Pondelkovník: Nedajte so sebou manipulovať!

4

Prebehnete sa po pahrebe, ktorá má 900 stupňov Celzia? Bez toho, aby ste sa popálili?

Dá sa to. Stačí len nastaviť svoj mozog nato, že je to studená hmota. Ja som to prebehla niekoľkokrát a spálila v ohni svoje strachy. Moje nohy zostali nepoškodené :)

Presne takto som sa rozhodla aj neskočiť padákom. Mala som za sebou už školenie, avšak, keď som už mala vstúpiť do lietadla, povedala som NIE.
Bolo to moje rozhodnutie. Nemusím lietať padákom, lebo je to moderné a robí to veľa ľudí. Zase úplne všetky komfortné zóny prekračovať nemusím :)

Okolnosti vznikajú tak, že manipulujeme rôznych ľudí k tomu, aby sa vytvorila určitá situácia. Jednoducho povedané, manipulujeme všetci so všetkými a všetkým. Či to chceme, alebo nie.

Skúsme si však manipuláciu rozdeliť na prirodzenú a nebezpečnú. Mali by ste vedieť, že je len a len na vás a vo vás, či so sebou necháte (a do akej miery) manipulovať alebo nie. Ono totiž, aj keď so sebou naoko necháte manipulovať, ale sledujete tým určitý cieľ, tak vlastne manipulujete vo svoj prospech. Viete totiž, kam smerujete.

Pri putovaní životom si človek uvedomí aj tenkosť ľadu, na ktorom stojí, ak sa cíti sám alebo niečo hľadá. Hľadá odpovede na mnohé otázky a často inde, len nie v sebe. Nie je to chyba, každý potrebuje dozrieť a nájsť si svoju cestu. Takéto hľadanie na druhej strane prináša množstvo poznatkov.

Každý by mal mať svoj vlastný život, a byť druhými ovplyvňovaný len do takej miery, do akej to dovolí on sám. Ovplyvňovanie sa rovná manipulácia. Áno toto škaredé slovo, teda jeho význam používame denno denne, aj keď si to možno vôbec neuvedomujeme. Každý, áno každý jeden deň, každý manipuluje ľudí a udalosti tak, aby hrali v jeho prospech.

Pravda je aj to, že z každej strany na nás číhajú rôzne nástrahy a neodolateľne lákavé ponuky úžasného života. Napríklad scientológia. Ich učenie je veľmi múdre a zároveň nebezpečné. Je to liek aj jed, a to, čo z tohto učenia požijete záleží len od vás. Od vášho nastavenia. Pretože, aj keď je človek na akomkoľvek dne, v mozgu má určité nastavenie a je len a len na ňom, čo sa s ním stane. Či sa takáto situácia pre neho stane učiteľom a teda silnejší vstane alebo sa nechá svojimi problémami pohltiť. V druhom prípade existuje väčšia pravdepodobnosť toho, že stratí samého seba a zapredá svoju dušu. Tak ako to robia čierni mágovia. Nevedia si rady sami so sebou, žijú nešťastný život a tak sa ho snažia robiť taký aj ľuďom okolo seba.

Opäť sme pritom: Nešťastní ľudia robia nešťastné skutky.

Alebo iná, veľmi silná mocnosť: Ilumináti

Viete, kto je na vrchu pyramídy iluminátov? Lucifer

Aký je kód Svetovej banky? 666

Máte pocit, že sú nebezpeční? Možno máte pravdu ale,…..“Naše deti majú pestovaný zovňajšok, sú elegantné, navštevujú elitné školy, ovládajú niekoľko jazykov a myslia globálne – sú to vodcovia zajtrajška. A pozrite sa na dnešnú mládež. Má zvesené ramená, nedokáže sa človeku pozrieť priamo do očí, poriadne stisknúť ruku a nedá sa s nimi viesť normálny rozhovor. Áno, zvádzame ich, ale o tom, či sa niekto dá zviesť, alebo nie, rozhoduje sám. Každý je zodpovedný sám za seba.“

„ Kto hľadá ten nájde. A väčšina ľudí vôbec nemá záujem hľadať. Preto sú pre nás ako zvieratá. Tie tiež nehľadajú. Ten, kto nepoužíva svoj vlastný rozum a nebojuje za svoju slobodu, ten ju ani nebude hľadať a nebude mu chýbať.“

„Informácie sú tu! Sú všade. Ale ten kto nechce vidieť, nevidí! Navyše, nikdy sme sa neschovávali, ani tak nerobíme. Naša symbolika je jasná na budovách, v emblémoch firiem. Prostredníctvom televízie informujeme ľudí o tom, že spejeme k štátu, kde budú všetci pod kontrolou a nikto sa nebráni.“

Otvoril vám tento krátky úryvok z knihy „Ruky preč od tejto knihy“ aspoň trochu oči? To boli citácie, čiže vlastné slová jedného vysoko postaveného ilumináta.

Viete, čo povedal? Oni môžu s masami manipulovať, pretože to tie masy vlastne chcú. Je im to pohodlnejšie, ako uvedomiť si určité zákonitosti, vypnúť televízor a začať čítať nejakú múdru či motivačnú knihu, alebo ísť medzi ľudí, ktorí sú múdrejší ako oni a učiť sa od nich.

