Spoznajte slovenskú značku Gam’s! Súťaž!

62

Zrod akejkoľvek novej značky si vyžaduje odvahu, špeciálne v aktuálnej neistej situácii. Avšak – ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Proteínové tyčinky Gam ´m – tu je ich príbeh.

V posledných mesiacoch sme viac premýšľali nad svojim zdravým, životným štýlom a návykmi, ktorými ho vieme podporiť, ale aj zničiť. Začali sme svoju pozornosť upriamovať na zdravé stravovanie a hľadať produkty, ktoré naše telo potrebuje a neobsahujú škodlivé látky. A podporia náš metabolizmus.

So zaujímavým nápadom prišla pred troma rokmi Slovenka Monika Belmechri.

„Spočiatku som nemala žiadny biznis plán ohľadom výroby vlastných výrobkov, ani stratégiu podnikania. Mala som nápad, odhodlanie a silnú motiváciu z vlastnej skúsenosti,“ tvrdí dnes úspešná majiteľka e-shopu Gam’s (známeho tiež ako gams shop, gamsshop, či jednoducho gams). Zdá sa, že to je omnoho dôležitejšie, ako jasný strategický plán bez premyslenej a taktiež „prežitej“ myšlienky. I keď slovenskej značke Gam’s spočiatku takmer nikto neveril, netrvalo dlho a začali pribúdať recenzie od spokojných zákazníčok a noví klienti.

Ako vznikli proteínové tyčinky Gam ´s? Motivácia z poruchy stravovania

Ženy a dievčatá, ktoré trpia alebo trpeli niektorou z porúch stravovania, vedia, aké dokáže byť stravovanie desivé, zničujúce, pričom by malo byť pravým opakom. Zaujímavé je, že mnohé z nich sa vyliečia vďaka zdravým stravovacím návykom, zameraním na hodnotné živiny, ktoré potrebujeme pre každodenné fungovanie – a nie nezmyselnými diétami, ktoré vynechávajú niektoré druhy potravín. Alebo večným googlením témy: spaľovače tukov.

Proteínové tyčinky Gam’s môžete jesť aj aj pri chudnutí

O príbehu novej značky Gam’s nám viac povedala jej majiteľka Monika Belmechri:

Netajíte sa tým, že dvanásť rokov ste trpeli poruchou stravovania – bulímiou. Práve tá vás „nakopla“ na myšlienku vytvoriť niečo sladké a chutné, bez toho, aby sa z toho priberalo. Ako ste toto ochorenie prežívali a ako vyzerala vaša cesta z neho von?

Počas celého tohto „bojového“ obdobia sa bála zjesť čokoľvek sladké. Premýšľala nad tým, prečo niekto nevymyslí niečo, čo bude sladké a chutné, no z čoho sa nebude priberať. Keď sa po rokoch trápenia vyliečila, aktívne som začala cvičiť a vyhľadala som výživového poradcu. Poradca mi zostavil plán na mieru – výživový program, v ktorom boli zakomponované aj proteínové tyčinky.  

Práve tieto proteínové tyčinky vás oslovili najviac. Hoci, ste najskôr váhali nad tým, či skutočne patria do zdravej stravy, váš osobný výživový poradca vás presvedčil…

Keď som sa poradcom stretla aj osobne, vysvetlil mi, že proteínové tyčinky sú naozaj vhodnou potravinou aj pri diétach. Táto informácia ma doviedla k úvahám o výrobe vlastných proteínových výrobkov. Nikto nechcel veriť, že „variť“ vlastné proteínové tyčinky na Slovensku môže mať úspech.

Napriek počiatočnej nedôvere sa to podarilo. Ako pokračoval príbeh zrodu novej značky?

Rozhodla som sa priniesť na trh niečo unikátne, niečo, čo tu ešte dovtedy nebolo. Po určitom čase som si dohodla stretnutie s majiteľmi jednej potravinárskej firmy. Boli to veľmi ústretoví ľudia, ktorých fabrika práve začínala na trhu pôsobiť. A vtedy sa reálne začal písať príbeh značky Gam’s.  

