Dokonalá pleť si vyžaduje čas a starostlivosť

0
Peelingové ošetrenie

Profesionálny peeling je exfoliačné peelingové ošetrenie, pri ktorom sa používajú chemické látky na odstránenie vonkajšej vrstvy pokožky. Peelingové ošetrenie sa môže vykonávať doma alebo v salóne a zvyčajne sa vykonáva raz alebo dvakrát týždenne po dobu približne 20 minút. Zvyčajne ide o krátkodobé ošetrenia, ktoré sa vykonávajú ako údržba pokožky, aby bola čistá a hladká.

Nezabúdajte na domáce čistenie

Peelingové ošetrenia sa môžu vykonávať s rôznymi typmi peelingov aj doma, ako je cukor, soľ alebo kyselina (napríklad kyselina mliečna). Typ, ktorý si vyberiete, závisí od typu vašej pleti, od toho, ako ste citliví na exfolianty, a od typu peelingu, ktorý chcete v domácom prostredí použiť.

Zvyčajne sú peelingy jemnejšie ako iné techniky exfoliácie, pretože nepoškodzujú pokožku v takej miere. Lepšie pôsobia aj na citlivú pokožku, pretože nenarušujú prirodzenú rovnováhu pleti. Niektorí ľudia však môžu po peelingu pociťovať podráždenie, pretože nie sú zvyknutí na pôsobenie chemických látok na pokožku. Ak teda máte suchú alebo citlivú pokožku, najprv vyskúšajte malú vzorku, než sa odhodláte na celé ošetrenie.

Bez povrchových nezrovnalostí

Okrem peelingu sa snažte pravidelne zbavovať chĺpkov, ktoré sa vám môžu na tvári objaviť. Depilácia je odstránenie chĺpkov depilačnými krémami, voskami, gélmi alebo inou kozmetikou na depiláciu. Hlavným dôvodom odstraňovania ochlpenia je znížiť množstvo chĺpkov na tvári a celom tele a cítiť sa pohodlnejšie. Niektorí ľudia si radi odstránia všetky chĺpky na tele z estetických dôvodov, iní tak môžu urobiť napríklad aj z hygienických dôvodov.

Existuje mnoho rôznych spôsobov odstraňovania ochlpenia, od holenia elektrickým strojčekom až po depiláciu voskom alebo laserové ošetrenie. Depiláciu možno vykonať doma alebo v salóne, v závislosti od vašich preferencií a rozpočtu.

Bez ohľadu na to, akú metódu si vyberiete, je dôležité mať na pamäti, že akýkoľvek typ depilácie môže spôsobiť určité podráždenie a začervenanie pri hojení pokožky. Dôležité je tiež používať šetrné prípravky, vyhýbať sa noseniu tesného oblečenia v okolí miesta depilácie a dodržiavať všetky pokyny po depilácii, ktoré vám dal kožný lekár alebo odborník.

Zdroj obrázku: VK Studio / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.