Chorvátsko uvoľňuje podmienky pre vstup – Covid -19

2

S účinnosťou od soboty 9. apríla uvoľňuje Chorvátsko podmienky a obmedzenia v súvislosti s pandémiou Covid – 19. Uvoľnenie platí pre ľudí prichádzajúcich z krajín EÚ.

Digitálne certifikáty Covid – 19 končia

Od 9. apríla 2022 sa od ľudí prichádzajúcich z krajín EÚ, nebudú, pre vstup do republiky, vyžadovať digitálne Covid certifikáty. Pri vstupe do krajiny sa od vás nebudú vyžadovať ani certifikáty preukazujúce očkovanie. Uvoľnenie platí aj na negatívne výsledky testu PCR/BAT alebo prekonanie choroby COVID-19.

Povinnosť predložiť certifikát COVID naďalej platí pre cestujúcich vstupujúcich do Chorvátskej republiky z tretích krajín, vrátane občanov EÚ.

Na verejných miestach rúška končia

Na verejných miestach nemusíte nosiť rúško.

Naďalej nebude povinné nosiť rúška na verejných priestranstvách. Povinnosť nosiť rúška naďalej platí na verejných miestach, kde sa vykonáva zdravotná a sociálna starostlivosť. Uvoľňujú sa aj ďalšie obmedzenia, ako napríklad otváracia doba stravovacích zariadení, barov a klubov, ktorá bude odteraz neobmedzená.

V nadväznosti na vyššie uvedené, pre cestujúcich z krajín EÚ už nebude nutné vypĺňať formulár „Enter Croatia“.
Čítajte tiež: Leto v meste: Ako zvládnuť vysoké letné teploty?

Dôraz na bezpečnosť pri Covid – 19

„Od samého začiatku pandémie COVID-19, venuje Chorvátsko veľkú pozornosť bezpečnosti našich hostí a občanov. A bude to tak aj v budúcnosti. Zrušením povinnosti predkladať COVID certifikáty pri vstupe do Chorvátska pre občanov Európskej únie, je našim hosťom ďalej uľahčený proces cestovania. Vítame všetkých hostí a prajeme príjemný pobyt v Chorvátsku,“ uviedla ministerka cestovného ruchu a športu Nikolina Brnjac.
Čítajte tiež: Toto je 5 dôvodov, prečo milujeme jar

Chorvátsko zjednodušuje cestovanie

„Chorvátsko patrí na Slovensku medzi najobľúbenejšie zahraničné destinácie. Zrušenie povinnosti preukazovať sa Covid pasom alebo inými dokladmi o bezinfekčnosti a možnosť cestovať iba s občianskym preukazom alebo pasom významne zjednoduší cesty slovenských turistov do Chorvátska a prispeje k rastu cestovného ruchu a návratu k predcovidovým trendom“, dodáva Dubravko Miholić, riaditeľ zastúpenia Chorvátskeho turistického združenia pre Českú republiku a Slovensko.
https://www.safestayincroatia.hr/sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.