Modrá je farba ženy, pravdy a vernosti

3
Psychicky silný

Modrá je priam dokonalou farbou. Pasuje totiž skoro každému a dá sa nosiť rôznymi spôsobmi. Vyzerá dobre na ženách s blond vlasmi, čiernymi, hnedými aj ryšavými. Dokáže krásne vyniknúť na akejkoľvek postave a možno ju nosiť samostatne aj ako doplnok na šatách, na kabáte, na blúzke, na náhrdelníku a dokonca aj štýlovo ako voňavý prívesok na kabelke.

Modrá farba patrí do spektra teplých aj studených farieb. Záleží od toho, aká odtieň si vyberiete. Svetlejšie sú vhodné skôr pre studené typy, tmavšie, vrátane kobaltovej a kráľovskej modrej, krásne vyniknú na ženách v teplom farebnom spektre. Modrá je vo farebnom spektre základná farba. Nemožno ju teda namiešať z rôznych farieb, môžete si z nej však urobiť rôzne odtiene. A to vrátane obľúbenej tyrkysovej, ktorú zmiešate skombinovaním modrej a zelenej, prípadne bielej na zjemnenie.
Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl

Tyrkysovú farbu získate zmiešaním modrej a zelenej. Na zjemnenie použite ešte bielu. Foto: Autorka

Ak chodíte po obchodoch a trávite tieto voľné dni aj zháňaním vhodných kúskov, určite sa pozrite aj po kobaltovej (kráľovskej) modrej.

Nechajte sa inšpirovať jej významom, liečebným kameňom a uznávanými návrhármi. Verím, že vás budú inšpirovať.
Čítajte tiež: Žltá farba harmonizuje čakru Solar Plexus

Modrá farba je úžasná a má mnoho odtieňov. Podľa toho sa aj kombinuje s inými farbami. Ja mám napríklad rada kombináciu modrej a červenej – teplá a teplá farba s doplňujúcou treťou farbou (v tomto prípade je to maličký kúsok ružovej)

Modrá a jej kombinovanie

Kobaltový odtieň najlepšie vynikne na elegantných kúskoch. Modrá sa navyše hravo kombinuje s čiernou, šedou a denimom. Nosiť ju môžete elegantne do práce, ležérne cez víkend ale tiež slávnostne na špeciálne príležitosti.

Kobaltový odtieň modrej má kameň Lapis lazuli, ktorý symbolizuje priateľstvo, podporuje harmóniu v medziľudských vzťahoch. Má schopnosť odháňať nešťastie. Je výborný proti migréne a na zlepšenie nálady. Nosiť ho môžete ako náramok, náhrdelník, alebo len tak ho mať po ruke.
Čítajte tiež: Oranžová je o emóciách a radosti – 2 čakra

Kobaltová modrá je úžasná a je vhodná skôr pre teplé farebné typy. Ako som ja. A ja túto farbu milujem. Outfit: http://www.bonprix.sk

Čo vyžaruje?


Stalo sa vám, že ste si večer pripravili oblečenie a ráno ste na túto farbu nemali náladu? Farby totiž majú veľký vplyv na naše emócie a nálady.
Čítajte tiež: Farby vyžarujú emócie

Modrá je farbou pokoja, uvoľnenosti a  nekonečných citov. Vyjadruje citlivosť, jemnosť. Je symbolom vernosti, viery, tradície. Vyžaruje veľké množstvo ticha a chladu, čo môže vyvolať pocit bezpečnosti. Jej svetlejší odtieň dáva pocit čerstvosti, vzdušnosti. Modrá symbolizuje chlad, a je súčasne farbou prijímajúceho, teda vyjadruje a podporuje ženský princíp.

Je farbou ženského, rozmnožovacieho, mnohoztvárňujúceho princípu. Je farbou pravdy, vernosti a nesmrteľnosti.

Paradoxne ide o typicky ženskú farbu, čo je dosť v rozpore s detským oblečením :) A ak nechcete, aby sa vo vašom malom  malom chlapcovi prebúdzalo veľa ženských vlastností, eliminujte modrú alebo ju aspoň kombinujte aj s inou farbou.
Čítajte tiež. Fialová podporuje intuíciu a duchovno

Modrá je voda, modré je nebo. Svetlomodré farby sú vhodnejšie pre studené farebné typy.

Autorka článku a foto: Andrea Hinková – Tarová http://samanskesviecky.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.