Nadčasová a elegantná. Taká je farba roka 2020!

17

Každým rokom svet módy a dizajnu s napätím očakáva, ktorá farba sa stane na nasledujúcich 12 mesiacov tou najpopulárnejšou. A ani tento rok nebol výnimkou. Spoločnosť Pantone, špecialista na farby a trendy, slávnostne odhalila farbu roka 2020. Tentoraz ide o krásny a klasický odtieň kobaltovej modrej.

Marc Cain, košela
VERO MODA, blúzka

Význam farby
Za farbu roka bola vyhlásená Pantone 19-4052 Classic Blue: „nadčasový a nestarnúci modrý odtieň“. Klasická modrá evokuje rozľahlú večernú oblohu a povzbudzuje nás, aby sme rozšírili naše myslenie nad rámec toho, čo je zrejmé.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/dokonala-modra/

Vyzýva nás, aby sme rozmýšľali do hĺbky a rozšírili svoju perspektívu. Classic Blue, alebo klasická modrá má prinášať do našich životov pokoj a dôveru, odolnosť a čistotu a rovnako aj sústredenosť mysle. Má zdôrazňovať našu túžbu po spoľahlivom a stabilnom základe, na ktorom sa dá stavať. Táto farba by mala byť pre nás akousi kotvou, ktorá by nám mala pomôcť budovať pevné základy. Predstavuje nekonečnú večernú oblohu a povzbudzuje nás, aby sme prekračovali hranice našich možností.

Čítajte tiež: https://andawell.sk/farbou-roka-2020-je-modra/

VERO MODA, šaty

Základ šatníka
Odtieň „klasická modrá“ je naozaj veľmi univerzálny, pretože svedčí blondínkam, brunetkám, ale aj červenovláskam. Rozumie si s mladším, ale aj so starším vekom, ako aj so všetkými konfekčnými veľkosťami. Zďaleka najjednoduchší spôsob, ako nosiť klasickú modrú je zakomponovať ju do outfitu v podobe dobre premysleného detailu.

Topánky, náhrdelník či iný doplnok vám zabezpečí štýlovú a originálnu reprezentáciu tejto výnimočnej farby. Ak máte ale záujem experimentovať, skúste odvážnu kombináciu modrej vo forme kvetinových šiat, blúzky alebo kabátu!

Čítajte tiež: https://andawell.sk/biela-je-znamenim-nevinnosti-aj-smrti/

Ružová, žltá a zelená sa krásne spájajú práve s modrým odtieňom, s ktorým vytvoria hravý a svieži look. Ak vám nechýba odvaha jednoznačne vyskúšajte odtiene modrej aj v líčení. Dokonalou voľbou sýti tieň, ktorý vám vyčarí štýlový, tajomný vzhľad. Ak teda uvažujete nad tým, že by ste si v novoročných výpredajoch zadovážili ešte nejaký kúsok, určite vyskúšajte modrú farbu!

Airfield, mClasse, sako
VERO MODA,

Modrý interiér
Klasická modrá vyvoláva príjemný pocit nostalgie a v interiérovom dizajne sa využíva už od nepamäti. Pôsobí upokojujúco, luxusne, dotvára atmosféru domova a dokonca výborne ladí s prírodou a prírodnými materiálmi.

Čítajte tiež: https://andawell.sk/idealna-modra/

Napríklad v kombinácii s ľanovými závesmi či poťahmi, živou zeleňou, tkanými koberčekmi si z vášho domova vytvoríte pokojnú oázu. Dizajnéri často spájajú modrú farbu aj so zamatovou štruktúrou , ktorá ešte prehlbuje jej upokojujúci dojem. Skvele sa hodí ku všetkým štýlom a výborne sa kombinuje s inými farbami. Je možné ju kombinovať s bielou, sivou aj čiernou.

Skvele sa dopĺňa aj s kontrastnými farbami ako sú žltá, oranžová či zelená. Výborne sa hodí aj do minimalisticky zariadených domácností, pretože je nevtieravá a pritom zaujímavá.
http://www.andawell.sk 
http://www.cellbes.sk

cellbes.sk
cellbes.sk
cellbes.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.