, ktorých účinok pretrváva dlhodobejšie. 

Sponzorovaný článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.