Spln – ako na nás pôsobí?

0
84
Pexels

V nedeľu 9.2. je spln. Mesiac bude v znamení leva, vládne živel oheň.
Lev kraľuje nad našim srdcom a krvným obehom. Kto má problémy so srdcom, mal by byť tento deň opatrnejší.

Čo je to spln a ako na nás pôsobí?
Už veľmi, veľmi dávno prikladali ľudia Mesiacu magickú moc. Naši predkovia skúmali jeho svit, prírodu a zaznamenávali zmeny v správaní zvierat. Jeho fázy ovplyvňujú morský príliv, či odliv. Spln pôsobí na naše zmysly, spánok, trávenie a správanie. Ovplyvňuje náš život viac akoby ste si mysleli.

Spln je fáza Mesiaca, kedy je Slnkom osvetlená celá privrátená strana k Zemi. V splne je Mesiac na opačnej strane od Zeme ako Slnko, čo nastáva v čase, keď má nový Mesiac 14,8 dní. Mesačný disk je tak pre pozorovateľa na Zemi úplne osvetlený.

Spln je jediná fáza Mesiaca, pri ktorej je možné pozorovať zatmenie Mesiaca, avšak pretože rovina obežnej dráhy Mesiaca nie je rovnobežná s ekliptikou, nenastávajú zatmenia Mesiaca pri každom splne.

Hovorí sa, že čo sa vám počas splnu sníva, tak sa vám aj splní. To je to pozitívne, čo sa dá o tejto fáze povedať. Má na človeka priam magický vplyv, ale v tom negatívnom slova zmysle. Spln v nás vraj prebúdza zvieracie pudy a nedokáže na uzde udržať emócie.

Rozhodnutie alebo čin, ktorý urobíte počas splnu, môže mať aj nepríjemný dopad. Navyše sa hovorí, že všetko čo urobíte počas splnu, má dvojnásobný účinok – pozitívne i negatívne.

Počas splnu môžete mať problémy s nespavosťou, depresiami, ale môžete mať aj agresívne sklony a neprimerané reakcie.

Spln Mesiaca vplýva na kvalitu spánku, zväčša ho u citlivých jedincov zhoršuje. Ťažšie sa zaspáva a častejšie sa i budíme. Pri splne sa aktivita mozgu spojená s hlbokým spánkom zníži takmer o tretinu a klesá aj hladina hormónu melatonínu. Lunárny cyklus ovplyvňuje spánok ľudí aj vtedy, keď Mesiac nevidia a nevedia, v akej fáze sa práve nachádza.

Okrem horšieho spánku nás môže potrápiť aj depresia. Počas splnu vedia byť niektorí ľudia viac hysterickí a dochádza k väčšiemu počtu. Človek môže spáchať aj trestný čin, ktorý by za normálnych okolností nespravil.

Počas splnu sa odporúča držať jeden deň pôst, lebo práve v tento deň telo veľmi dobre prijíma všetky látky.

Ak chcete začať chudnúť, určite by ste mali začať počas splnu. Mesiac totiž podľa niektorých pôsobí na spaľovanie tukov a po splne sa chudne ľahšie, pretože vám v tom pomáhajú aj prírodné sily.

Očistná kúra počas splnu
Pre očistné kúry a pleťovú vzpruhu sú vhodnejšie zostávajúce tri mesačné fázy.
Počas splnu je ideálne sústrediť sa na odľahčenie stravy alebo si rovno „naordinujte“ pôst. Pri splne neposilňujte a neprepínajte sily, viac odpočívajte. V rámci kozmetickej starostlivosti sa venujte dokonalému odlíčeniu pleti, okrem bežnej starostlivosti sa po dobu troch dní po splne zdržte akýchkoľvek zásahov do tváre a naopak sa zamerajte na depiláciu celého tela.

Ďalší spln bude 9.3. v znamení Panny. Vládnuť bude živel Zem.
O ďalšom splne ako aj o ostatných fázach mesiaca vás budem odteraz pravidelne informovať v Rubrike Lunárny kalendár.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.