Červená podporuje vášeň a sexepíl

7

Keď som si vyberala outfit pre oslavu svojich narodenín, vedela som, že chcem vyzerať sexi. Aj keď budem oslavovať len v kruhu rodiny – tak koronovo. Navyše som ako darček dostala svoje auto v novej farbe – karmínovo červenej. Farba teda bola jasná. Už len ju správne zladiť.

Keď som zbadala na Bonprix červeno čierne šaty v štýle Chanel, neváhala som ani chvíľu. Vedela som, že toto je môj narodeninový outfit. Už ho len doladiť. Červená patrí do spektra teplých farieb, ja som osobnostne teplý typ, šaty majú zlaté gombíky, takže zvíťazilo sako v zlatej farbe a červené čižmičky.

Červená dodáva sebavedomie

Z teplákov do sexi kože

Prehodiť sa do tohto outfitu z teplákov, ktoré po korone poletia do koša, bolo ako dať si na seba novú kožu. Moje sebavedomie vzrástlo o 360 stupňov, z domácej home office žienky sa stala sexi diva. A je to aj tou farbou. Už som tú červenú na seba potrebovala, moja duša „pišťala“ po niečom výraznom, sebavedomom, niečom, čo mi pozdvihne náladu a nenechá ma padnúť do „teplákovej nudy“.  
Čítajte tiež: Dajte farbám viac priestoru

Červená farba patrí do základného spektra farieb

Je výrazom životnej sily, aktivity, potešenia a je aj farbou dobrého kontaktu s okolím. Kto ju vo svojom šatníku preferuje, je človekom túžby, akcie a impulzívnosti. Predstavuje túžbu po silných a hlbokých zážitkoch a úspechu. Vyberajú si ju cieľavedomí ľudia, energickí, tvoriví a tiež workoholici, ktorí radi zdolávajú akékoľvek prekážky.

Červená púta našu pozornosť najviac zo všetkých

Je to farba silných emócií. Ak sa chcete stať stredobodom pozornosti, zvoľte červenú. Ak k nej máte rešpekt, avšak láka vás to k nej, siahnite na začiatku po červených doplnkoch.

Ako červenú farbu kombinovať?

Výborne vynikne s čiernou, ale napríklad aj s teplou zlatou. Ak by ste chceli vedieť posolstvo zlatej farby, tak je to farba úspechu a bohatstva. Vracia stratenú energiu, optimizmus a podporuje tvorivosť. Spája sa s hojnosťou a nadbytkom.

Červená je farba silných emócií

Kto odmieta červenú, túži po pokoji a tichu. Odmietanie červenej môže tiež znamenať nedostatok síl, pasivitu, únavu a vyčerpanosť.

V kresťanskej kultúre je červená farbou lásky.

Samozrejme, má aj svoje negatíva. Červená vyjadruje napätie, nebezpečenstvo ( napríklad výstražné značky sú červené).

Červená sa v interiéri používa v kombinácií s inou farbou, napríklad bielou alebo žltou. Kombináciu s čiernou preferujú odvážlivci.

Mužom sa pri slove červená zjaví Ferrari, ženám kvety

Ja som introvert. Ak však mám chuť žiariť a pútať na seba pozornosť, keď sa cítim dobre a sexi, volím červenú farbu. Dodáva mi vnútornú silu, sexepíl a možno viete, možno nie, červená je farba základnej teda koreňovej čakry, ktorá definuje naše pôsobenie na Zemi.
Čítajte tiež: Šaty – dokonalý kúsok v šatníku

Zaujímavosťou bola jedna štúdia, ktorá sa pýtala, s čím sa ľuďom najviac evokuje červená farba. Pre mužov to boli autá značky Ferrari a pre ženy kvety (ruže).
Čítajte tiež: Farby vyžarujú emócie

Andrea Hinková – Tarová
Outfit: Bonprix

7 KOMENTÁRE

  1. […] Výbornou voľbou sú okrem stálofarebných aj vzorované farebnejšie, ktoré vyzerajú skvelo v kombinácii s bielou košeľou či blúzkou. Predĺžené vesty môžete navyše nosiť s pančuškami aj ako šaty. Ak má takáto vesta opasok, vašej postave navyše dodá krásne proporcie. Je to vskutku variabilný kúsok.Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl […]

  2. […] Modrá farba patrí do spektra teplých aj studených farieb. Záleží od toho, aká odtieň si vyberiete. Svetlejšie sú vhodné skôr pre studené typy, tmavšie, vrátane kobaltovej a kráľovskej modrej, krásne vyniknú na ženách v teplom farebnom spektre. Modrá je vo farebnom spektre základná farba. Nemožno ju teda namiešať z rôznych farieb, môžete si z nej však urobiť rôzne odtiene. A to vrátane obľúbenej tyrkysovej, ktorú zmiešate skombinovaním modrej a zelenej, prípadne bielej na zjemnenie. Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl […]

  3. […] Nefunkčnosť sakrálnej čakry má korene v detstve. Boli ste chcené dieťa? Ponižovali vás? Šikanovali? Dávali vám rodičia dostatok lásky? To sú základné otázky riešenia sakrálnej čakry. „Túto čakru, podobne ako ostatné, čistím krúživými pohybmi nad čakrou a následne reiki terapiou. Odporúčam používať očistnú, čakrovú sviečku Čistá duša. Je namiešaná na odbúranie všetkých negatívnych emócií,“ hovorí Andrea Tarová, samanskesviecky.sk Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.