Ako bývaš, tak žiješ. Ako si navodiť pohodu?

1

Takmer dva roky trvajúca celosvetová pandémia preverila náš vzťah k domovu viac, ako sme si kedy dokázali predstaviť. Priestor, ktorý obývame, sme spoznali v úplne novom svetle. Zo dňa na deň sa naše domy a byty stali hlavným prostredím pre takmer každú našu každodennú činnosť.

A nie je žiadnym tajomstvom, že priestor, ktorý obývame, ovplyvňuje naše duševné zdravie a celkovú pohodu. Ako s týmto priestorom narábať správne?

Váš domov je len a len váš. Nemusí sa transformovať s každým trendom a meniť svoju farebnú paletu každých šesť mesiacov, aby bol estetický. Svoje priestory by sme mali štylizovať pomocou prvkov, ktoré odrážajú náš jedinečný vkus a dotvárajú našu osobnosť. Ak to znamená, že si na nočný stolík pridáte lesklú zlatú ananásovú lampu, nech sa páči! Dôležité je, aby vás priestor okolo vás napĺňal motiváciou, aby ste sa v ňom cítili dobre a aby vyhovoval vašim špecifickým potrebám.

Rozdeľujte domov a tvorte zóny

Rozdeľte si domov na rôzne priestory so špecifickými funkciami. Ak to rozloha vášho domova umožňuje, je najlepšie, ak sú pracovné priestory oddelené od miest na trávenie voľného času a starostlivosti o seba, pretože je dôležité vytvoriť jasné, vizuálne rozdelenie, ktoré zabezpečí správny odpočinok.

Funkcia pridáva priestor

Vďaka správnemu úložnému priestoru môže byť váš interiér svetlejší, vzdušnejší a priestrannejší. Či už potrebujete rozdeliť veľkú miestnosť na viacero menších plôch alebo zefektívniť oveľa menšiu miestnosť a rozumne využiť každý štvorcový meter, v IKEA vždy nájdete riešenie.

Skvelým spôsobom, ako efektívne využiť priestor, je mať na pamäti jeho vertikalitu. Policové závesné plochy a úložné jednotky znižujú množstvo nábytku umiestneného na podlahe. Vďaka jasnému pohľadu na podlahu sa vaša miestnosť zdá byť väčšia, než v skutočnosti je. Pomôcť môže aj pridanie nožičiek k nábytku. IKEA si uvedomuje kultúrnu rozmanitosť, ktorá okrem mnohých faktorov určuje aj priemernú veľkosť domov na celom svete. Spoločným menovateľom bude vždy kvalitný nábytok, spotrebiče a doplnky pre každého – bez ohľadu na štýl, funkciu alebo rozpočet.

Domov je to, na čom vám záleží

Jedným z najdôležitejších faktorov pri navrhovaní domácnosti je príbeh vecí, ktoré ju obývajú. Udržateľnosť v našich príbytkoch je z roka na rok dôležitejšia a pre mnohých ľudí predstavuje kľúčový prvok. IKEA sa aktívne podieľa na zmenšovaní klimatickej stopy, pretože mnohé riešenia ovplyvňujú nielen naše fyzické, ale aj duševné zdravie.

Čo by ste povedali na závesy filtrujúce vzduch alebo čističku vzduchu do tých rušných bytov v centre mesta? Husté závesy pohlcujúce svetlo pomôžu znížiť množstvo svetla odrážajúceho sa v noci do vášho domova, čím sa zlepší kvalita spánku a vaša myseľ a telo dostane priestor na regeneráciu.

Odmena za nákup na ZľavaDňa

Pridajte zeleň do vášho priestoru

Existuje jeden dizajnový prvok, ktorý sa hodí do každej domácnosti – bez ohľadu na váš štýl. Je dokázané, že pridanie sviežej zelene do vášho bytu alebo domu znižuje únavu, zlepšuje náladu a znižuje stres a úzkosť. Starostlivosť o rastliny nemusí byť náročná, všetko závisí od typu vegetácie, o ktorú sa rozhodnete starať. Obchodný dom IKEA ponúka širokú škálu rastlín, pričom mnohé z nich si vyžadujú minimálnu starostlivosť. Starostlivosť o rastliny je tiež fantastickým spôsobom, ako si vytvoriť uvedomelú rutinu v každodennom živote.

Spoznajte svoj štýl a možnosti

Pri navrhovaní svojej domácnosti nie je dôležitá len praktickosť. Zamerajte sa aj na štýl. Prejdite sa po obchodnom dome IKEA a sadnite si na pohovku vo vzorovej obývačke. Zaujali vás farby? Je látka na pohovke príjemná na dotyk? Hľadáte upokojujúcu atmosféru alebo príval energie a inšpirácie? Postupne sa naučte identifikovať, čo bude vo vašom požadovanom priestore fungovať, a potom bude oveľa jednoduchšie nájsť ten správny nábytok a doplnky na dotvorenie vášho vysnívaného domova.

Mnohí ľudia majú tendenciu stresovať sa a byť zahltení obrovským množstvom vecí vo svojich domovoch. Po výbere svojho jedinečného úložného riešenia sa pokúste dekomponovať veci, ktoré doň vložíte. Nedovoľte, aby sa priestor, v ktorom bývate, stal skladiskom vecí, ktoré nepotrebujete, alebo „možno pre ne nájdete využitie neskôr“. Veci, ktoré už nepoužívate, up-cyklujte, darujte alebo predajte. Zaslúžia si druhú šancu na život.

Čas vrátiť láskavosť

Naše domovy sa stali neopísanými hrdinami pandémie, poskytli nám útočisko, miesto na prácu, učenie a rozkvet v bezprecedentnom, búrlivom období. Teraz je čas vrátiť im to. Urobte krok späť a skúste si uvedomiť, čo môžete urobiť pre svoju domácnosť, aby odrážala váš spôsob života.

PR článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.