Menu Zavrieť

Ženy menia svet alebo … Tajomstvá fungujúcich vzťahov

 

Ženy menia svet alebo

Tajomstvá fungujúcich vzťahov

 Nemohla som v noci spať. Premýšľala som nad prípadom svojej klientky a sadla som si na verandu spolu s mojou patrónkou – St. Barbarou – patrónkou čarodejov. Tieto telepatické debaty sú pre mňa akousi meditáciou. Moja hlava sa vyčistí a prichádzajú mi odpovede na mnohé otázky. Aj tarotové karty sa tešia týmto dušičkovým stretnutiam a zavedú ma často aj do minulých životov (kedysi som na ne neverila).

Tam totiž často vznikol dôvod, prečo sa títo dvaja ľudia v tomto živote opäť stretli. Presne ako pri tejto klientke. Jej vzťah nemá perspektívu, ale musia sa ešte stretnúť, pretože pre jej ďalší život je dôležité, aby si odovzdali nejakú informáciu a vyriešili tým záležitosť z minulého života. Až potom stretne svoju pravú lásku!

Pri partnerských terapiách som si uvedomila, že ľudia nepoznajú jazyk lásky svojho partnera a čo je šokujúce, chcú ho meniť namiesto toho, aby začali u seba. A pritom partner je zrkadlom svojho partnera. Chcete milujúceho partnera? Buďte milujúca. Spočiatku si možno budete hrýzť do jazyka, ale výsledok stojí zato.

Poviem vám len malý príklad z môjho života. Ešte keď sme s manželom spolu chodili a neskôr aj po svadbe chodil s kamarátmi tak dvakrát do týždňa na pivo. Jasné, že sa mi to nepáčilo. Lenže nefňukala som, neponosovala sa, ale naopak! Povzbudzovala som ho, že samozrejme miláčik choď sa zabaviť, vypnúť, zresetovať hlavu.

Chodil von stále menej. Tak som mu vždy v piatok (tento deň bol taký ich rituál) pripomenula, že má ísť s kamarátmi von. Áno, priamo som ho na to pivo posielala. A namiesto toho, aby som vyplakávala, som sa vždy tešila na piatok, ako si urobím kozmetické procedúry na ktoré nie je cez týždeň čas a prečítam dobrú knihu.

A viete čo? Už von nechodí, respektíve len občas, tak raz do mesiaca a za dve hodinky je doma.

Dámy, buďte múdre. Najprv spoznajte jazyk svojho partnera (u väčšiny chlapov je to pochvala) a popritom sa na neho skúste pozerať ako v zrkadle.   

TAKŽE

Ste zo svojim partnerom len preto, aby ste neboli SAMI? Máte si čo povedať? Teda, okrem bežných vecí, ktoré sa týkajú domácnosti a detí? Cítite sa vo vzťahu naplnené a vyrovnané?

Predpokladám, že väčšina z vás pozná model, kedy sa ide s kamarátkou vykecať na kávu. Celý čas preberáte, aký je ten váš blb, ako ste mu obetovali všetko a on pre vás nič neurobí.

Povedali ste mu čo chcete? Po čom túžite? Úprimne. On totiž možno o tom ani nevie. Muži nevedia čítať medzi riadkami a neradi lúštia ženské nahodené udičky.

Mužom treba všetko povedať na rovinu. „Miláčik, dávno si mi nekúpil kvety. Mám rada červené ruže, pamätáš si ešte“?

Alebo.

„Láska, nechoďme tento rok do Chorvátska, boli sme tam vlani  a na svete je predsa toľko miest, ktoré môžeme objavovať. A pozri, našla som približne v tej istej cenovej hladine dovolenku na Malte.“

Pochopili ste? Musíte byť o krok vpred a ak chcete zmeniť nejaký plán, musíte mu predložiť rovno aj náhradné riešenie.

 Každý jeden vzťah je o komunikácií, vzájomnom pochopení a životnom priestore. Každý z nás rozpráva iným jazykom lásky. Pre niekoho je dôležitá pochvala (najmä pre mužov, majú totiž silnejšie ego J ), pre iného komunikácia, pre ďalšieho skutky, fyzické dotyky a darčeky. To je 5 základných jazykov lásky, ktoré keď zakotvíte do svojho správania, máte z polovice vyhraté.

Len z polovice. My ženy máme totiž tendenciu muža CHYTIŤ a OVLÁDAŤ. Júúj ako veľmi to nenávidia. Majú radi svoj životný priestor, svojich kamarátov a celkovo SLOBODU. Ak ste chytré, dáte im tento pocit a pritom ich budete mať obtočených okolo prsta a budú vám plniť priania ako na bežiacom páse. Aj v tomto však musíme byť vždy o krok vpredu.

Každý vzťah je ako kvet. Treba ho polievať a starať sa o neho. Inak začne upadať až napokon zvädne. Dôsledky všetci poznáme a ak nie, pozrite si štatistické údaje o rozvodoch.

A sme to my ŽENY, ktoré ovplývame dôvtipom, múdrosťou, intuíciou, empatiou…Máme totiž silnejšie vyvinuté emócie. Muži idú po povrchu a majú radi jednoduché riešenia. My premýšľame, kombinujeme… A keď sa to naučíme ovládať a namiesto hysterických scén využijeme svoju energiu na správne stratégie, sme kráľovné.

Schválne, viete, že takmer všetky vojny boli kvôli ženám. Ženy majú v rukách moc a všetky zbrane na to, aby ovládali mužov a celý svet. Svetu vládne ženská energia. Odjakživa.

Len ju v sebe potláčame. Pracujeme, aby sme sa vyrovnali mužom, popritom upratujeme, varíme, nakupujeme, staráme sa o deti a ako vyhasnuté kvety večer padáme do postele.

Nemusí to tak byť. My ženy máme v rukách moc meniť mužov aj svet vo svoj prospech.

K tomu, aby sme sa naučili pochopiť seba, mužov a tajomstvá fungujúcich vzťahov, musíme ísť krok za krokom. Uvedomiť si pritom kto sme a čo vo svojom živote chceme. Zostávať v nefungujúcom vzťahu alebo sa pokúsiť s ním niečo urobiť?

Možno aj z neho odísť. Aj to je totiž riešenie.

O karmických vzťahoch a tiež o tom, prečo by si žena mala zakladať rodinu až po 25 roku života, ale aj o tom, aký vekový rozdiel je vo vzťahu najvhodnejší, vám niečo poviem už nabudúce.  

hinkova@andawell.sk

magia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie