Farba roku 2022 – ako najlepšie vynikne v byte

0

Farbou roka 2022 je Very Peri. Aký je to odtieň a ako si ním môžete zútulniť svoj byt? Poďte sa inšpirovať.

Zaujímavý odtieň Very Peri sa označuje za najteplejší tón modrej, vďaka svojim hrejivým podtónom v červenej škále. Pôsobí jemným a harmonickým dojmom, ale zároveň dáva priestor kreativite a hravosti.

„Nadčasovosť tejto farby nesie optimistické posolstvo a interiéru dodá šmrnc. V sýtych tónoch vynikne nielen na detailoch, ale aj na väčšej ploche, vždy však v spojení s ďalšími farbami. Možno ju kombinovať s odtieňmi bielej, púdrovej, vanilkovej, béžovej alebo aj červenej, naopak pri tmavých zelených či šedých tónoch ľahko zanikne. Svetlejšia paleta Very Peri prináša pocit vzdušnosti a zjemní ostrosť kontrastu,“ vysvetľuje Tadeáš Tenkl, odborník z oddelenia farieb a bytových dekorácií v projektových marketoch Hornbach.

Farba roka pre pokoj a sústredenie

Odtieň Very Peri na seba nestrháva pozornosť, práve naopak – umocňuje vnútorný pokoj a podporuje schopnosť sústrediť sa. Harmonizuje svoje okolie a necháva rozvinúť fantáziu a tvorivosť.

„Pre priaznivcov skôr chladnejšej farebnej škály je možné túto nevšednú modrofialovú využiť napríklad na časti stien, ideálne v kombinácii s odtieňmi bielej, vanilkovej či púdrovej, alebo na výraznejšie kusy nábytku či bytových doplnkov. Poťah gauča, prípadne kresla, alebo kusový koberec v odtieni Very Peri v prítomnosti svetlých podláh a svetlej farby na stenách vytvorí až prekvapivo príjemné a doslova nekonfliktné prostredie,“ hovorí špecialista z Hornbachu a dodáva, „Rovnakú službu urobia aj rolety, závesy, obliečky alebo prikrývky na posteľ v tejto farbe. Najmä ak sú múry aj nábytok naokolo výrazne svetlejšie.“

Farba Very Peri sa hodí prakticky do akejkoľvek miestnosti a na akýkoľvek materiál. Jej odtiene korešpondujú s tónmi levanduľovej a orgovánovej. Výsledný efekt je iba otázkou schopnosti správne doladiť detaily a vyhnúť sa tak ponurému a príliš tmavému vzhľadu interiéru.

Farba roka – hravosť a kreativita

Schopnosť odtieňa Very Peri ozvláštniť a omladiť priestor tkvie v jej univerzálnosti. Je možné ju v rôznych stupňoch sýtosti využiť na veľké množstvo materiálov i tvarov. Nájde tak uplatnenie aj u milovníkov teplých tónov – najmä v podobe doplnkov, akými môžu byť rôzne lampy, rámčeky, žiarovky, vankúšiky alebo prestieranie.

Pre tých odvážnejších skvele poslúži ako súčasť farebnej mozaiky, ktorá vynikne aj na malom priestore. Rovnako dobre pôsobí aj v rámci farebnej tapety v detskej alebo študentskej izbe či fototapety v spálni, prípadne v kuchyni. Na roletách typu deň a noc jej odtiene v kombinácii s bielou doslova okúzlia.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/oranzova-je-o-emociach-a-radosti-2-cakra/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.