Farba roka 2022 je Very Peri

1
a woman holding shades of colors sample
Photo by Yan Krukov on Pexels.com

Na prvý pohľad vyzerá ako fialová pastelová farba, spoločnosť Pantone, ktorá každý rok vyhlasuje Farbu roka upozorňuje, že ju nemáme nazývať fialová. Je to Very Peri.

Very Peri vznikla ako fúzia modrých a červených podtónov a je veľmi špecifická. Modrá aj červená farba patria do kategórie teplých farieb a Very Peri je studená farba. Je tomu tak z toho dôvodu, že bola zmiešaná z bledomodrej (belasej modrej), ktorú oživujú červené tóny. Studená a teplá – Very Peri – zmenil sa svet, pandémia všetko obrátila naruby. Naučili sme sa žiť a existovať v digitálnom svete.

bubbles on purple background
Photo by cottonbro on Pexels.com

„Ako sa presúvame do sveta bezprecedentných zmien, výber farby Very Peri prináša nový pohľad a víziu dôveryhodnej a milovanej rodiny modrých farieb.“ Uvádza sa vo vyjadrení spoločnosti Pantone.

Tento odtieň podľa jej slov vyjadruje štedrý, radostný postoj a dynamickú prítomnosť, ktorá podporuje kreativitu či nápadité vyjadrenie. „Vytvorenie novej farby po prvý raz v histórii nášho programu farieb odráža prebiehajúce globálne inovácie a transformáciu.“ 

Interiérové trendy pôjdu ruka v ruke s upokojením. Farba roka 2022 – odtieň modrej ako samo nebo v kombinácii s červenou. Budúci rok bude symbolizovať nový začiatok. Krásna, vzdušná, optimistická farba, ktorá sa veľmi dobre kombinuje s inými odtieňmi. 
Čítajte tiež: Ako nakupovať výhodne vďaka zľavovým kupónom

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.