Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky

6

Keď som si vyberala outfit pre oslavu svojej 50, vedela som, že chcem vyzerať sexi. Aj keď budem oslavovať len v kruhu rodiny – tak koronovo. Navyše som ako darček dostala svoje auto v novej farbe – karmínovo červenej. Farba teda bola jasná, už len ju správne zladiť.

Keď som zbadala na Bonprix červeno čierne šaty v štýle Chanel, neváhala som ani chvíľu. Vedela som, že toto je môj narodeninový outfit. Už ho len doladiť. Červená patrí do spektra teplých farieb, ja som osobnostne teplý typ, šaty majú zlaté gombíky, takže zvíťazilo sako v zlatej farbe a červené čižmičky.

Červená dodáva sebavedomie

Z teplákov do sexi kože
Prehodiť sa do tohto outfitu z teplákov, ktoré po korone poletia do koša, bolo ako dať si na seba novú kožu. Moje sebavedomie vzrástlo o 360 stupňov, z domácej home office žienky sa stala sexi diva. A je to aj tou farbou. Už som tú červenú na seba potrebovala, moja duša „pišťala“ po niečom výraznom, sebavedomom, niečom, čo mi pozdvihne náladu a nenechá ma padnúť do „teplákovej nudy“.  
Čítajte tiež: Dajte farbám viac priestoru

Červená farba patrí do základného spektra farieb
Je výrazom životnej sily, aktivity, potešenia a je aj farbou dobrého kontaktu s okolím. Kto ju vo svojom šatníku preferuje, je človekom túžby, akcie a impulzívnosti. Predstavuje túžbu po silných a hlbokých zážitkoch a úspechu. Vyberajú si ju cieľavedomí ľudia, energickí, tvoriví a tiež workoholici, ktorí radi zdolávajú akékoľvek prekážky.

Červená púta našu pozornosť najviac zo všetkých
Je to farba silných emócií. Ak sa chcete stať stredobodom pozornosti, zvoľte červenú. Ak k nej máte rešpekt, avšak láka vás to k nej, siahnite na začiatku po červených doplnkoch.

Ako ju kombinovať?
Výborne vynikne s čiernou, ale napríklad aj s teplou zlatou. Ak by ste chceli vedieť posolstvo zlatej farby, tak je to farba úspechu a bohatstva. Vracia stratenú energiu, optimizmus a podporuje tvorivosť. Spája sa s hojnosťou a nadbytkom.

Červená je farba silných emócií

Kto odmieta červenú, túži po pokoji a tichu. Odmietanie červenej môže tiež znamenať nedostatok síl, pasivitu, únavu a vyčerpanosť.

V kresťanskej kultúre je červená farbou lásky.

Samozrejme, má aj svoje negatíva. Červená vyjadruje napätie, nebezpečenstvo ( napríklad výstražné značky sú červené).

Červená sa v interiéri používa v kombinácií s inou farbou, napríklad bielou alebo žltou. Kombináciu s čiernou preferujú odvážlivci.

Mužom sa pri slove červená zjaví Ferrari, ženám kvety

Ja som introvert. Ak však mám chuť žiariť a pútať na seba pozornosť, keď sa cítim dobre a sexi, volím červenú farbu. Dodáva mi vnútornú silu, sexepíl a možno viete, možno nie, červená je farba základnej teda koreňovej čakry, ktorá definuje naše pôsobenie na Zemi.
Čítajte tiež: Šaty – dokonalý kúsok v šatníku

Zaujímavosťou bola jedna štúdia, ktorá sa pýtala, s čím sa ľuďom najviac evokuje červená farba. Pre mužov to boli autá značky Ferrari a pre ženy kvety (ruže).
Čítajte tiež: Farby vyžarujú emócie

Andrea Hinková – Tarová
Outfit: www.bonprix.sk

Koronová 50
Moje deti :)

6 KOMENTÁRE

  1. […] Návrat k prírode, prírodným produktom a prirodzenému vzhľadu je veľmi citeľný, či už v úprave zovňajška, dopyte po estetickej medicíne a tiež v obliekaní. Základom je však poznať svoj farebný typ a vyjsť zo stereotypov, ktoré každý rok prichádzajú najmä s jeseňou. Akoby s koncom slnečných lúčov mali mnohé ženy potrebu obliecť sa do čiernej, šedej či tmavomodrej a skryť tak svoje sebavedomie a vyžarovanie. Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky […]

  2. […] Nedajte im šancu Vyberte si topánky správne, budú vašim každodenným spoločníkom. Dôležitým faktorom je funkčnosť a teda účel, na ktorý si ich vyberáte. Možností je viacero, a to od topánok do spoločnosti, či práce, až po obuv vyložene športového charakteru. „Dôležité však je pamätať na to, že pokiaľ zákazník uskutoční nesprávny výber topánok na účel aký potrebuje, časom mu zvolená obuv môže spôsobovať viacero ťažkostí od otlakov až po rôzne deformity.“ upozorňuje Iveta Gálová, manažérka obchodu sieti predajní Obuv Soňa, ktorá sa už 20 rokov stará o krásu a pohodlie vašich nôh. Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky […]

  3. […] Kožené a koženkové šatyTento fashion kúsok môže vyzerať na prvý pohľad výrazne sexy a drzo, ale vyskúšajte ich kombinovať aj s inými prvkami vo vašom šatníku a zistíte, že sú maximálne univerzálne a všestranné. Ľahko si s nimi vyčarujete outfit na bežný deň ale aj do práce. Kožené šaty urobia z majiteľky hviezdu na počkanie, pretože je ťažké ich prehliadnuť! Stačí, ak ich skombinujete napríklad s pančuškami, vysokými čižmami a doplníte k nim elegantnú kabelku. Dajú sa však nosiť aj  ako ležérny kúsok v kombinácii s jemnejšími materiálmi či športovými prvkami ako napríklad teniskami. Vyskúšajte a uvidíte ako vás ich všestrannosť prekvapí.Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky […]

  4. […] 7. Ostro sledovaný pohrebPohreb Lady Diany bol jedným z najsledovanejších v histórii, len vo Veľkej Británii ho na televíznych obrazovkách sledovalo viac ako 32 miliónov divákov. Po svojej tragickej smrti bola Diana pochovaná v Althorp Estate v Northamptone, na panstve, ktoré patrí jej rodine už viac ako 500 rokov. Jej pamiatke je venovaný malý ostrov s chrámom na Oválnom jazere, okolo ostrova bolo vysadených 36 stromov za každý rok jej života a hrobku strážia štyri čierne labute.Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.