Vytvorte si z pobytu na terase či záhrade príjemný relax na čerstvom vzduchu

0

Patríte k ľuďom, ktorí radi trávia voľný čas s dobrou knihou na terase a užívajú si život plným priehrštím? Alebo si radi doprajete pohodlie na terase s rodinou či dobrými priateľmi a len tak si spolu pokecáte? Potom by ste sa mali vždy dostatočne chrániť pred slnkom! V tomto období je jeho sila veľmi veľká a len správna tieniaca technika vás dokáže pred jej vplyvom ochrániť.

Poďme sa spoločne pozrieť na tie najlepšie spôsoby, ako si vďaka špeciálnej tieniacej technike užiť príjemný relax v prostredí terasy alebo vašej záhrady – často po celý rok.

Markíza terás, balkónov i záhrad

Tak ako pestrofarebný motýľ pred letom rozprestiera svoje jemné krídla, tak aj počas prvých jarných dní, ktoré sú čoraz teplejšie, naše domovy vybavujeme markízami. Markízy však nie sú krídla, ale špeciálna tieniaca technika, pomocou ktorej je pobyt na čerstvom vzduchu a pod „holým“ nebom oveľa príjemnejší a možný za každého počasia.

Vďaka svojej špeciálnej a pevnej konštrukcii, pohodlnému ovládaniu a kvalitnému materiálu sa stávajú markízy od Profirolu kráľovnami všetkých záhrad, balkónov i terás. Je to dokonalá náhrada za altánok alebo pergolu, ktoré vám nezaberajú miesto, pretože v prípade potreby si túto tieniacu techniku môžete stiahnuť.

Zmrzlinárne, kaviarne a butiky sa tiež radi zdobia touto atraktívnou ochranou pred slnkom, ktorá tiež veľmi jednoducho a pohotovo chráni konkrétny priestor pred vetrom a dažďom.

Výhody, ktoré po inštalácii markízy oceníte

Markízy, podobne ako žalúzie alebo závesy, často chránia sklenené čelá veľkých okenných tabúľ pred priamym slnečným žiarením a prehrievaním interiéru. Exponované vonkajšie plochy však profitujú aj z variabilne ovládateľných ochranných prvkov, ktoré sa dajú jednoducho zasunúť a vysunúť.

Najväčšou výhodou markízy je práve flexibilita. Jej užívateľ sa sám rozhodne, kedy a na ako dlho chce blokovať slnečné lúče a kedy je najlepší čas bez tieňa.

Nesmierne veľkou výhodou markízy je, že sa ľahko používa, zaberá veľmi málo miesta a je relatívne lacná alternatíva tienenia, ktorú počas horúcich dní určite oceníte pri každom pobyte v exteriéri.

Zdroj obrázka: Sukpaiboonwat/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.