Skúsme sa na sofistikovanú formu manipulácie pozrieť cez veľmi obľúbený a vynikajúci film Diablov advokát. Na ilustráciu stačí jedna scéna.

Manželka Keenu Reevsa je chorá, jej psychické zdravie je už vážne nalomené a on napriek tomu pracuje ďalej. „Tento prípad si nenechám vziať, je to jasná výhra.“ Jeho posadnutosť úspechom, keď obhajoval človeka, ktorý zavraždil iného človeka, je priam chorobná. Diabol Al Pacino sa ho pritom jasne pýtal: „Si si istý, že nechceš byť teraz pri manželke?“, pričom už dopredu poznal odpoveď.

A viete ako to dopadlo. Zabila sa na psychiatrii. Pred jeho očami.

Tento film dáva oveľa viac, ako len herecký koncert dvoch filmových hviezd, za ktorý majú minimálne u mňa Oscara J! Skúste si ho znovu pozrieť a sledujte pozorne. Aj medzi riadkami… „ Jedným odkazom je, že nemôžete stále len vyhrávať, bez toho, aby ste strácali. Aj pri dýchaní predsa robíte nádych a výdych. A tak je to aj so životom. Keď chcete dostávať, musíte dávať.

Jediné čo chcela bola láska. Lenže on bol príliš zaneprázdnený svojim úspechom

Márnivosť je najobľúbenejší hriech diabla.

Váš život je len vo vašich rukách.

Keď človek hľadá záchranné lano a nájde ho v nejakej komunite, ktorá mu ale postupom času prestane vyhovovať, odchádza. A dostaví sa akýsi druh paranoje. Majú pocit, že ich stále niekto sleduje, rozoberá – nejde o príjemné obdobie, ale aj takýmto spôsobom sa čistí energia. Skúste sa v takejto situácií opýtať sami seba a dať si pravdivé odpovede.

  • Prečo by sa tebou mali zaoberať?
  • Si pre nich taká dôležitá, aby ti venovali toľko času na robenie zla?

No a keď si úprimne odpoviete na tieto otázky, možno zistíte, že to čo cítite sú zrejme len preludy alebo sa proste vaša psychika nevie s  odchodom ešte vysporiadať. A tak vám dáva nové a nové otázky, a s nimi aj ďalšie strachy.

Viete, čo sa stalo? Odišli z komunity a nastúpil u nich určitý druh paranoje. Odišli totiž v strachu. Z niečoho alebo niekoho dostali strach a ten ich spútal tak, že pomaly nemôžu dýchať. Viete prečo sa to stalo? Pretože tam prišli slabí a hľadali pomoc. Boli pacientmi. A pomoc, čiže informácie, ktoré očakávali sa nedostavili. Ani sa im nezačal zázračne meniť život k lepšiemu. Tak upadli ešte hlbšie, ako keď tam vstupovali. Čakali totiž, že sa stane zázrak bez toho, aby pre to niečo urobili. A to nejde. Takto to nefunguje. Všetko je totiž len vo vašej hlave, vo vašom mozgu, vašom nastavení.

Veľa ľudí nosí červenú stužku na ochranu a je to dobré. Nech veríte v hocičo, dáva vám to silu. Ochranu. Šťastie. Nešťastie. Záleží od vášho nastavenia, postoja, vývoja a informačného toku, ktoré posielate do Vesmíru.

Preto budem donekonečna omieľať – DRŽTE SI NADHĽAD.

Keď potrebujete kotvičku, či rovno kotvu (napríklad červenú stužku na ruku), noste ju. Pomáha to. Je to viera. A dokáže liečiť aj nevyliečiteľné choroby.

Jediná viera STE VY SAMI!

Čítajte tiež:

Si tým, čomu veríš – audit ľudí, s ktorými sa stretávaš

Si tým, čomu veríš – Prečo vzťahy nefungujú?

Si tým, čomu veríš. Ako je to s diétami?

[hana-code-insert name=’AdSense’ /]

Andrea Hinková – Tarová

Súťaž:
Napíšte do komentára pod článkom pred akou výzvou ste stále a rozhdodli ste sa jej vzdať a prečo?
Jeden z vás získa balíček skvelej kozmetiky Herbalife SKIN

4 KOMENTÁRE

  1. Mojou dlhodobou výzvou v mojich 19. rokoch je schudnut…su obdobia kedy sa mi to podari…ale prejde nejaky cas a ja sa vzdam odriekania…a znova vhupnem do toho isteho kolobehu… A preco…lebo mi chyba pevna vola….

  2. Chcela som začať podnikať, ale okolie ma od toho odrádzalo až som začala pochybovať aj ja. Pretože som začala pochybovať tak som to odložila radšej na neskôr keď si budem aj ja 100% istá.

  3. Stojim pre rozhodnutim važnej operacie zatial som rozhodnuta ,že idem ,ale v den D neviem či neujdem nakolko 10%môže po operacií skončiť na vozíku.

  4. Veľmi som si chcela dať tetovanie. Ale kým som sa k tomu dokopala- na facebooku som zbadala jednu pani, ktora z tetovania dostala infekciu. Takže stále zbieram odvahu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.