Zimný slnovrat prináša koniec temnoty

2

Dnes 21.12. 2021 je zimný slnovrat. Znamená to, že je dnes najkratší deň v roku, na južnej pologuli najdlhší. Od dnešného dňa sa začínajú dni predlžovať.

Koniec temnoty, aj tak by sa dal nazvať zimný slnovrat. Slnko totiž začína svoj nový cyklus. To symbolizuje zárodok niečoho nového a ukončenie starého.

Je to obdobie, počas ktorého by sme sa mali stíšiť, začať rekapitulovať a vybrať sa na pomalú a pokojnú túru k jari. Čo môžeme počas tohto obdobia urobiť? Naplánovať si nové veci, pochopiť polaritu života a ešte jasnejšie si uvedomiť, že po tme vychádza slnko.

Dnes môžete napísať na papier všetky vaše starosti a trápenia. Napíšte naozaj všetko a potom to spáľte. Dovoľte tak svetlu, aby odnieslo všetky vaše trápenia.

Na zimný slnovrat sa tiež odporúča čistiť – seba, aj svoj domov. Či k tomu využijete sviečku s obsahom bielej šalvie alebo vonné tyčinky Biela šalvia.

Pri príležitosti Zimného slnovratu a odchodu duchovne náročného sedmičkového roka 2021 a príchodu roku spravodlivosti 2222, som pripravila limitovanú edíciu sviečok Čistá duša. Jej základom je biela šalvia, dračia krv a myrha. Vôňa je príjemne pomarančová alebo limetková s prímesou myrhy. A aby ste naozaj tento dosť “blbý” rok naozaj prečistili za cenu 17 euro dostanete nielen sviečku, ale aj tyčinky Biela šalvia.
Čítajte tiež: Čistá duša nie je pre každého

Kúpite tu: https://samanskesviecky.sk/produkt/cistiaca-sviecka-roku-2021-a-vonne-tycinky/

2 KOMENTÁRE

  1. […] Nie každý vie, že pôvod vianočných sviatkov pochádza z predkresťanskej pohanskej tradície oslavy slnovratu. Teda obdobia, kedy sa dni opäť začnú predlžovať. Predstavovalo aj čas konca temnoty a začiatok svetla, slnka a hojnosti. Zároveň všetky používané symboly a dekorácie mali znázorňovať tieto javy.Čítajte tiež: Zimný slnovrat prináša koniec temnoty […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.