Vyrobte si vlasovú kúru pre zdravé a lesklé vlasy sami

2

Čím sú dni teplejšie, tým viac svoju kožu a vlasy vystavujeme na obdiv. Aby ste sa mali čím pochváliť, je nutné dodať týmto častiam tela správnu výživu, ktorú ale nemusíte vždy hľadať iba v obchode, lekárni alebo u odborníka.

Ak chcete, aby boli vaše dobre živené a zdravé, nemusíte utekať do obchodu alebo lekárne, pretože stačí urobiť nájazd na chladničku a s niekoľkými jednoduchými ingredienciami z nej si ľahko vytvoriť hĺbkovo ošetrujúce, no lacné vlasové kúry bez chémie.

Masky na vlasy musia byť z hodnotných potravín

Už v staroveku ľudia vedeli, že mnohé druhy potravín, ovocia a zeleniny majú na naše telo priaznivý vplyv. Tak napríklad, Kleopatra sa vraj kúpala v mlieku a mede. Vy to robiť nemusíte, stačí, ak si pripravíte výživné masky na vlasy z toho najlepšieho, čo doma máte.

Treba si uvedomiť, že látky aplikované zvonku skutočne fungujú len vtedy, keď sa používajú tie najkvalitnejšie a hodnotné produkty. Vitamíny a minerály, ktoré potom obsahujú, tvoria dôležitý základ pre pokožku a vlasy.  A ktoré potraviny dodajú našim vlasom tú najväčšiu silu a krásu?

Vlasová kúra s vajíčkami, medom, jogurtom a olivovým olejom

S týmito ingredienciami dodáte svojim vlasom lesklý vzhľad. Zatiaľ čo proteín z vajíčka posilňuje vlasy, olivový olej dodáva nový lesk. Med vyhladzuje pramene a jogurt dodáva časť vlhkosti. Je to skutočný univerzál medzi vlasovými kúrami, ktorý si pripravíte nasledovným spôsobom.

Na prípravu tejto masky potrebujete:

  • 1 vajce
  • 2 lyžice medu
  • ½ šálky bieleho jogurtu
  • 2 lyžice olivového oleja

Všetko spolu vymiešame do kašovitej zmesi a nanesieme na vlasy – hlavne k ich korienkom. Ideálny čas pôsobenia masky je ½ hodiny, po uplynutí tejto doby je vhodné masku zmyť z hlavy vlažnou vodou.

Med možno prirovnať k výsledku kondicionéru na vlasy. Lepkavá hmota ich robí ľahkými a hladkými. Tento produkt prírody, pokiaľ je kvalitný, možno tiež využiť aj ako prírodný zosvetlľovač.

Energiu vlasom dodá banán, vajíčko a orechový olej

Áno, aj naše vlasy potrebujú občas energiu, ktorú im môžete dodať nasledujúcou magickou maskou. Na jej prípravu vám stačia bežné potraviny z vašej domácnosti – banán, orechový olej, prípadne pomleté orechy a 1 vajíčko.

Banán obsahuje veľa horčíka, ktorý vlasom určite prospeje, vajíčko im dodá krásny lesk a silu, ale prečo orechy alebo orechový olej?

Vďaka rôznorodým mastným kyselinám a vysokému podielu kyseliny linolovej je olej z vlašských orechov obzvlášť vhodný na starostlivosť o pokožku a vlasy. Olej z vlašských orechov sa tiež rýchlo vstrebáva, obsahuje aj veľa dôležitých vitamínov a robí vlasy poddajnými. Takýto olej môžete  využiť aj na pery a celé telo ako prírodnú starostlivosť. Takže orechy sa oplatí využiť na výživu tela zvnútra aj zvonka.

Zabudnite na riedke vlasy s Nanogenom

Pre mnohých ľudí sú vlasy dôležitou súčasťou vzhľadu. Ich zhoršený stav a hustota preto môžu  vašu sebadôveru poškodiť. NANOGEN je značka, ktorá tieto problémy rieši veľmi jednoducho a rýchlo!

Ide o produkt, ktorý pozostáva z keratínových vlákien, pomocou ktorý sa dajú prázdne miesta na pokožke hlavy veľmi dobre prekryť tak, aby vaše vlasy vyzerali ako silné a husté. Nanogenové vlákna sú dostupné vo všetkých odtieňoch, takže aj vaše špecifické vlasy môžu byť opäť a zas behom niekoľkých sekúnd korunou vašej krásy.

Nezabudni piť

Keďže ľudské telo je z väčšej časti tvorené vodou, aj pitný režim je pre krásne vlasy veľmi dôležitý. Ak pokožke chýba voda, rýchlo sa zvráskavie a vysuší. 1,5 až 2 litre tekutín denne sú preto pre dospelých nevyhnutnosťou a ešte viac, keď je horúco alebo keď športujete. Najvhodnejšie sú minerálne vody, bylinkové a ovocné čaje alebo riedke streky od šťavy.

Tak na to pri svojom hektickom životnom štýle myslite a doprajte nielen svojim chuťovým pohárikom, ale aj vlasom tú správnu výživu. Uvidíte, že vám to len a len prospeje.

Zdroj obrázka: IrenaStar/Shutterstock.com

2 KOMENTÁRE

  1. […] Pri umývaní je dôležitý nielen šampón vhodný pre váš typ vlasov, ale i správny postup. Vlasy najprv prepláchnite prúdom teplej vody a aspoň jednu minútu ich máčajte. Jedine tak sa štruktúra vlasov dostatočne otvorí a pri umývaní sa uvoľnia všetky nečistoty. Naneste šampón, vlasy jemne pretrite v dlaniach a pokožku hlavy masírujte bruškami prstov. Potom opláchnite. Šampónovanie môžete ešte raz zopakovať, ak si ale vlasy umývate každý druhý deň, stačí šampón použiť len raz. Na záver umývania ich dôkladne opláchnite vlažnou vodou – oplachujte asi 3 minúty – štruktúra sa uzavrie a budú krásne lesklé.Čítajte tiež: Vyrobte si vlasovú kúru pre zdravé a lesklé vlasy sami […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.