Chorvátsko neuznáva testy formou SMS

0

Chorvátske Ministerstvo vnútra neuznáva výsledok testu formou SMS alebo samo testy. Na svojich stránkach https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212  uvádza náležitosti, ktoré by malo obsahovať

Potvrdenie o antigénnom teste:
“Ak boli výsledky antigénneho testu vykonané v zahraničí, musí na potvrdení byť viditeľný výrobca a / alebo obchodný názov testu a test musí byť vystavený zdravotníckym zariadením / laboratóriom a podpísaný / potvrdený lekárom. Pokiaľ nebude spĺňať hore uvedené náležitosti, nebude test pri vstupe do Chorvátskej republiky považovaný za dôveryhodný.

Povolené rýchle antigénne testy sú uvedené v Spoločnom zozname rýchlych antigénnych testov uznávaných členskými štátmi Európskej únie (str.-8.-11), zverejnenom Európskou komisiou. Okrem testov zo spoločného zoznamu rýchlych antigénnych testov uznávaných členskými štátmi Európskej únie je uznateľný aj SARS-COV-2 ANTIGÉN TEST KIT od čínskeho výrobcu Shenzhen ULTRA – DIAGNOSTIC BIOTEC Co., ktorý nie je na zozname schválených testov od Európskej komisie.”
Čítajte tiež: Chorvátsko bude v lete bezpečná destinácia

Odporúčame, aby sa cestujúci pred testovaním informovali, či dané testovacie miesto alebo laboratórium vykonáva vyššie schválené testy a či vydávajú Potvrdenie o antigénnom teste na cestu do zahraničia v angličtine (vydajú vám ho na počkanie do 10 minút v každom MOM), alebo dvojjazyčné slovensko-anglické, ktoré okrem bežných údajov z výsledku testu, musia spĺňať nasledovné podmienky:

  1. názov výrobca antigénneho testu
  2. podpis lekára
  3. pečiatka testovacieho miesta alebo laboratória.

Zároveň je tu zmena pre ľudí, ktorí prichádzajú do Chorvátska z iných ako zelených krajín:
Osoby, ktoré do Chorvátska vstúpia na základe predloženia negatívneho antigénneho testu, sa už nemusia po desiatich dňoch od vykonaného testu znovu testovať v Chorvátsku. Táto povinnosť bola zrušená.

Detailné informácie o podmienkach vstupu do Chorvátska tu:
v chorvátčine: https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/286211  
v angličtine: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.