Vyrobte si vlasovú kúru pre zdravé a lesklé vlasy sami

2

Čím sú dni teplejšie, tým viac svoju kožu a vlasy vystavujeme na obdiv. Aby ste sa mali čím pochváliť, je nutné dodať týmto častiam tela správnu výživu, ktorú ale nemusíte vždy hľadať iba v obchode, lekárni alebo u odborníka.

Ak chcete, aby boli vaše dobre živené a zdravé, nemusíte utekať do obchodu alebo lekárne, pretože stačí urobiť nájazd na chladničku a s niekoľkými jednoduchými ingredienciami z nej si ľahko vytvoriť hĺbkovo ošetrujúce, no lacné vlasové kúry bez chémie.

Masky na vlasy musia byť z hodnotných potravín

Už v staroveku ľudia vedeli, že mnohé druhy potravín, ovocia a zeleniny majú na naše telo priaznivý vplyv. Tak napríklad, Kleopatra sa vraj kúpala v mlieku a mede. Vy to robiť nemusíte, stačí, ak si pripravíte výživné masky na vlasy z toho najlepšieho, čo doma máte.

Treba si uvedomiť, že látky aplikované zvonku skutočne fungujú len vtedy, keď sa používajú tie najkvalitnejšie a hodnotné produkty. Vitamíny a minerály, ktoré potom obsahujú, tvoria dôležitý základ pre pokožku a vlasy.  A ktoré potraviny dodajú našim vlasom tú najväčšiu silu a krásu?

Vlasová kúra s vajíčkami, medom, jogurtom a olivovým olejom

S týmito ingredienciami dodáte svojim vlasom lesklý vzhľad. Zatiaľ čo proteín z vajíčka posilňuje vlasy, olivový olej dodáva nový lesk. Med vyhladzuje pramene a jogurt dodáva časť vlhkosti. Je to skutočný univerzál medzi vlasovými kúrami, ktorý si pripravíte nasledovným spôsobom.

Na prípravu tejto masky potrebujete:

  • 1 vajce
  • 2 lyžice medu
  • ½ šálky bieleho jogurtu
  • 2 lyžice olivového oleja

Všetko spolu vymiešame do kašovitej zmesi a nanesieme na vlasy – hlavne k ich korienkom. Ideálny čas pôsobenia masky je ½ hodiny, po uplynutí tejto doby je vhodné masku zmyť z hlavy vlažnou vodou.

Med možno prirovnať k výsledku kondicionéru na vlasy. Lepkavá hmota ich robí ľahkými a hladkými. Tento produkt prírody, pokiaľ je kvalitný, možno tiež využiť aj ako prírodný zosvetlľovač.

Energiu vlasom dodá banán, vajíčko a orechový olej

Áno, aj naše vlasy potrebujú občas energiu, ktorú im môžete dodať nasledujúcou magickou maskou. Na jej prípravu vám stačia bežné potraviny z vašej domácnosti – banán, orechový olej, prípadne pomleté orechy a 1 vajíčko.

Banán obsahuje veľa horčíka, ktorý vlasom určite prospeje, vajíčko im dodá krásny lesk a silu, ale prečo orechy alebo orechový olej?

Vďaka rôznorodým mastným kyselinám a vysokému podielu kyseliny linolovej je olej z vlašských orechov obzvlášť vhodný na starostlivosť o pokožku a vlasy. Olej z vlašských orechov sa tiež rýchlo vstrebáva, obsahuje aj veľa dôležitých vitamínov a robí vlasy poddajnými. Takýto olej môžete  využiť aj na pery a celé telo ako prírodnú starostlivosť. Takže orechy sa oplatí využiť na výživu tela zvnútra aj zvonka.

Zabudnite na riedke vlasy s Nanogenom

Pre mnohých ľudí sú vlasy dôležitou súčasťou vzhľadu. Ich zhoršený stav a hustota preto môžu  vašu sebadôveru poškodiť. NANOGEN je značka, ktorá tieto problémy rieši veľmi jednoducho a rýchlo!

Ide o produkt, ktorý pozostáva z keratínových vlákien, pomocou ktorý sa dajú prázdne miesta na pokožke hlavy veľmi dobre prekryť tak, aby vaše vlasy vyzerali ako silné a husté. Nanogenové vlákna sú dostupné vo všetkých odtieňoch, takže aj vaše špecifické vlasy môžu byť opäť a zas behom niekoľkých sekúnd korunou vašej krásy.

Nezabudni piť

Keďže ľudské telo je z väčšej časti tvorené vodou, aj pitný režim je pre krásne vlasy veľmi dôležitý. Ak pokožke chýba voda, rýchlo sa zvráskavie a vysuší. 1,5 až 2 litre tekutín denne sú preto pre dospelých nevyhnutnosťou a ešte viac, keď je horúco alebo keď športujete. Najvhodnejšie sú minerálne vody, bylinkové a ovocné čaje alebo riedke streky od šťavy.

Tak na to pri svojom hektickom životnom štýle myslite a doprajte nielen svojim chuťovým pohárikom, ale aj vlasom tú správnu výživu. Uvidíte, že vám to len a len prospeje.

Zdroj obrázka: IrenaStar/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.