Farba ženy, pravdy a vernosti.

1
40
Ateliery Zlin

Autorka článku: Andrea Hinková – Tarová

Andrea Tarová

Modrá je priam dokonalou farbou. Pasuje totiž skoro každému a dá sa nosiť rôznymi spôsobmi. Vyzerá dobre na ženách s blond vlasmi, čiernymi, hnedými aj ryšavými. Dokáže krásne vyniknúť na akejkoľvek postave a možno ju nosiť samostatne aj ako doplnok na šatách, na kabáte, na blúzke, na náhrdelníku a dokonca aj štýlovo ako voňavý prívesok na kabelke.

Ak teda chodíte po obchodoch a trávite tieto voľné dni aj zháňaním vhodných kúskov, určite sa pozrite aj po kobaltovej (kráľovskej) modrej.

Nechajte sa inšpirovať jej významom, liečebným kameňom a uznávanými návrhármi. Verím, že vás budú inšpirovať.

V kurze je sýty, kobaltový odtieň, ktorý najlepšie vynikne na elegantných kúskoch. Modrá sa navyše hravo kombinuje s čiernou, šedou a denimom. Nosiť ju môžete elegantne do práce, ležérne cez víkend ale tiež slávnostne na špeciálne príležitosti.

Kobaltový odtieň modrej má kameň Lapis lazuli, ktorý symbolizuje priateľstvo, podporuje harmóniu v medziľudských vzťahoch. Má schopnosť odháňať nešťastie. Je výborný proti migréne a na zlepšenie nálady. Nosiť ho môžete ako náramok, náhrdelník, alebo len tak ho mať po ruke.

www.andawell.skwww.andawell.sk

Čo vyžaruje modrá farba?
Aj vám sa už stalo, že ste si večer pripravili oblečenie na ráno a po prebudení ste na túto farbu nemali náladu? Farby totiž majú veľký vplyv na naše emócie a nálady.

Modrá je farbou pokoja, uvoľnenosti a  nekonečných citov. Vyjadruje citlivosť, jemnosť. Je symbolom vernosti, viery, tradície. Vyžaruje veľké množstvo ticha a chladu, čo môže vyvolať pocit bezpečnosti. Jej svetlejší odtieň dáva pocit čerstvosti, vzdušnosti. Modrá symbolizuje chlad, a je súčasne farbou prijímajúceho, teda vyjadruje a podporuje ženský princíp. Modrá farba je určená pre hĺbku, ponorenia sa a pasivitu.

Je farbou ženského, rozmnožovacieho, mnohoztvárňujúceho princípu. Je farbou pravdy, vernosti a nesmrteľnosti.

Paradoxne ide o typicky ženskú farbu, čo je dosť v rozpore s detským oblečením :) A ak nechcete, aby sa vo vašom malom  malom chlapcovi prebúdzalo veľa ženských vlastností, eliminujte modrú alebo ju aspoň kombinujte aj s inou farbou.

Kobaltová modrá. Čo hovoríte?

Sugarbird
Sugarbird
Sugarbird
Sugarbird
Sugarbird
Sugarbird
Twin Set
Twin Set
Takko
Takko
Twin Set

Bonprix

A v podaní popredných módnych návrhárov

Barbora Kubi
Barbora Kubi
Boris Hanečka
Boris Hanečka
Boris Hanečka
Boris Hanečka Dana Voda
Jaroslava Procházková
Kuzmová
Lokajčíková
Luptáková
Marcel Holubec
Marcel Holubec
Lenka Sršňová
Lenka Sršňová
Blažek
Blažek
Plesová inšpiríácia: Ferko Mikloško
Plesová inšpirácia Ferko Mikloško
PLesová inšpirácia Ferko Mikloško
Plesová inšpirácia Ferko Mikloško
Plesová sezóna Ferko Mikloško
PLesová sezóna Ferko Mikloško

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.