Prečo si vybrať repasovaný počítač?

0

Ak priamo v obchode alebo na internetovej stránke vidíte slovo „repasovaný“, možno vám automaticky napadnú slová ako „starý“ alebo „v zlej kondícií“. Nemôže vám ani pohľad na cenu, ktorá je výrazne nižšia oproti novým modelom. Niektorí by si mohli myslieť, že ide o nejaký podvod. Čo sa skutočne skrýva za pojmom – repasovaný produkt?

Pre opísanie, napríklad repasovaných PC, by sme mohli hovoriť o počítačoch, ktoré preverené, a následne opravené. Hlbší význam slova „repasovaný“ sa však nedá zhrnúť do jednej vety. Môžeme ho však priblížiť aspoň takto:

Repasovaný počítač prejde kontrolou a opravou

Produkt, ktorý má nejakú chybu, je preskúmaný, čím sa zistí, čo mu chýba a ktoré jeho časti nefungujú. Spoločnosti alebo fabriky, ktoré sa zaujímajú o repasovanie, majú k dispozícií náhradné nové diely, ktoré do poškodených produktov vložia. Vznikne tak takmer nový produkt, ktorý funguje rovnako dobre ako produkt nový.

Jeho cena je samozrejme nižšia, nakoľko ide o produkt „z druhej ruky“.

S repasovaným produktom dostanete certifikát

O tom, že nejde o žiadny podvrh sa presvedčíte aj tak, že k napríklad k vášmu vybranému repasovanému monitoru bude priložený certifikát. Ten bude hovoriť o tom, že monitor bol riadne opravený a daná spoločnosť má právo na to sa repasovaním zaoberať.

V niektorých prípadoch vám budú stačiť recenzie od používateľov, ktoré vás utvrdia v tom, že daný predajca je dôveryhodný.

Vyberajte repasované zariadenia zo širokej ponuky

Repasované produkty sú následne dané na trh a do sietí rôznych predajní s elektronikou, kde si každý môže vybrať ten svoj. Produkty majú novú batériu a vymenené poškodené časti. Repasované produkty sú vhodné pre každého, kto práve potrebuje nový monitor alebo notebook. Výhodou je jeho nižšia cena, rovnaká kvalita, veľký výber a v neposlednom rade aj šetrnosť k životnému prostrediu.

Repasované produkty sa stávajú čoraz známejšími a obľúbenejšími. Prídete na čaro repasovaných produktov aj vy.

Zdroj Obrázku: TZIDO SUN / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.