Čarovné ostrohy podporili slovenských športovcov novým Macejkom

0

Tanečníci a tanečníčky súboru Čarovné ostrohy sú veľkými fanúšikmi slovenského športu. Aj preto sa rozhodli, že pre športovcov spod Tatier pripravia povolený doping v podobe pesničky, na ktorú nielen vytvoria tanečnú choreografiu, ale si v nej aj zaspievajú. V spolupráci so známym hudobníkom tak vznikla špeciálna verzia pesničky Hej dzunu, dzunu, známej tiež ako Macejko a na bratislavskom Tehelnom poli aj videoklip k nej.

Pred živým publikom bude nová pesnička prvýkrát odspievaná a odtancovaná počas vystúpenia pred megakoncertom skupiny Elán 29. mája, kde sú Čarovné ostrohy hosťami. Zároveň budú historicky prvým telesom, ktoré na novom Tehelnom poli odštartuje samostatné kultúrne vystúpenia. Na tejto akcii sa očakáva až 40-tisíc fanúšikov legendárnej kapely a Čarovné ostrohy priznávajú, že pred takouto kulisou ešte nikdy nevystupovali.

Macejko je so slovenským športom pevne spojený a najnovšia verzia tejto ľudovej piesne je venovaná všetkým slovenským športovcom.

„Slovensko je malá krajina a vo svete nás často poznajú len vďaka športovým úspechom. Spolu s Ľubom Horňákom z Elánu sme sa rozhodli poďakovať sa takýmto spôsobom všetkým, ktorí na sebe tvrdo pracujú a s hrdosťou reprezentujú našu krajinu. Veríme, že poteší a motivuje aj slovenských hokejistov na svetovom šampionáte a že sa im podarí na domácej pôde siahnuť na medaily,“ hovorí umelecký šéf súboru Čarovné ostrohy Peter Živner.

Ľubo Horňák vytvoril aranžmány, v pesničke si zaspieval a Macejka nahral vo svojom štúdiu. Špeciálnu choreografiu zase pripravil Peter Živner. Spolu s Horňákom je v pesničke počuť aj hlas speváka Bruna Oravca. V netradičnej úlohe sa objavili všetci členovia súboru, keď svoje tanečné kostýmy vymenili za mikrofón v štúdiu a ocitli sa v úlohe spevákov.

„Veríme, že naša verzia Macejka slovenských športovcov poteší a nájde si svoje miesto aj v srdciach fanúšikov. Aj preto sme hneď natočili videoklip na Tehelnom poli. Naše dievčatá si v ňom dokonca zahrali aj futbal,“ tvrdí Peter Živner.

Čarovné ostrohy tento rok oslavujú pätnáste výročie svojho vzniku a Macejko je takou malou oslavou aj tohto jubilea.

„Na scéne sme už dlhé roky, no prvýkrát nás ľudia majú možnosť v klipe vidieť a počuť aj v inej umeleckej rovine, ako pri tanci. Neplánujeme byť aj spevákmi, počin je výnimočnosťou, ktorá oslavuje nielen našu činnosť, ale aj úspechy slovenského športu,“ dodal Živner.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.