Unikátne vegánske Mladé vína Vitis

3

Slovenská vína VITIS reagujú na globálne gastro trendy.

Popularita  moderného stravovania, t.j. zdravšie, ekologickejšie a taktiež etickejšie gastro trendy  celosvetovo neustále naberajú  na sile. Hlavný smer v tomto udávajú krajiny ako USA, Veľká Británia či Austrália. Záujem a uprednostňovanie vegánskych a vegetariánskych potravín preto celosvetovo neustále stúpa.

Moderní ľudia sa viac zaujímajú o ekológiu, recykláciu, kúpu eko či zero waste produktov, nechýba ani  zvýšený záujem o športovanie. Zmena životného štýlu vedie k výrazným zmenám návykov hlavne u mladšej generácie, ktorá kladie významný dôraz na kvalitu potravín, ich pôvod, spôsob výroby, zloženie, čerstvosť, vyhľadávanie „zdravších“ potravín v bio kvalite, preferovanie nových potravín, menej cukru v potravinách, menej alkoholu v nápojoch atď. Preto častejšie rezonujú aj informácie a dopyt po vegánskych vínach.

VITIS PEZINOK

Značka Vitis reaguje na nástup týchto trendov a uvádza na trh v roku 2021 už  svoj druhý ročník – kolekciu  vegánskych vín. Všetky odrody v tejto kategórii sú slovenského pôvodu a pochádzajú z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti.  V ponuke je spolu päť suchých odrodových vín, z toho tri biele odrody Müller Thurgau, Irsai Oliver a Muškát moravský,  jedno ružové víno Frankovka modrá rosé a jedno červené víno odrody Modrý Portugal. „Záujem o mladé vína neustále rastie, veríme, že  táto novinka, vegánske mladé vína zaujmú nielen svojím charakterom, ale i skvelou chuťou“  uviedol Juraj Slováček, technológ spoločnosti Vitis.

Za mladé vína sú považované prvé  vína zo skorej úrody, ktoré boli nafľašované v rovnakom kalendárnom roku. Vyrábajú sa tradične zo skorších a ľahších odrôd a na ich výrobu je dôležité používať správne enologické postupy. Hrozno musí byť lisované veľmi opatrne, musí byť sírené vhodným spôsobom a  teplota kvasenia musí byť nižšia. Vďaka tomu sa víno dokáže harmonizovať relatívne rýchlo a môže byť fľašované už v októbri.

Mladé vína sa vyznačujú výraznými hroznovými chuťami a vôňami. Majú v sebe iskru, ľahkosť, sviežosť a hrajú bohatými ovocnými tónmi. Vďaka tomu sú príjemným spestrením dlhých jesenných večerov. Na pultoch obchodov budú od 1. novembra do konca roka, tak sa poponáhľajte a vyskúšajte túto novinku aj vy.  www.vitis.sk
Dostupné aj na e-shope:  www.najnapoje.sk
Čítajte tiež: Čo majú spoločné hviezdy a víno?

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.