Svety bývania – aktuálne trendy na jeseň 2019

0

So zmenou ročného obdobia prichádzajú nové trendy bývania. Tým odborníkov z HORNBACHu aktívne sleduje najnovší vývoj z oblasti interiérového vybavenia a prináša štyri aktuálne trendy v bývaní pre jeseň 2019. Nechajte sa inšpirovať súčasnými farbami, vzormi a doplnkami, ktoré premenia interiér na moderný domov.

„Pre tohtoročnú jeseň sú trendy v interiérovom dizajne tak rôznorodé, že si na svoje príde každý – milovníci klasiky, minimalizmu, elegancie aj divokosti. Medzi aktuálne štýly patrí Get Together, Perfect Day, Urban Jungle a Wonderful Home,“ hovorí Tadeáš Tenkl, odborník zo Svetov bývania v projektových marketoch Hornbach.

Get Together – domov v rovnováhe
Že sa protiklady priťahujú? Niekedy dokonca splynú v jeden celok. A vytvoria neporovnateľnú atmosféru bývania. „Studené materiály ako betón narážajú na teplé, organické farby a prvky zariadenia ako napríklad kožu alebo meď,“ popisuje Tadeáš Tenkl z Hornbachu. Odtiene hnedej a okrovej kontrastujú s rôznymi stupňami sivej a spoločne uzemňujú priestor.

Čo je pre tento trend charakteristické:
V interiéri sa dokonale kombinuje tvrdosť s mäkkosťou, svetlo s tmou, chlad s teplom. Tieto kontrasty vytvárajú pohodlie s absolútnou rovnováhou. Vďaka svetlu v miestnosti vzniká pokojná atmosféra.

Pre koho sa tento trend hodí:
Get Together je harmonický štýl interiéru, ktorý dokáže pomocou kombinácie protikladov vytvárať pohodlné prostredie. Je dokonalý pre všetkých, ktorí chcú doma jedno: rovnováhu.

Perfect Day – poriadne sa nadýchnite
Ako vyzerá dokonalý deň? Najmä svetlo a priateľsky. Také sú tiež pravidlá pre tento individuálny štýl s nádychom Škandinávie. „Decentné farby, prírodné materiály a jasné tvary vytvárajú kombináciu, ktorá rozvíja priestor a dáva vám možnosť sa nadýchnuť. Osobné detaily na tom správnom mieste robia z priestoru miesto, na ktoré sa chcete vždy vrátiť,“ vysvetľuje Tadeáš Tenkl.

Čo je pre tento trend charakteristické:
Svetlé farby v interiéri a jasné tvary vytvárajú pocit kľudu so zameraním sa iba na to podstatné. Perfect Day predstavuje umenie všetko dokonale zladiť. Dôležitá je vyrovnanosť, umenie nájsť vo všetkom tú správnu mieru.

Pre koho sa tento trend hodí:
Perfect Day je decentný, a predsa individuálny interiérový štýl. Je dokonalý pre každého, kto si chce doma vydýchnuť a poriadne sa nadýchnuť.

Urban Jungle – dobite si doma energiu
Vonku alebo vnútri? Možné sú predsa obe možnosti! Z balkóna sa pomocou kobercov a vankúšov stane obývačka, obývačka zase vďaka palmám a vertikálnej záhrade zelenou oázou plnej rastlín. „Smer tu udávajú výrazné farby a kontrasty, ktoré nabíjajú miestnosť energiou. V kombinácii so všadeprítomnými rastlinami sa stane váš domov zásobníkom energie,“ hovorí odborník z Hornbachu.

Čo je pre tento trend charakteristické:
Pre tento štýl je charakteristická hĺbka vďaka výrazným odtieňom zelenej, benzínovej a modrej. Divoké kombinácie materiálov a štruktúr pôsobia čisto energeticky a dynamicky. Rastliny v každom kúte oslavujú život a prírodu.

Pre koho sa tento trend hodí:
Urban Jungle je dynamický štýl plný života. Je dokonalý pre všetkých, ktorí chcú vo svojom domove načerpať maximum energie.

Wonderful Home – elegantná útulnosť
Tmavý zamat, koža, srsť – a medzi nimi sa blýska trocha mosade. Trend Wonderful Home je plný. Plný materiálov a výrazných farieb, ktoré prechádzajú takmer až do čiernej. Vďaka tomu získa priestor očakávanú ťažobu a elegantný komfort. „Najdôležitejšími doplnkami pri tomto trende sú dobre umiestnené svetelné zdroje, ktoré presvetlia hĺbky a vytiahnu z nich ich farebnosť.

Čo je pre tento trend charakteristické:
Svetelné zdroje vytvárajú dokonalé napätie medzi svetlom a tmou. Interiér pôsobí vďaka hlbokým, ukľudňujúcim farebným odtieňom stabilne. Silný koncept farieb a materiálov celkovo pôsobí výrazne a sebavedome.

Pre koho sa tento trend hodí:
Wonderful Home je výrazný, sebavedomý interiérový dizajn. Je dokonalý pre všetkých, ktorí vedia čo chcú a na čom sú.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.