Srdcová čakra je stredom nášho Vesmíru

3

Srdcová čakra – štvrtá čakra. Nachádza v strede hrudnej kosti. Je v strede všetkých siedmich čakier, je stredobodom našej schopnosti ponúkať bezpodmienečnú lásku a prijatie seba a ostatným.

Nie je len o láske, ale aj o súcite, trpezlivosti, vďačnosti, či uznaní. Je tu centrum, ktoré distribuuje energiu dvoma smermi. Logicky je to teda najsilnejšia a najdôležitejšia čakra. Aj najviac vyžaruje.

Láska nekalkuluje. Láska neplánuje. Sprevádza ju blaho a vrelosť. Čím viac milujete, tým viac príležitostí k láske k vám prichádza. Srdce je prostredník medzi srdcom a egom. Keď sa vaše prvé tri čakry dostanú do nesúladu, pri vyrovnanej štvrtej čakre, je jednoduchšie dať ich zase do rovnováhy. Tu ste totiž napojení na svoju cestu. Viete, že sústredený život je oveľa radostnejší ako život rozptýlený.
Čítajte tiež: Červená podporuje vášeň a sexepíl – vyskúšajte aspoň doplnky

Čo sa deje pri jej disharmónií?
Slabá funkcia štvrtej čakry
plodí nenávisť, závisť, branie bez dávania. Môžete sa cítiť osamelo, odmietať lásku alebo dusiť svojho partnera. Pri oslabenej srdcovej čakre sa tiež ľudia zbytočne obetujú druhým a očakávajú uznanie. Prílišná oddanosť a závislosť sú ďalším príkladom nerovnováhy, kedy potreby nižších čakier zasahujú do prirodzeného toku lásky.

Závisť a nenávisť sú emócie, ktoré blokujú naše srdce aj život. Keď závidíme druhým, priťahujeme si nedostatok. Ak máme srdcovú čakru v poriadku sme prajní a priťahujeme si hojnosť. Keď máme v srdci nenávisť, nevieme lásku dávať ani prijímať. Pri vyrovnanej srdcovej čakre zažívame bezpodmienečnú lásku.

V tejto čakre sa nachádza aj vzťah k sebe. Musíme sa najprv naučiť milovať seba bez výhrad, aby sme mohli milovať ľudí okolo seba.
Čítajte tiež: Oranžová je o emóciách a radosti – 2 čakra

Pri disharmónii tejto čakry sa ponorte do vďačnosti.

Srdcová čakra sa spája so slovami Bezpodmienečne milujem a je blokovaná smútkom.

Pri disharmónií tejto čakry sa objavujú psychické problémy, úzkosť, cievne problémy a srdcovo – cievne problémy.

Srdcová čakra má zelenú farbu. Jej harmonizačnými kameňmi sú ruženín, malachit., jadeín, rodonit.
Čítajte tiež: Žltá farba harmonizuje čakru Solar Plexus

Akú zelenú nosiť?

Srdcovú čakru si môžete podporiť okrem sebalásky, sebaúcty a vďačnosti aj nosením zelenej farby. Táto farba má veľa odtieňov a môžu ju nosiť teplé farebné typy aj studené. Srdcová čakra má hráškovo zelenú farbu, alebo aspoň je touto farbou demonštrovaná a tento odtieň (a celkovo bledé odtiene) sa hodí skôr studeným osobnostným typom. Pri teplých typoch vynikne tmavozelená či smaragdová.

Čo vyžaruje?
Zelená farba upokojuje a navodzuje príjemné pocity. Je farbou prírody, a tiež zdravých potravín. Vzniká kombináciou žltej a modrej farby, preto vyžaruje aj ich vlastnosti. Energické vyžarovanie zelenej sa dá charakterizovať aj ako životná sila a rovnováha, ktorá posilňuje telo a ducha. Ľudia, ktorí majú radi zelenú farbu, dokážu motivovať ostatných. Bývajú vyrovnanejší, statočnejší a pokojnejší. Sú vytrvalí a nezľaknú sa žiadnych prekážok.

S čím ju kombinovať?
Tu záleží veľmi od toho, aký odtieň zelenej si zvolíte. Smaragdovú napríklad môžete krásne skombinovať so zlatou, ale aj s hnedou a vôbec by som sa nebála oranžovej, či kráľovskej modrej. K tmavozelenej zvoľte tmavé odtiene červenej, ako je vínová alebo burgundy.

Bledozelená zase pekne vynikne s bielou, béžovou, žltou alebo rúžovou (všetko v studených odtieňoch).

Obľúbená khaki zelená sa krásne snúbi s bielou, béžovou, či svetlou žltou.

Tyrkysová
Do kategórie zelená farba patrí aj zmeska modrej a zelenej – veľmi obľúbená tyrkysová. Je to výrazná farba a nádherne vynikne s oranžovou (jediná farba vo farebnom spektre, ktorá nemá studený odtieň), žltou (slniečkovou), zlatou, ale aj so studenou striebornou.

Autorka článku: Andrea Tarová

Pre privodenie lásky do života, vyskúšajte šamanskú sviečku Duša plná lásky. Kúpite tu:

Na sebalásku je určená afirmačná sviečka Som milovaná a zbožňovaná. Kúpite tu:

Pozrite si aj ostatné produkty na mojom eshope: https://samanskesviecky.sk/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.