Zuzana Smatanová má nový singel „Môžeme si už odpustiť?“

0
22

Emotívny a veľmi osobný. Taký je nový singel Zuzany Smatanovej „Môžme si už odpustiť?“, ktorý skladala naozaj dlho. Zuzka je presvedčená, že odpúšťanie je liečivé a veľmi potrebné. Pesničku napísala pre konkrétneho človeka, ten však dodnes nevie, že bol zdrojom inšpirácie pre krásnu clivú pieseň. Pieseň je na albume Echo, ktorý mladá hudobníčka označuje za jej najosobnejší. Song „Môžme si už odpustiť?“ zaznie po prvý raz naživo na Zuzkinom turné. Štartuje ho v Martine už 13-ho novembra.

Na začiatku bol zlý pocit zo vzťahu s človekom, na ktorom je záležalo. Výsledkom je krásna skladba „Môžme si už odpustiť?“, pričom dotyčný ani nevie, že bol jej inšpiráciou. Zuzka Smatanová predstavila nový singel, ktorý patrí k najosobnejším skladbám jej  kariéry.

„Rada skladám emotívne, citlivé skladby, kde môžem opisovať kúsky svojho vlastného života, o ktorom paradoxne hovorím dosť málo. Pieseň „Môžme si už odpustiť?“  som napísala pre človeka, s ktorým sa môj vzťah začal vyvíjať nie úplne dobrým smerom a potrebovali sme si všetko povedať otvorene, na rovinu a odpustiť si. Dnes viem, že to bol dobrý krok a vzájomné odpustenie nám obom prospelo, hoci ten človek vôbec netuší, že som o tom neskôr napísala pieseň. Hovorí sa, že odpustenie druhému je darom najmä samému sebe, je to oslobodenie, odpútanie sa od minulosti, a táto pesnička to pre mňa určite znamená,“ vysvetlila Zuzana Smatanová.

Singel je na albume „Echo“, ktorý nedávno dostal platinu za predaj. Zuzka sa už teší, ako naň zareagujú jej fanúšikovia, keď ho zaspieva naživo na koncertoch.

„Túto pesničku som skladala asi najdlhší čas z celého dvojalbumu Echo. Možno pre moju emóciu a preklenutie toho obdobia odpúšťania potrebovala dozrieť, aby som to v sebe definitívne uzavrela a spolu s tým aj pesničku.

Produkcia bola pre mňa ľahšia a jednoznačná už od samého začiatku, keď som pracovala na demonahrávke, vedela som presne ako ju v štúdiu vystaviam a v akej podobe skončí,“ dodala Zuzka Smatanová.

 

 

  Singel už má aj videoklip a jedným z najdôležitejších hrdinov klipu je kôň.

Dej klipu zachytáva plynutie dní, môj bludný kruh, neschopnosť odpustiť a neustále sa vracanie do minulosti. Nakoniec ma vyvedie z tohto kruhu moja vlastná intuícia, dozretie a pochopenie v podobe svetla, vtedy vychádzam von a odpúšťam. Kôň je v klipe symbolom slobody a odpustenia,“ uzavrela Zuzana Smatanová.

Nielen túto, ale aj ostatné pesničky z albumu „Echo“ sa mladá hudobníčka chystá zaspievať na turné nazvanom príznačne „Echo tour“. Navštívi s ním 12 miest. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal https://www.ticketportal.sk/Event/ZUZANA_SMATANOVA_turne_Echo)  Všetky informácie o Zuzane Smatanovej nájdete tu: http://zuzanasmatanova.sk/

ZUZANA SMATANOVÁ turné Echo

13.11.2018 Martin

14.11.2018 Žilina

15.11.2018 Liptovský Mikuláš

16.11.2018 Banská Bystrica

20.11.2018 Poprad

21.11.2018 Prešov

22.11.2018 Bardejov

25.11.2018 Humenné

26.11.2018 Košice

27.11.2018 Lučenec

28.11.2018 Nitra

2.12.2018 Bratislava

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.