Poznáte zásady šťastného života?

1

Náš život je ovplyvnený ezoterikou. Literatúra s touto tématikou zaplavuje kníhkupectvá, vzniklo množstvo portálov, kde si môžeme prečítať o tom, ako máme žiť. Life kouča dnes nájdete v bývalom riaditeľovi banky, finančnom poradcovi, aj predavačovi.

Chcú učiť ľudí žiť, profitujú na báze pozitívnej závisti (fotia sa na exotických dovolenkách a hovoria, že toto všetko môžete mať, ak im slušne zaplatíte zato, aby vás to naučili). Áno môžete to mať. Aj nemusíte. Život je otázka hodnôt a priorít a najmä našich snov. Keď si ich jasne zadefinujeme, napíšeme, vysnívame (vizualizujeme), musíme ešte urobiť niečo veľmi podstatné. Ísť za nimi!

Robíme to? Alebo len sharujeme rôzne citáty a žijeme úplne inak. Aké zrkadlo si nastavujeme? Zaspávame s tým, že si asociujeme svoj báječný život? A ráno, keď sa prebudíme, urobíme aj potrebné kroky k tomu, aby sme sa k nemu dostali? Alebo len snívame, tvárime sa a žijeme úplne inak.

Keď si niekto uvedie, že jeho hlavným citátom je: „Nesúď nikoho, v koho topánkach si nechodil“, čo si pomyslíte? Že tento človek asi dobre vie, že za úsmevom sa môže skrývať smútok, že zamyslený nie je namyslený a vôbec, že nám nikto nedal právo súdiť niekoho iného.

Lenže

Nedávno bol uverejnený jeden článok s „fantastickým“ titulkom. Ten hlásal, že “Ak mi nedáte milión, pôjdem na potrat”! Čo myslíte, aké asi boli pod článkom komentáre? Odpustím si pejoratívne výrazy, aj keď ich tam bolo toľko, že tam vlastne ani nič iné nebolo. Ja som si článok otvorila a prečítala. A vykľul sa z neho príbeh mladej ženy, ktorá žiadala cirkev, (o ktorej je známe ako bojuje za práva nenarodených detí), aby jej dala peniaze na to, aby mohla zabezpečiť dieťa a slušne žiť. Veď kto by už vyžil z 240 euro, ktoré dáva mamičkám štát? A vy dobre viete, že dieťa má vyrastať v harmónií. A tá musí vychádzať z nás. Z matiek. Ako ju ale máme dosiahnuť, keď nemáme na nájom, účty a jedlo? Uznajte, že z 240 euro mesačne sa to proste nedá.

Zákon holistiky nepustí. Človek musí byť zdravý, aby mohol pracovať a byť spokojný. Ako je to s nespokojnými vieme. Nešťastní šudia robia nešťastné skutky. Netreba ich zato odsudzovať – sú proste nešťastní.

Akú to má súvislosť s dievčinou, ktorá hlásala nesúdenie druhých za svoje životné motto ? Potom ako som dočítala článok, s ktorým môžem a nemusím súhlasiť (napokon na potrat nešla. Myslím si, že by malo byť viac žien, ktoré začnú upozorňovať, ako na ženy – matky štát kašle!), som sa preklikla na profil dievčiny, ktorá súdila najviac. A použila aj takmer všetky pejoratívne výrazy. Čo som zbadala? Citát: „Nesúď nikoho, v koho topánkach si nechodil.“

Takto nejako vnímame pozitívne myslenie a následne ho aplikujeme v praxi. Teda mnohí z nás. Nastavujeme zrkadlo iným, namiesto toho, aby sme sa pozreli na seba. Sú našťastie aj takí, ktorí každý deň urobia niečo preto, aby bol život a celý svet krajší.

Poďme sa pozrieť na základné pravidlá života, ktoré vôbec nie je zložité začať uplatňovať vo svojom živote. Ja vám garantujem, že svet bude krajší. Potom, ako som ich začala najskôr naučene a neskôr už automaticky využívať vo svojom živote, stali sa zázraky. Fakt je život krajší J

1. Pravidlo vzájomnosti
Kým začnete súdiť chyby iných, pozrite sa na seba. Kto hádže blato, nemôže mať čisté ruky.

2. Pravidlo bolesti
Ten, komu ublížili, bude ubližovať iným.

3. Pravidlo vyššej cesty
Keď sa k iným správame lepšie, ako sa oni chovajú k vám, sme na vyššej úrovni.

4. Pravidlo bumerangu
Ak pomáhame iným, pomáhame tým sebe.

5. Pravidlo kladiva
Nikdy nepoužívajte kladivo na zabitie komára na niekoho čele.

6. Pravidlo výmeny
Kým pošleme druhých na ich miesto, skúsme sa tam postaviť sami.

7. Pravidlo výuky
Každý, koho stretneme, nás môže niečo naučiť.

8. Pravidlo charizmy
Ľudia prejavujú záujem o toho, kto javí záujem o nich.

9. Pravidlo desiatich bodov
Viera v lepšie ľudské kvality ľudí obvykle donútia, aby sa prejavili.

10. Pravidlo situácie
Nikdy nepripustite, aby pre vás viac znamenala situácia ako vzájomné vzťahy.

11. Adamove pravidlo
Ak má Adam so všetkými problémy, býva príčinou všetkých problémov práve on.

12. Pravidlo dostupnosti
Ak máme k sebe dobrý vzťah, budú sa s nami ľudia cítiť voľne.

13. Pravidlo zákopu
Ak sa chystáš k boju, vykop zákop aj pre priateľa.

14. Pravidlo poľnohospodárske
Všetky vzájomné vzťahy sa môžu a musia šľachtiť.

15. Pravidlo tolerancie
Cestovanie vo dvojici je vždy pomalšie. Ak chceš ísť ďaleko, choď s niekým. Ak chceš ísť rýchlo, choď sám.

16. Pravidlo dvoch strán jednej mince
Skutočná previerka vzťahu nespočíva vo vernosti priateľom, ktorí utrpeli nezdar, ale v tom, ako silno sa radujeme, keď dosiahnu úspech.

17. Pravidlo sympatie
Ak budú všetky podmienky rovnaké, ľudia sa budú snažiť pracovať s tými, ktorí sú im sympatickí. Ak budú všetky ostatné podmienky rôzne, budú sa snažiť o to isté.

18. Pravidlo spolupráce
Spoločná práca zvyšuje pravdepodobnosť spoločného víťazstva.

Andrea Hinková – Tarová

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.