Bledomodrá čakra je o vyjadrovaní sa – 5 čakra

4
wood vacation love woman
Photo by Mikhail Nilov on Pexels.com

Čakry sú energeticko – informačné centrá, ktoré nám umožňujú fungovať zdravo v materiálnom svete. Čakry prijímajú, premieňajú a rozvádzajú rôzne druhy energií do celého tela.  

Čakry sú rotujúce víry energie a sú mapou nášho vnútorného sveta. Odrážajú náš vzťah k sebe a k nášmu prežívaniu energií. Život je energia. Čakry sú energia, cez ktoré preteká vesmírna energia. 

V našom tele je sedem druhov čakier. Každá sa vzťahuje k určitým orgánom. V prípade, že len v jednej nastane určitá disharmónia, naruší to rovnováhu fungovania celého organizmu. Každá z týchto čakier poskytuje iný pohľad na život alebo na nejakú situáciu. Rovnaký problém alebo situácia avšak v rozličných úrovniach vedomia získavajú úplne iný význam.

Slovo čakra pochádza zo sanskrtského slova koleso. Toto koleso (čakra) sa v nás točí a vytvára vír. Tento vír priťahuje energiu na základe vibrácie. Priťahuje vibrácie farieb, mikrovlny, energiu a tiež energiu ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu. Aj to je dôvod, prečo sa podvedome necítime dobre v spoločnosti negatívnych ľudí a naopak sa cítime dobre v spoločnosti pozitívnych ľudí.

Práca s čakrami sa datuje do starej Indie a je spojená s hinduistickými jogínmi. Nemusíte však byť jogín, aby ste s nimi mohli pracovať.

fashion love people woman
Photo by Los Muertos Crew on Pexels.com

V tomto článku sa budeme venovať 5 čakre – krčnej čakre. Všetky doterajšie si môžete prečítať tu:
Koreňová čakra definuje náš hmotný život
Oranžová je o emóciách a radosti – 2 čakra
Žltá farba harmonizuje čakru Solar Plexus
Srdcová čakra je stredom nášho Vesmíru

Krčná čakra – piata čakra. 
Je to čakra komunikácie a vyjadrovania sa. Nachádza sa medzi krčnou jamkou a ohryzkom. Ak je v neporiadku, človek trpí komunikačnými problémami. Väčšinou sú pri piatej čakre v nerovnováhe aj 2 a 3 čakra.

Akonáhle otvoríte úroveň piatej čakry, naučíte sa akceptovať svoju autenticitu, nech sa vyjadrujete akokoľvek. Toto je veľmi dôležité vedieť! Prvým krokom k svojej vlastnej nefalšovanosti je naučiť sa oddeľovať svoje vlastné názory od názorov druhých. Hovorí sa, najprv vystreľ a potom zamier. Jedným z najväčších strachov je rozprávanie pred publikom. Či už priamo pred ľuďmi alebo v dnešnom online svete aj pred kamerou. Treba zahodiť všetky zábrany, natočiť video, pustiť ho medzi ľudí a nenechať sa odradiť prípadnými negatívnymi ohlasmi. Nemôžu nás ovládať druhý ľudia a ten, ku komu sa naše myšlienky majú dostať, nám odpustí aj drobné preklepy.

Koľko dobrých nápadov ste mali a kvôli strachu ste ich nezrealizovali? A potom ste ich videli u niekoho iného?  

Krčná čakra je mostom medzi rozumom a srdcom. Vyjadrujeme cez ňu svoje vnútorné pocity – myšlienky, slová. Ak je táto čakra v poriadku, nemáte problém hovoriť o svojich pocitoch a to aj o pozitívnych, ako aj o negatívnych. Bez problémov odhalíte aj svoje slabosti a netvárite sa ako majster sveta. Ste ľudskí, autentickí.

Ako spoznáte, že máte túto čakru v disharmónií? Najčastejším „viditeľným“ znakom je neschopnosť sa vyjadrovať. Pocit nedostatočnosti vás brzdí v tom, aby ste sa zúčastnili na diskusii, vyjadrili svoj názor. Ďalším znakom je tréma. To je situácia, kedy sa vaša myseľ prepája s kolektívnou mysľou obecenstva, a vy sa cítite energeticky prevalcovaní. Ak hovoríte pred ľuďmi s vyrovnanou piatou čakrou, cítite rovnakú energiu, avšak namiesto toho, aby ste ju prijímali za svoju, ju vraciate kolektívu a spojíte sa tak v jedno.

Disharmónia sa môže prejavovať bolesťami v krku, astmou, zvýšenou činnosťou štítnej žľazy, bolesťami zubov, a objavuje sa aj mentálna anorexia.  

Spája sa so slovami JA HOVORíM a blokuje ju klamstvo.

Krčná čakra má svetlo modrú, striebornú a zelenkavo modrú farbu. Jej harmonizačnými kameňmi sú tyrkys, lapis lazuli, svetlomodrý a modrozelený turmalín.

http://samanskesviecky.sk

4 KOMENTÁRE

  1. […] Fialová je farbou nadzmyslového vnímania. A práve fialová farba nám môže pomôcť harmonizovať a podporovať 6 čakru – čakru intuície. Podporuje ju tiež pozícia dieťaťa v yoge. Táto pozícia nám poskytuje pocit ochrany. Stočenie chrbtice do zaobleného a uvoľneného tvaru, s tretím okom na zemi, môže mať uzemňovací a najmä upokojovací účinok. Koreňová čakra definuje náš hmotný životOranžová je o emóciách a radosti – 2 čakraSrdcová čakra je stredom nášho VesmíruŽltá farba harmonizuje čakru Solar PlexusBledomodrá čakra je o vyjadrovaní sa – 5 čakra […]

  2. […] Fialová farba je zmesou studenej modrej a teplej červenej. Môže byť teda upokojujúca aj znepokojujúca, podľa toho, ktorá farba dominuje. Bledšie odtiene fialovej sú vhodné skôr pre studené osobnostné typy. Ja som teplý osobnostný typ, takže preferujem teplejšie odtiene fialovej. Ako zistíte, aký ste typ? Čítajte tiež: Bledomodrá čakra je o vyjadrovaní sa – 5 čakra […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.