Ak kritizuješ druhých, si nespokojná so sebou

0

Kritizuješ druhých? Vyjadruješ tak svoju nespokojnosť samého so sebou.

Koniec roka a začiatkom nového je skvelá príležitosť na poďakovanie, bilancovanie a tiež na predsavzatia. Skúste si okrem tých klasických predsavzatí, že schudnem, začnem cvičiť, zdravo sa stravovať, menej sa stresovať, zmeniť niečo aj na sebe. Zmeniť nejakú neresť na cnosť.

Aký bude rok 2020 z pohľadu numerológie, čítajte tu: https://andawell.sk/v-roku-2020-bude-vyhravat-praktickost/

Jednou z veľkých nerestí ľudí je kritizovanie druhých. Ľudia, ktorí kritizujú druhých, sú nespokojní sami so sebou. Títo ľudia chcú, aby druhí ľudia zodpovedali ich pohľadu na svet či morálku. Lenže takto to nefunguje. Každý človek je výnimočný, jedinečný a to, čo vám príde zvláštne, je pre druhého bežné a úplne normálne. Je to jeho pohľad na svet a nie vždy bude totožný s tým vašim.

Kritika je plodom pýchy a nespokojnosti.

Keď kritizujeme druhých, spúšťa sa v nás samodeštrukčný proces. Trpí naša duša aj telo. Navyše to z vás vyžaruje. A čo vyžarujete, to si do života pritiahnete. Nespokojných ľudí, ktorí vás budú chlácholiť vo vašich sračkách a dávať vás ešte viac dole. Energeticky pôjdete tak dole, že často niet návratu.

Ľudia, ktorí kritizujú druhých, často dostali v detstve málo lásky a povzbudivých slov. Rodičia ich neviedli k sebavedomiu, ale skôr k tomu, aby držali hubu a krok. Lenže už nie ste deti. Ten život, ktorý žijete je váš. A v ňom panujú vaše pravidlá. Naozaj nemusíte žiť podľa vzorcov svojich rodičov.

Naučte sa hľadať to dobré, nedávajte ľuďom nevyžiadané kritiky. Tie konštruktívne, vyžiadané sú viac ako žiaduce. Ale keď si len potrebujete kopnúť, lebo vaša nespokojná sebadeštrukčná duša vás k tomu ženie, je načase niečo zmeniť. Nastúpiť na cestu transformácie.

Nevychádza vám život podľa predstáv tak si potrebujete kopnúť do niekoho, kto je šťastný? Život je sínusoida a nikto nie je šťastný, pokiaľ to šťastie a lásku nenájde najprv sám v sebe.

Zbaviť sa kritickosti a potreby poukazovať na iných a nie na seba, znamená, prebrať zodpovednosť za svoj život. Lebo kritika je veľmi negatívna emócia vedie k mnohým chorobám. Nebolia vás kĺby? Alebo krk? Máte problémy s kosťami? Tak veľa kritizujete druhých a málo žijete vo svojom svete.

Začnite sa mať rád, prestaňte hľadať vinníkov všade inde. Zmeňte kritiku na chválu. Viem, nie je to jednoduché, ale viem, že keď prestanete kritizovať, a uvidíte v ľuďoch to dobré, odľahne vám. Aj vášmu telu. Choroby odídu.

5 rád, vďaka ktorým budete v roku 2020 šťastnejší.

  1. Nekritizuj druhých, hľadaj na ľuďoch to dobré. Neskutočne sa ti uľaví a pomôžeš tým okrem svojej duši aj svojmu telu.
  2. Maj sa konečne rada. Toto nie je o egoizme, človek ktorý sa má rád je iný. Žiari. Na základe svojho vzťahu k sebe si navyše vytvárame aj vzťah k iným ľuďom.
  3. Správaj sa k ľuďom s úctou a slušne. Ľudia nie sú svine, a dokonca aj v človeku, ktorý sa zdá byť neprípustný, je dobré srdce. Len ho musíš a chcieť vidieť. Milý, ľudský a srdečný môžeš byť k ľuďom, či si introvert alebo extrovert. Vhodná forma sa vždy nájde.
  4. Vykroč zo svojej komfortnej zóny. Nie si spokojná so sebou, so svetom? Tak niečo zmeň. Možno aj ľudí okolo seba. Začni sa obklopovať takými, ktorí majú radi seba. Vieš, ako ich spoznáš? Verbálne tak, že nemajú potrebu hovoriť o iných. Hľadajú chyby v sebe a keď nejakú nájdu, idú po riešení. Majú jasné plány a ciele, myslia pozitívne a sú za nimi výsledky.
  5. Staraj sa o seba zvonku aj zvnútra. Bolo by klamstvom povedať, že dôležitejšia je vnútorná krása. Tú si žiadny chlap nevšimne a najmä, ak sa o seba staráš aj zvonku, bude sa ti lepšie žiť v súčasnom svete. Nájdi si čas na kaderníčku, kozmetikčku, dopraj si wellness, masáž, pekné šaty, odmeň sa kabelkou alebo topánkami. A poprotim nezabudni kŕmiť kvalitnou potravou aj svoju dušu. Nie je nič ideálnejšie, ako rovnováha medzi vonkajšou a vnútornou krásou. Keď sa budeš venovať len ten vonkajšej a nebudeš sa mať rada, neomôže ti ani ten najlepší plastický chirurg. Máš krivý nos? No a čo? Urob z toho prednosť. Len si preboha nemysli, že vďaka plastike dokážeš milovať seba a budú druhý ľudia milovať teba. Vonkajšie a vnútorné vyžarovanie, musí byť v rovnováhe.ň

Prajem vám nádherný rok 2020 a som vďačná za každého jedného čitateľa.

Andrea Hinková – Tarová

Foto: Desana Dudášová
Mejkap: LD Visage Make-up & Beauty
Sukňa: MissOrchestra
Pulóver: Mohito
Rukavice: Prada
Náušnice: Pjbijou

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.