Spln – ako na nás pôsobí?

10
Pexels

Čo je to spln a ako na nás pôsobí?
Už veľmi, veľmi dávno prikladali ľudia Mesiacu magickú moc. Naši predkovia skúmali jeho svit, prírodu a zaznamenávali zmeny v správaní zvierat. Jeho fázy ovplyvňujú morský príliv, či odliv. Spln pôsobí na naše zmysly, spánok, trávenie a správanie. Ovplyvňuje náš život viac akoby ste si mysleli.

Spln je fáza Mesiaca, kedy je Slnkom osvetlená celá privrátená strana k Zemi. V splne je Mesiac na opačnej strane od Zeme ako Slnko, čo nastáva v čase, keď má nový Mesiac 14,8 dní. Mesačný disk je tak pre pozorovateľa na Zemi úplne osvetlený.

Spln je jediná fáza Mesiaca, pri ktorej je možné pozorovať zatmenie Mesiaca, avšak pretože rovina obežnej dráhy Mesiaca nie je rovnobežná s ekliptikou, nenastávajú zatmenia Mesiaca pri každom splne.

Hovorí sa, že čo sa vám počas splnu sníva, tak sa vám aj splní. To je to pozitívne, čo sa dá o tejto fáze povedať. Má na človeka priam magický vplyv, ale v tom negatívnom slova zmysle. Spln v nás vraj prebúdza zvieracie pudy a nedokáže na uzde udržať emócie.

Rozhodnutie alebo čin, ktorý urobíte počas splnu, môže mať aj nepríjemný dopad. Navyše sa hovorí, že všetko čo urobíte počas splnu, má dvojnásobný účinok – pozitívne i negatívne.

Počas splnu môžete mať problémy s nespavosťou, depresiami, ale môžete mať aj agresívne sklony a neprimerané reakcie.

Spln Mesiaca vplýva na kvalitu spánku, zväčša ho u citlivých jedincov zhoršuje. Ťažšie sa zaspáva a častejšie sa i budíme. Pri splne sa aktivita mozgu spojená s hlbokým spánkom zníži takmer o tretinu a klesá aj hladina hormónu melatonínu. Lunárny cyklus ovplyvňuje spánok ľudí aj vtedy, keď Mesiac nevidia a nevedia, v akej fáze sa práve nachádza.

Okrem horšieho spánku nás môže potrápiť aj depresia. Počas splnu vedia byť niektorí ľudia viac hysterickí a dochádza k väčšiemu počtu. Človek môže spáchať aj trestný čin, ktorý by za normálnych okolností nespravil.

Počas splnu sa odporúča držať jeden deň pôst, lebo práve v tento deň telo veľmi dobre prijíma všetky látky.

Ak chcete začať chudnúť, určite by ste mali začať počas splnu. Mesiac totiž podľa niektorých pôsobí na spaľovanie tukov a po splne sa chudne ľahšie, pretože vám v tom pomáhajú aj prírodné sily.

Očistná kúra počas splnu
Pre očistné kúry a pleťovú vzpruhu sú vhodnejšie zostávajúce tri mesačné fázy.
Počas splnu je ideálne sústrediť sa na odľahčenie stravy alebo si rovno „naordinujte“ pôst. Pri splne neposilňujte a neprepínajte sily, viac odpočívajte. V rámci kozmetickej starostlivosti sa venujte dokonalému odlíčeniu pleti, okrem bežnej starostlivosti sa po dobu troch dní po splne zdržte akýchkoľvek zásahov do tváre a naopak sa zamerajte na depiláciu celého tela.

Spln v Levovi. Vládne živel oheň.
Lev kraľuje nad našim srdcom a krvným obehom. Kto má problémy so srdcom, mal by byť tento deň opatrnejší.

Spln v znamení Panny. Vládne živel Zem.

Spln v znamení Kozorožca. Vládne živel Zem, planéta Saturn.
Spln v Kozorožcovi ako dominantnom znamení je prelomový. Je o čase na bilanciu, vnútornú integritu, uzatvorenie nevýhodného a otvorenie nového.

 Kozorožec je najpraktickejším znamením zverokruhu. Vie, že cesta k úspechu je dláždená potom a krvou a nespolieha sa na náhody. Kľúčom k jeho spoločenskému postaveniu a finančnému zabezpečeniu je dlhodobé plánovanie na niekoľko rokov, alebo dokonca desaťročí, dopredu. Strategicky vnáša presný systém do všetkých oblastí svojho života a disciplinovane ho dodržiava. 

Počas splnu v znamení Kozorožca si dávajte pozor na jeho typické ochorenia: poruchy látkovej výmeny, zažívacie problémy, vápenatenie kostí, poruchy sluchu, dna, kožné choroby, časté pády, artérioskleróza, choroby z prechladnutia.
Takmer vo všetkých prípadoch je pôvodom týchto ochorení nesprávna životospráva a zanedbávanie osobnej hygieny. Potrebujú pestrú stravu s malým podielom mäsa, veľa ovocia.

10 KOMENTÁRE

  1. […] Spln v Panne prináša čas na zamyslenie sa. Robíte všetko efektívne? Nedalo by sa niečo zlepšiť? Panna je kritická, prísna a prakticky založená. Miluje poriadok, plánovanie a presnosť. Je to zemské znamenie, k jej hlavným vlastnostiam patrí precíznosť. Panny sú detailisti a majú radi, ak ide všetko podľa plánu. Preto aj tento Spln nás má upozorniť na to, aby sme nekonali unáhlene, ale mali by sme sa utíšiť a všetko dôkladne naplánovať a vytvoriť si systém a správne rituály. Je to teda o tom, aby sme sa na chvíľu zastavili, zamysleli a nastavili nové, efektívnejšie pravidlá fungovania. Čítajte tiež: Spln – ako na nás pôsobí? […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.