Lapač snov polapí vaše zlé sny

0

Je úplne jedno, či veríte starej indiánskej legende o lapači snov alebo si chcete spestriť svoj interiér krásnym etno doplnkom. Lapač snov takým rozhodne je.


Lapač snov patrí do indiánskej kultúry, konkrétne kmeňom Ojibwe a Lakota a stará legenda hovorí, že keď indiánska matka nemohla uspať svoje dieťa, požiadala o pomoc šamanku. Tá jej vyrobila talizman v podobe lapača snov, ktorý mala umiestniť nad hlavu dieťaťa. Amulet zázračne fungoval a tak sa rozšíril naprieč kmeňom do celého sveta.

Úlohou lapača snov je odchytávať zlé sny a nočné mory. Svoje miesto má aj v učení Feng Shui, podľa ktorého slúži ako ochranný symbol a regulátor prúdenia energie čhi.
V súčasnosti môže tento etno zázrak s pierkami zdobiť vašu spálňu ako dekorácia a zároveň odláka všetko zlé z vašich snov.

Všetky predmety na lapačoch majú svoj význam, ale každý predmet môže znamenať niečo iné pre vás – podľa toho, ako ho vnímate.

Úlohou pierok je nalákať na seba negatívne energie alebo zlé sny a nepustiť ich do ľudskej mysle. Zlé sny sa sústreďujú v strede lapača a počas dňa sa rozpustia do slnečných lúčov a lapač je tak pripravený na ďalšiu noc.

Koráliky sú symbolom guľatej zeme a planét okolo nej.

Perly na lapači značia tajomstvo, poklad ukrytý v nás.


Na lapači môžu byť zavesené aj rôzne iné dary prírody. Tieto predmety symbolizujú prírodu okolo nás

Indiánska tradícia hovorí, že lapač snov  by mal byť hlavne blízko hlavy spiaceho, ale zároveň nie príliš ďaleko od okna, aby sa do jeho siete zaplietli prvé lúče slnka a mohli spáliť zachytené zlé sny.

Farby lapača
Môžete si vybrať podľa toho, čo sa vám hodí do interiéru alebo do vášho duchovného nastavenia.
Farby majú svoju vibráciu, ktorá pôsobí na naše podvedomie, ovplyvňuje našu psychiku, naše emócie a nálady. Pomocou farieb môžeme liečiť, dobíjať energiu či zlepšovať sústredenie.

Biela symbolizuje koniec a začiatok niečoho nového. Predstavuje psychické schopnosti a rozptyľuje zlo. Majú ju radi otvorení, úprimní, nekompromisní ľudia.

Žltá
pôsobí povzbudzujúco a rozveseľujúco. Je to symbol múdrosti a vysokej inteligencie. Povzbudzuje myseľ, podporuje chápavosť a pamäť. Upokojuje city a emócie.

Oranžová dodáva chuť do života, podporuje kreativitu a tvorivosť, vyvoláva radosť a optimizmus. Majú ju radi zvedaví, ctižiadostiví ľudia, ktorých zaujíma všetko okolo nich.

Červená
znamená životnú silu, vitalitu, moc a rozhodnosť. Priťahuje šťastie, povzbudzuje a dobíja energiu. Obľubujú ju impulzívni, niekedy až agresívni ľudia, svojim blízkym však vedia prejaviť aj nežnosť a srdečnosť.

Ružová
je farba lásky, uzmierenia, priateľstva, šťastia a harmónie. Prezrádza sentimentalitu a jemnosť, obľubujú ju romantickí ľudia.

Fialová
je farba duchovnej sily, poskytuje spojenie s vyššími sférami. Podporuje intuíciu, kreativitu a inšpiruje. Páči sa originálnym, samostatným ľuďom s nezávislými názormi, často majú umelecké sklony.

Modrá je farba duše. Predstavuje liečenie a skrytú ochranu. Symbolizuje nekonečnosť. Podporuje logické myslenie a pôsobí na intuíciu. Ľudia, ktorí majú radi modrú sú opatrní, rozvážni a ľahostajní.

Tyrkysová podporuje sebavedomie, fantáziu a spontánnosť. Je to farba priateľských citov a sympatie.

Zelená má vplyv na city a lásku, posilňuje ego, zlepšuje ľudské vzťahy. Je znakom prírody, plodnosti, prosperity. Je to farba citlivých, ochotných ľudí, ktorí radi pomáhajú a rozdávajú lásku.

Hnedá
predstavuje prirodzenú múdrosť a spriaznenosť s prírodou, symbolizuje aj pokušenie. Je ochranným štítom a má vplyv na rozhodovanie. Páči sa ľuďom kľudnej, milej povahy so zmyslom pre spravodlivosť.

Čierna
farba symbolizuje tajomno, mystiku a smútok. Napriek tomu je obľúbenou farbou, ktorá nám pomáha neuzatvárať sa do seba a nestratiť v nepokojnom svete. Tí, čo ju obľubujú, sa vyznačujú citlivosťou a tajnostkárstvom, baví ich filozofovanie a dokážu dobre vychádzať s ľuďmi.

Šedá je farba dokonalej neutrality, opatrnosti a prispôsobivosti. Je to však aj farba neistoty a obmedzovania.

Strieborná
je farba vízií a intuície, pomáha prebúdzať skryté možnosti.

Zlatá
je znakom vznešenosti, pravdy, slnka, nesmrteľnosti. Symbolizuje úspech a hojnosť

Lapač snov si môžete vyskladať podľa vašich želaní. Vyberte si farbu alebo farby a do týždňa ho máte doma. 

Idete sa vydávať? Urobím vám personalizovaný lapač snov s iniciálkami vašich mien. 

Ak budete mať akékoľvek otázky, píšte mi: hinkova@andawell.sk 

Všetky informácie o šamanských sviečkavh a lapačoch snov a tiež o tarote a numerológií nájdete na :https://www.instagram.com/andrea_tarova/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.