Spln – ako na nás pôsobí?

6
Pexels

Čo je to spln a ako na nás pôsobí? Už veľmi, veľmi dávno prikladali ľudia Mesiacu magickú moc. Naši predkovia skúmali jeho svit, prírodu a zaznamenávali zmeny v správaní zvierat. Jeho fázy ovplyvňujú morský príliv, či odliv. Spln pôsobí na naše zmysly, spánok, trávenie a správanie. Ovplyvňuje náš život viac akoby ste si mysleli.

Spln je fáza Mesiaca, kedy je Slnkom osvetlená celá privrátená strana k Zemi. V splne je Mesiac na opačnej strane od Zeme ako Slnko, čo nastáva v čase, keď má nový Mesiac 14,8 dní. Mesačný disk je tak pre pozorovateľa na Zemi úplne osvetlený.
Čítajte tiež: Očistná kúra podľa lunárneho mesiaca

Spln je jediná fáza Mesiaca, pri ktorej môžeme pozorovať zatmenie Mesiaca. Rovina obežnej dráhy Mesiaca nie je rovnobežná s ekliptikou, takže nenastávajú zatmenia Mesiaca pri každom splne.

Spln – čo sa vám sníva, to sa splníHovorí sa, že čo sa vám počas splnu sníva, tak sa vám aj splní. To je to pozitívne, čo sa dá o tejto fáze povedať. Má na človeka priam magický vplyv, ale v tom negatívnom slova zmysle. Spln v nás vraj prebúdza zvieracie pudy a nedokáže na uzde udržať emócie.

Rozhodnutie alebo čin, ktorý urobíte počas splnu, môže mať aj nepríjemný dopad. Navyše sa hovorí, že všetko čo urobíte počas splnu, má dvojnásobný účinok – pozitívne i negatívne.

Počas splnu môžete mať problémy s nespavosťou, depresiami, ale môžete mať aj agresívne sklony a neprimerané reakcie.

Spln Mesiaca vplýva na kvalitu spánku, zväčša ho u citlivých jedincov zhoršuje. Ťažšie sa zaspáva a častejšie sa i budíme. Pri splne sa aktivita mozgu spojená s hlbokým spánkom zníži takmer o tretinu a klesá aj hladina hormónu melatonínu. Lunárny cyklus ovplyvňuje spánok ľudí aj vtedy, keď Mesiac nevidia a nevedia, v akej fáze sa práve nachádza.

Okrem horšieho spánku nás môže potrápiť aj depresia. Počas splnu vedia byť niektorí ľudia viac hysterickí a dochádza k väčšiemu počtu. Človek môže spáchať aj trestný čin, ktorý by za normálnych okolností nespravil.

Počas splnu sa odporúča držať jeden deň pôst, lebo práve v tento deň telo veľmi dobre prijíma všetky látky.


Ak chcete začať chudnúť, určite by ste mali začať počas splnu. Mesiac totiž podľa niektorých pôsobí na spaľovanie tukov a po splne sa chudne ľahšie, pretože vám v tom pomáhajú aj prírodné sily.


Očistná kúra počas splnu


Pre očistné kúry a pleťovú vzpruhu sú vhodnejšie zostávajúce tri mesačné fázy.
Počas splnu je ideálne sústrediť sa na odľahčenie stravy alebo si rovno „naordinujte“ pôst. Pri splne neposilňujte a neprepínajte sily, viac odpočívajte.

V rámci kozmetickej starostlivosti sa venujte dokonalému odlíčeniu pleti, okrem bežnej starostlivosti sa po dobu troch dní po splne zdržte akýchkoľvek zásahov do tváre a naopak sa zamerajte na depiláciu celého tela.

Spln v Levovi. Vládne živel oheň.
Lev kraľuje nad našim srdcom a krvným obehom. Kto má problémy so srdcom, mal by byť tento deň opatrnejší.

Spln v znamení Panny. Vládne živel Zem.

Spln v znamení Kozorožca. Vládne živel Zem, planéta Saturn.
Spln v Kozorožcovi ako dominantnom znamení je prelomový. Je o čase na bilanciu, vnútornú integritu, uzatvorenie nevýhodného a otvorenie nového.

 Kozorožec je najpraktickejším znamením zverokruhu. Vie, že cesta k úspechu je dláždená potom a krvou a nespolieha sa na náhody. Kľúčom k jeho spoločenskému postaveniu a finančnému zabezpečeniu je dlhodobé plánovanie na niekoľko rokov, alebo dokonca desaťročí, dopredu. Strategicky vnáša presný systém do všetkých oblastí svojho života a disciplinovane ho dodržiava. 

Počas splnu v znamení Kozorožca si dávajte pozor na jeho typické ochorenia. Sú to poruchy látkovej výmeny, zažívacie problémy, vápenatenie kostí, poruchy sluchu, dna, kožné choroby, časté pády, artérioskleróza, choroby z prechladnutia.


Takmer vo všetkých prípadoch je pôvodom týchto ochorení nesprávna životospráva a zanedbávanie osobnej hygieny. Potrebujú pestrú stravu s malým podielom mäsa, veľa ovocia.

Andrea Hinková – Tarová http://samanskesviecky.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.