Rok je pre niekoho dlhá doba, iní ho považujú za veľmi krátky čas. Faktom však je, že za rok ste dokázali so svojimi spolupracovníkmi vyvinúť receptúry, príchute a technológiu výroby proteínových tyčiniek do takej podoby, aby mohli vzniknúť prvé vzorky. Čo bolo ďalej?

Následne prebehla komunikácia so športoviskami a fitness strediskami o odbere výrobkov. Pri celom procese vývoja stála aj výživová poradkyňa Barbora Gamanová https://www.instagram.com/chudnutie_zdrava_strava/, ktorá dodnes vysvetľuje všetkým záujemcom, na čo produkty Gam’s slúžia a ako ich správne zaradiť do jedálneho lístka.

Aj keď mnohí neverili, úspech sa dostavil, a tiež prakticky dosť rýchlo. Jednoznačne je to tým, že proteínové tyčinky Gam’s sú iné, ako tie zvyčajne dostupné na trhu. Čím sú tieto zdravé maškrty odlišné?

Naše proteínové tyčinky, sú naozaj chutné, majú kvalitne zostavené nutričné hodnoty. Zákazníci ich kupujú nielen z funkčného dôvodu – kvôli obsahu živín, ale i preto, že im naozaj chutia a majú z nich radosť. Fungujú aj ako fit raňajky.

V drvivej väčšine sú našimi klientmi aktíve ženy a muži, ktorí radi cvičia. Často sú aj v redukčnom procese. Osemdesiat percent klientely tvoria ženy a dvadsať percent muži, no všetci si proteínové tyčinky a ostatné výrobky zamilovali rovnako. Oceňujú, že si môžu niekedy dopriať aj niečo sladké, čo skvelo chutí, a pritom to nie je veľmi kalorické.

V drvivej väčšine kupujú proteínové tyčinky aktívne ženy a muži, ktorí radi cvičia

Ktoré z ponúkaných tyčiniek vašim zákazníkom naviac chutia? Vyrábate aj iné produkty?

Aktuálne sú najpredávanejšími proteínovými tyčinkami príchute slaný karamel a kokos. Tie, ktoré sa predávajú menej, postupne vymieňame za nové druhy.   

Okrem proteínových tyčiniek naša firma vyrába tiež proteíny, vegánske výrobky, keksíky (fit sušienky) s rôznymi príchuťami a výrobky pre deti od šesť mesiacov. V súčasnosti za značkou Gam’s stojí množstvo ľudí, ktorí tvoria nielen nové produkty, ale aj grafiku a dizajn obalov, spravujú web a sociálne siete, vybavujú objednávky.

Už dnes je viac ako jasné, že úspech slovenskej značky Gam’s porastie. Nebojí sa ani konkurencie, práve naopak – vníma ju ako pozitívny aspekt súčasnosti. Monika si rada konkurenčné výrobky kúpi a ak jej chutia, aj ich pochváli. Tvrdí, že vďaka tejto práci sa naučila trpezlivosti, vytrvalosti a viery v seba samu.

Výsledky po troch rokoch práce nesú jednoznačný odkaz: tieto produkty na slovenskom trhu chýbali!

Sabína Zavarská

https://www.gams-shop.com/
Instagram: https://www.instagram.com/gams_products/

PR článok

* Zamerané na výrobky pre deti od 6 rokov

Linkbuilding:
https://emma.pluska.sk/krasna/nikto-nam-neveril-pribeh-slovenskej-znacky-gam
https://www.woman.sk/zdravie/zdravie-vyziva-a-diety/bielkoviny-ktore-aj-funguju-a-chutia-sladko/
https://www.woman.sk/zdravie/zdravie-vyziva-a-diety/preco-su-v-zdravej-strave-dolezite-proteiny-nie-vsetky-su-vsak-rovnakej-kvality/

Súťaž:

Napíšte do komentára 3 kategórie výrobkov, ktoré ponúka značka Gam’s. Správnu odpoveď nájdete tu: https://www.gams-shop.com/

Komentáre budú do skončenia súťaže skryté, aby ste sa inšpirovali na stránke, nie od seba :)

Víťaz získa darčekový balíček v hodnote 30 euro. Žrebujeme 22.2. 2022

62 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.