Fialová podporuje intuíciu a duchovno

3

V seriáli o čakrách pokračujeme šiestou čakrou. Tretie oko – šiesta čakra sa nachádza sa na čele, medzi obočím. Tú je sídlo vedomie – duchovné sily, intelekt a intuícia. Je to centrum, ktoré nám umožňuje používať intuíciu. Ak je táto čakra narušená, človek trpí mentálnymi poruchami a bludmi. Fialová.

Čakry sú energeticko – informačné centrá, ktoré nám umožňujú fungovať zdravo v materiálnom svete. Čakry prijímajú, premieňajú a rozvádzajú rôzne druhy energii do celého tela. 

Všetko sa začína intuíciou

Aj to, čo robíme sa začína ako intuícia. Všetko je manifestácia intuitívnej mysle. Racionálna je len tá časť, ktorá nám povie na čo som prišiel. A to, ako to mám zaradiť do podmienok, v ktorých žijem. Ak táto čakra funguje, viete, ako udalosti dopadnú.

Čo sa deje, ak je zablokovaná

Pri blokácií tejto čakry sa sústredíte len na materiálne a telesné potreby. Precitlivene reagujete na kritiku, vyhýbate sa očnému kontaktu a skrývate sa. Túlate sa v astrálnom svete, avšak narážate na strach, ilúzie a odlúčenie od reality. Najčastejších prejavom nerovnováhy šiestej čakry je strach a úzkosť, ktorý už nedokážete ovládať. A emócia nezdravého strachu je veľmi nebezpečná.

wood people woman relaxation
Photo by Los Muertos Crew on Pexels.com

6. čakru môžete samozrejme rozvíjať. Napríklad cvičením jógy, hlbokým duchovným spojením s prírodou alebo umeleckých štýlom života, kedy nechávate, aby cez vás prúdila tvorivá energia.  

Spája sa so slovami JA VIDÍM a blokuje ju ilúzia a tiež prílišné sústredenie sa na materiálno.

Vďaka tretiemu oku vidíme realitu takú, aká je. Pochopíme, že čas je ilúzia a neexistuje minulosť ani budúcnosť. Prekukneme ilúziu duality a pochopíme, že neexistuje dobro a zlo, a všetko je neutrálne.

Nedostatočná funkčnosť tejto čakry sa prejavuje prízemným rozmýšľaním, odmietaním vyšších duchovných “tajomných” skutočností. 

Choroby, ktoré sa vyskytujú pri nedostatočnej funkcií čakry tretieho oka sú spojené s bolesťami hlavy, migrénami, problémami so zrakom, dutinami.

Tretie oko má tiež viac farieb a tu farby súvisia s rôznorodosťou vedomia. Žltá farba poukazuje na racionálnosť a intelekt, tmavomodrá na intuíciu.

Fialová je farbou nadzmyslového vnímania. A práve fialová farba nám môže pomôcť harmonizovať a podporovať 6 čakru – čakru intuície. Podporuje ju tiež pozícia dieťaťa v yoge. Táto pozícia nám poskytuje pocit ochrany. Stočenie chrbtice do zaobleného a uvoľneného tvaru, s tretím okom na zemi, môže mať uzemňovací a najmä upokojovací účinok.
Koreňová čakra definuje náš hmotný život
Oranžová je o emóciách a radosti – 2 čakra
Srdcová čakra je stredom nášho Vesmíru
Žltá farba harmonizuje čakru Solar Plexus
Bledomodrá čakra je o vyjadrovaní sa – 5 čakra

woman doing yoga pose on pink yoga mat
Photo by Burst on Pexels.com

Harmonizačnými kameňmi sú ametyst, lazurit, lapis Lazuli a safír.

Aká je fialová farba a ako na nás pôsobí?

Má veľmi veľa odtieňov a psychologických aspektov. Minimálne preto a ešte z dôvodu, že harmonizuje energie, by ste si nejaký ten fialový kúsok mali zaobstarať.

Siahajú po nej skôr introverti, kreatívni a senzitívni ľudia.

Vzniká spojením alebo zmiešaním studenej modrej a teplej červenej. Môže byť teda upokojujúca aj znepokojujúca, podľa toho, ktorá farba dominuje.
Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky

Fialová farba je mystická

Fialová je duchovná a mystická farba. Obľubujú ju aj mágovia. Je to farba kreativity a zároveň duchovna, mystiky a pokoja. Majú ju radi najmä svojrázni ľudia s veľkou dávkou introvertnosti.
Čítajte tiež: Modrá je dobrá!

Ako všetky ostatné farby aj fialová má veľa odtieňov a určite si medzi nimi nájdete tú svoju. Dbajte však pritom na svoju typológiu.

Dokáže vyčistiť karmu a oslobodiť nás od vecí, ktoré nás v minulosti ovplyvňovali. Používanie fialovej farby pri liečbe vám pomôže vážiť si seba samého a ľudí okolo vás. Priťahuje ľudí, ktorí sú otvorení duchovnému vedomiu.

Fialová bola farbou roka 2018 podľa Pantone. Fialová v sviečkovej mágií


Najmä purpurová a tiež bordová a nachová sú farby moci. Predstavujú silu mysle a charizmu. Táto farba sa v sviečkovej mágií používa na ovplyvňovanie druhých, pre posilnenie vlastnej mágie a rozvoj psychických schopností. Fialová predstavuje kráľovský majestát a vznešenosť, používa sa tiež pre zbavenie negatívnych síl.
Farba čakry Tretie oko a Korunná čakra.

Andrea Hinková – Tarová
http://samanskesviecky.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.