Bledomodrá čakra je o vyjadrovaní sa – 5 čakra

5
wood vacation love woman
Photo by Mikhail Nilov on Pexels.com

Čakry sú energeticko – informačné centrá, ktoré nám umožňujú fungovať zdravo v materiálnom svete. Čakry prijímajú, premieňajú a rozvádzajú rôzne druhy energií do celého tela.  

Čakry sú rotujúce víry energie a sú mapou nášho vnútorného sveta. Odrážajú náš vzťah k sebe a k nášmu prežívaniu energií. Život je energia. Čakry sú energia, cez ktoré preteká vesmírna energia. 

V našom tele je sedem druhov čakier. Každá sa vzťahuje k určitým orgánom. V prípade, že len v jednej nastane určitá disharmónia, naruší to rovnováhu fungovania celého organizmu. Každá z týchto čakier poskytuje iný pohľad na život alebo na nejakú situáciu. Rovnaký problém alebo situácia avšak v rozličných úrovniach vedomia získavajú úplne iný význam.

Slovo čakra pochádza zo sanskrtského slova koleso. Toto koleso (čakra) sa v nás točí a vytvára vír. Tento vír priťahuje energiu na základe vibrácie. Priťahuje vibrácie farieb, mikrovlny, energiu a tiež energiu ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu. Aj to je dôvod, prečo sa podvedome necítime dobre v spoločnosti negatívnych ľudí a naopak sa cítime dobre v spoločnosti pozitívnych ľudí.

Práca s čakrami sa datuje do starej Indie a je spojená s hinduistickými jogínmi. Nemusíte však byť jogín, aby ste s nimi mohli pracovať.

fashion love people woman
Photo by Los Muertos Crew on Pexels.com

V tomto článku sa budeme venovať 5 čakre – krčnej čakre. Všetky doterajšie si môžete prečítať tu:
Koreňová čakra definuje náš hmotný život
Oranžová je o emóciách a radosti – 2 čakra
Žltá farba harmonizuje čakru Solar Plexus
Srdcová čakra je stredom nášho Vesmíru

Krčná čakra – piata čakra. 
Je to čakra komunikácie a vyjadrovania sa. Nachádza sa medzi krčnou jamkou a ohryzkom. Ak je v neporiadku, človek trpí komunikačnými problémami. Väčšinou sú pri piatej čakre v nerovnováhe aj 2 a 3 čakra.

Akonáhle otvoríte úroveň piatej čakry, naučíte sa akceptovať svoju autenticitu, nech sa vyjadrujete akokoľvek. Toto je veľmi dôležité vedieť! Prvým krokom k svojej vlastnej nefalšovanosti je naučiť sa oddeľovať svoje vlastné názory od názorov druhých. Hovorí sa, najprv vystreľ a potom zamier. Jedným z najväčších strachov je rozprávanie pred publikom. Či už priamo pred ľuďmi alebo v dnešnom online svete aj pred kamerou. Treba zahodiť všetky zábrany, natočiť video, pustiť ho medzi ľudí a nenechať sa odradiť prípadnými negatívnymi ohlasmi. Nemôžu nás ovládať druhý ľudia a ten, ku komu sa naše myšlienky majú dostať, nám odpustí aj drobné preklepy.

Koľko dobrých nápadov ste mali a kvôli strachu ste ich nezrealizovali? A potom ste ich videli u niekoho iného?  

Krčná čakra je mostom medzi rozumom a srdcom. Vyjadrujeme cez ňu svoje vnútorné pocity – myšlienky, slová. Ak je táto čakra v poriadku, nemáte problém hovoriť o svojich pocitoch a to aj o pozitívnych, ako aj o negatívnych. Bez problémov odhalíte aj svoje slabosti a netvárite sa ako majster sveta. Ste ľudskí, autentickí.

Ako spoznáte, že máte túto čakru v disharmónií? Najčastejším „viditeľným“ znakom je neschopnosť sa vyjadrovať. Pocit nedostatočnosti vás brzdí v tom, aby ste sa zúčastnili na diskusii, vyjadrili svoj názor. Ďalším znakom je tréma. To je situácia, kedy sa vaša myseľ prepája s kolektívnou mysľou obecenstva, a vy sa cítite energeticky prevalcovaní. Ak hovoríte pred ľuďmi s vyrovnanou piatou čakrou, cítite rovnakú energiu, avšak namiesto toho, aby ste ju prijímali za svoju, ju vraciate kolektívu a spojíte sa tak v jedno.

Disharmónia sa môže prejavovať bolesťami v krku, astmou, zvýšenou činnosťou štítnej žľazy, bolesťami zubov, a objavuje sa aj mentálna anorexia.  

Spája sa so slovami JA HOVORíM a blokuje ju klamstvo.

Krčná čakra má svetlo modrú, striebornú a zelenkavo modrú farbu. Jej harmonizačnými kameňmi sú tyrkys, lapis lazuli, svetlomodrý a modrozelený turmalín.

http://samanskesviecky.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.