Ako upratať rýchlo a efektívne bez zbytočného stresu?

0

Neskoro ohlásené návštevy vedia človeka poriadne prekvapiť. Rýchlo nakúpiť a pripraviť chutné pohostenie zaberie kopec času a to nie je všetko. Čo ak vás za dverami vášho bytu či domu čaká kopec neporiadku a návšteva je už takmer u vás?

Ako upratať rýchlo a efektívne za pár minút? Zapojte do upratovania čo najviac členov domácnosti

Ak má vaša domácnosť viac členov, rozhodne zapojte do upratovania čo najviac rúk. Je jedno, že má vaše dieťa iba 6 rokov, utrieť prach alebo uložiť policu s knihami či hračkami iste zvládne. Viac rúk znamená väčšiu rýchlosť práce.

Najskôr upracte rozhádzané veci

Skôr ako začnete upratovať čokoľvek iné, pozberajte neporiadok po všetkých izbách. Rozhádzané časopisy, oblečenie prehodené cez posteľ či rozpracovaný projekt v kuchyni je potrebné v prvom rade popratať až potom môžete začať čistiť. Najvhodnejšie zvoliť prázdny box, do ktorého hrubý neporiadok zozbierate a šup s ním do priestranného kovového regála. Keď návšteva odíde, môžete všetko pekne potriediť.

Využite úschovné priestory regála na maximum

Ak sa chcete vyhnúť stresujúcim zážitkom z neuprataných priestorov, je vhodné mať doma minimálne jeden regál, ktorý bude slúžiť ako úložný priestor na krabice a boxy. Tie dokážu ukryť akýkoľvek neporiadok, ktorý nie je možné na rýchlo riadne uschovať.

Regál však nemusíte mať nutne skrytý v komore alebo šatníku, pokojne môže v originálnom farebnom prevedení zdobiť aj vašu obývaciu izbu. Vhodne doplnené úložné boxy hravo skryjú neporiadok a ešte budú vyzerať aj štýlovo.

Regály v izbách sa hodia nielen k industriálnemu štýlu, ale dokážu osviežiť akýkoľvek trend. Vďaka rozmanitému výberu farieb, výšky i šírky regálov dokážete regál napasovať naozaj hocikam.

Čistiace prostriedky si vložte do prenosného boxu

Všetky čistiace prostriedky by ste mali mať pre prípady nutného rýchleho upratovania už vopred pripravené v jednom boxe, ktorý si budete môcť brať do každej izby so sebou. Ušetríte si tak množstvo času.

Venujte sa vždy iba jednej činnosti

Najvhodnejší spôsob ako rýchlo upratať, je mať po ruke nielen originálna a pevné kovové regály, ale tiež venovať sa každej činnosti iba raz. Ak teda vysávate, tak vysajte podlahy v celom dome. Ak utierate prach, tak všade. Nebude sa vám tak zdať celý proces nekonečný.

Umyte sklenené povrchy a vyleštite zrkadlá

Najrýchlejší spôsob ako mať všetko ako zo škatuľky, je umyť všetky sklenené povrchy naraz spolu so zrkadlami. Najskôr ich pretrite vlhkou handričkou alebo prestriekajte čistiacim prostriedkom a hneď v zapätí suchou handrou. Sklo i zrkadlá budú ako nové.

Rovnako jednoducho vyčistite a poutierajte aj prach na policiach regálov. Vďaka špeciálnej zinkovej povrchovej úprave nemajú „strach“ z vody a všetko je v nich prehľadne usporiadané a vždy po ruke.

Nezabudnite na toaletu, umývadlá a vaňu

Nečistoty a škvrny odstránite vďaka vhodným čistiacim prostriedkom. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom vyčistite. Nezabudnite ani na odpady v kuchyni či odtok vo vani. Nikdy neviete kam sa vaša návšteva bude pozerať. Toaletu očistite ako poslednú. Pridajte vôňu do wc, aby všetko dýchalo čistotou.

Nakoniec umyte podlahu. Do vody okrem čistiaceho prostriedku pokojne pridajte aj kvapku esenciálneho oleja. Celý priestor tak prevonia čistotou a bude pôsobiť útulne. Potom môžete čistiace prostriedky uložiť do kovového regála, pretože jeho odolný povrch zvládne akúkoľvek záťaž.

Zdroj obrázkov: www.majster-regal.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.