Žijúca legenda uprostred slovenských hôr  

0

www.andawell. sk odporúča

 www.andawell.sk

Na prelome 19. a 20. storočia nastalo pre Európu obdobie, nazývané vo Francúzsku La belle époque, teda krásna doba. Dávno neboli vojny, priemyslu a obchodu sa darilo, železničná sieť, tlač, telegraf a telefón, skrátili vzdialenosti.

Všade spokojne žila aristokracia, ktorá mala dosť peňazí a snažila sa časť svojho života prežiť čo najpríjemnejšie. Architekti vymysleli luxusný sloh primeraný dobe – secesiu.

Prilákal solventnú klientelu
Vysoké Tatry dovtedy slúžili zdravotno – rekreačným účelom. Mali sa však stať miestom stretávania sa európskej aristokracie. Tak vznikli pred 100 rokmi v Tatrách prepychové hotely.

Jedinečný Granhotel Praha v Tatranskej Lomnici postavila Medzinárodná spoločnosť spacích vozňov (Wagons Lits Cook) z Bruselu. S jeho realizáciou na úpätí Lomnického štítu vo výške 908 m sa začalo v roku 1904 a bol dokončený v roku 1905 podľa plánov budapeštianskych architektov Quido Hoepfnera a Gejzu Gyorgiho.

Hotel bol otvorený 1. Júla 1905. Jeho pôvodný názov Palota szálló (Hotel Palace) sa zmenil v roku 1919 na Grandhotel Praha. Hotel pritiahol do Tatier nielen solventnú klientelu, ale podstatne sa zaslúžil aj o rozvoj športu v Tatrách. Vybudoval sánkarské a bobové dráhy, zariadenia pre letné športy a bol prvým hotelom s celoročnou prevádzkou. Dodnes si zachoval svoj majestátny šarm. Je to žijúca legenda uprostred slovenských veľhôr.

Ako z rozprávky
Zažite Tatry ako z rozprávky v tomto nádhernom secesnom Grandhoteli Praha. Ubytovanie v priestranných izbách, z ktorých nenájdete dve rovnaké, gurmánske zážitky aj pre náročných a najmä perla Granhotela – nové Grand Mountain Spa s jediným exteriérovým bazénom v Tatrách.

www.andawell.sk

 

www.andawell.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.