Žltá farba harmonizuje čakru Solar Plexus

5

Čakry sú energeticko – informačné centrá, ktoré nám umožňujú fungovať zdravo v materiálnom svete. Čakry prijímajú, premieňajú a rozvádzajú rôzne druhy energií do celého tela.

V našom tele je sedem druhov čakier. Každá sa vzťahuje k určitým orgánom. V prípade, že len v jednej nastane určitá disharmónia, naruší to rovnováhu fungovania celého organizmu. Každá z týchto čakier poskytuje iný pohľad na život alebo na nejakú situáciu. Rovnaký problém alebo situácia avšak v rozličných úrovniach vedomia získavajú úplne iný význam.

V predchádzajúcich článkoch sme hovorili o základnej koreňovej čakre – čítajte tu: Koreňová čakra definuje náš hmotný život
a o sakrálnej čakre Oranžová je o emóciách a radosti – 2 čakra. V dnešnom článku si povieme niečo o tretej čakre nazvanej Solar Plexus.Nachádza dva prsty nad pupkom. Spája sa s hnevom, zlosťou a tiež strachom. Ľudia s oslabenou treťou čakrou môžu byť chamtiví a neľútostní. V tomto energetickom centre je tiež naša schopnosť sebapresadenia, sebapoznania a schopnosti vymedziť si svoje hranice.

Solar Plexus vymedzuje aj našu schopnosť povedať áno, keď myslíme áno a povedať nie, keď chceme povedať nie. Táto súdnosť predstavuje náš intelekt a problém s povedať nie pre naše áno, má veľa ľudí. S tým súvisí aj pripúšťanie si ľudí k telu až do takej miery, že nás využívajú. V prípade, že máme túto čakru nevyváženú, vina a hanba nám bránia v obhájení si seba a svojich pocitov. Dôsledkom je príliš silná súťaživosť a tiež nemilosrdné ambície, čoho dôsledkom je hnev, podráždenosť a prepracovanie.  

Tretia čakra je miestom sily a vôle a vieme vďaka nej vyjadriť svoju moc, pustiť sa do akcie a brániť sa v preplnenom svete. Tam, kde je prvá čakra uspokojená existenciou, druhá vyhľadávaním radostí, tretia rozvíja sebaovládanie.

Je to čakra, cez ktorú sa k nám prihovára naša intuícia. Jej nevyváženosť sa navonok prejavuje zažívacími problémami, prehnanou citlivosťou na kritickosť a chronickou únavou.

Keď je táto čakra zablokovaná, ste často v strese, všade vidíte prekážky, v stresových situáciách mávate stiahnutý žalúdok, bojíte sa, že zlyháte.

Charakterizuje ju: Prijímam seba a svoj život. Táto čakra je blokovaná hanbou.

Pochopenie pocitu medzi službou a posluhovaním je veľmi dôležité sa naučiť pri presadzovaní svojich hraníc a nastolení rovnováhy v tretej čakre. Tretia čakra a jej fungovanie tiež úzko súvisí s fungovaním prvej a druhej čakry. Pokiaľ sa utápate v existenčných problémoch alebo sa nedokážete tešiť s ostatnými, nadradenosť vás veľmi rýchlo pohltí.

Ak sa nabudúce dostanete do mocenského konfliktu, skúste si položiť tieto dve otázky a aj si na ne odpovedať.

  1. Je moje prežitie skutočne ohrozené?
  2. Ak nevyhrám túto bitku, čo sa stane? Je to pre mňa tak veľmi dôležité?

Presadenie svojej vlastnej vôle je hlavnou schopnosťou tohto stupňa vedomia.

Ak potrebujete naštartovať svoju tretiu čakru, začnite behať, choďte na jógu a vôbec robte veci, pri ktorých sa musíte koncentrovať. Ak budete „na dne“, opýtajte sa sami seba, čo by ste mohli urobiť inak alebo preto, aby ste neboli zničení.

Harmonizačnými kameňmi tejto čakry sú tygrie oko, jantar, topas, citrín, ruženín, avanturín, malachit.

Oblečte si na seba niečo žlté – úplne stačí aj doplnok, žltá farba aktivizuje tretiu čakru.
Žltá symbolizuje radosť, túžbu a základnú ľudskú potrebu sa rozvíjať. Je to základná farba, povzbudzuje, oslobodzuje, pôsobí veselo a predstavuje oslobodzujúce uvoľnenie napätia. Žltá sa spája so závisťou, avšak reprezentuje aj človeka, ktorý je duchovne čulý, vnútorne bdelý a ochotný sa niečomu učiť. Hovorí sa, že kto túto farbu preferuje, dúfa a verí, a kto ju odmieta, je sklamaný a poznačený pocitom krivdy. Potláča vnútorné túžby, city a priania.

Žltá nie je z psychologického hľadiska jednoduchá farba. Človek na ňu musí dozrieť alebo dospieť. Navyše tá svetlá, krásna žltá je vhodná najmä pre teplé osobnostné typy. Potešujúce je, že má veľa odtieňov, takže ak nie ste fanúšik slniečkovej žltej, môžete siahnuť po horčicovej, alebo banánovej, zeleno žltej či červeno žltej.

Žltá, konkrétne Illuminating Yellow je jednou z farieb roku 2021 (druhá je šedá), podľa inštitúcie Pantone.

Žltá sa dá krásne kombinovať, záleží na odtieni – napríklad s levanduľovou alebo aj khaki zelenou, hnedou, čiernou, bielou, modrou (najmä kráľovskou), tyrkysovou, fialovou, ružovou – podľa mňa ponúka nespočetné množstvo farebných kombinácií.

Andrea Tarová http://samanskesviecky.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.