Exotická chuť z Malých Karpát

0


Sauvignon blanc získal striebornú medailu na súťaži Vinalies Internationales 2019.

Vďaka Chateau Pezinok vieme, že kvalitné Sauvignony nemusia pochádzať len z Francúzska alebo Nového Zélandu, ale že aj v našej Malokarpatskej oblasti sa robia vína, ktoré sa nestratia ani vo svete. Chateau Pezinok Sauvignon blanc neskorý zber, ročník 2017, si zo súťaže Vinalies Internationales 2019, ktorá sa nedávno konala v Paríži, odniesol striebornú medailu.

Rozhodcov oslovila jeho zaujímavá žltozelená farba, ľahká korenistá vôňa s nádychom žihľavy a harmonická vábivá chuť s jemnými citrusovými či ananásovými tónmi. Je to už tretie zahraničné ocenenie pre Chateu Pezinok v tomto roku, ďalšie medaily získali vína v Taliansku i Nemecku.

Hoci patrí odroda Sauvignon ku klasickým francúzskym odrodám hrozna, teší sa stále väčšej obľube aj v našich regiónoch. Hodí sa hlavne k moderným receptom úpravy cestovín, ku špargli s grilovanou panenkou, lahodná je pri konzumácii syru gorgonzola.

Sauvignon a ďalšie vína od Chateau Pezinok si môžete zakúpiť aj na www.hubertonline.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.